Eesti uudised

Politseiniku surmasõidus uut uurimist ei tule 

Siim Randla, 15. september 2016, 04:00
Politseiniku surmasõidus uut uurimist ei tuleFoto: Teet Malsroos
Riigiprokuratuur ei rahuldanud Tartus politseibussi alla jäänud ja hukkunud noormehe lähedaste esindaja kaebust kriminaalmenetluse lõpetamise peale, sest senine uurimine on läbi viidud põhjalikult ja uueks uurimiseks pole alust.

Lõuna ringkonnaprokuratuur lõpetas kriminaalmenetluse, millega uuris liiklusõnnetust, kus mullu novembris hukkus Tartus politseibussilt saadud löögi tagajärjel 20aastane mees.

Kriminaalmenetluse lõpetamist vaidlustati, esitades riigiprokuratuurile kaebuse. Juhtiva riigiprokuröri Dilaila Nahkur-Tammiksaare kinnitusel vaatas riigiprokuratuuri järelevalveosakond kaebuses välja toodud etteheited läbi ning asus seisukohale, et kaebus tuleb rahuldamata jätta. Kaebuse esitaja hinnangul ei olnud politseinik sobiv alarmsõidukeid juhtima.

"Kaebuse lahendamise käigus ei ole tuvastanud ühtegi normi, mis oleks mainitud politseiametnikul kaebuses toodud asjaoludest lähtuvalt alarmsõiduki juhtimise keelanud. Politseiametnik on läbinud vastava koolituse.

Lisaks sellele oli kaebuses viidatud politseiametniku vanusele, kuid kehtivas õiguskorras ei leidu norme, mis keelaks meestel vanuses 18–25 alarmsõiduki juhtimise," selgitas Nahkur-Tammiksaar.

Kaebuse lahendaja ei nõustunud ka sellega, et politseipatrull sõitis kõrge prioriteediga väljakutsele. "On tõendamist leidnud fakt, et juhul, kui politseile laekub teade võimaliku relvastatud isiku kohta, siis on see kõrge prioriteediga väljakutse," sõnas Nahkur-Tammiksaar.

Vaadates läbi kohtueelse menetluse käigus tehtud menetlustoiminguid, asus riigiprokuratuuri järelevalveosakond seisukohale, et kõik vajalikud toimingud, s.h ekspertiisid-ülekuulamised on tehtud ega esine vajadust lisatoimingute järele.

Riigiprokuratuur jõudis järeldusele, et see oli traagiline õnnetus, mis tulenes nii alarmsõiduki juhi kui ka jalakäija tegevusest. Sel põhjusel jättis riigiprokuratuur esitatud kaebuse rahuldamata. Kaebuse esitajal on õigus määrus edasi kaevata kohtusse ühe kuu jooksul.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee