Eesti uudised

Prokuratuur kahtlustab Edgar Savisaart koos kaasosalistega veel ühes kuriteos (2)

Maarit Stepanov, 15. september 2016, 04:00
Edgar SavisaarFoto: Arno Saar
Linnapeaametist kõrvaldatud Edgar Savisaarel lasub riigiprokuratuuri kahtlustus ka selles, et endine linnapea kasutas 2013. aastal koos kaasosalistega Tallinnale kuuluvat raha reklaamikampaaniate tegemiseks.

Millistest summadest on jutt, juhtiv riigiprokurör Steven-Hristo Evestus ei avalda: "Neid on erinevaid episoode ja ma ei tahaks minna detailidesse, enne kui kahtlustatavad on kahtlustuste sisust teada saanud. Aga see ulatub paarisaja tuhande euro piiresse."

Samuti ei avalda Evestus linnaraha kasutamisele kaasaaidanuid, kuid märgib, et põhjust on kahtlustada nii Tallinna eri linnaosade-ametite töötajaid kui ka reklaamide valmistamisega seotuid.

Edgar Savisaart puudutav kahtlustus lisatakse suure tõenäosusega teiste kohtu ette minevate menetlustele.

"Me räägime korduvast altkäemaksuvõtmisest, rahapesust, erakonna rahastamise temaatikast ja muust. Selle kohta on meil süüdistusakt sisuliselt valmis, aga me peame sinna lisama ka linnaeelarveraha omastamisega seonduvad episoodid," selgitab Evestus.

Praegu oodatakse uurimise tulemusi ning kohtu ette loodetakse jõuda novembris.

2013. aasta omavalitsuse volikogu valimistega samal ajal levisid Keskerakonna nimekirjas kandideerivaid inimesi kujutavad reklaamid, mille valmistamisel kasutati kahtlustuste järgi Tallinnale kuuluvat raha.

Evestuse sõnul on seda asja menetletud juba 2014. aastast alates: "Lihtsalt lõplik seisukoha kujundamine toimus möödunud kuude jooksul ja sai selgeks, et on põhjendatud lisakahtlustuse esitamine."

Evestuse sõnul on menetlused kestnud kaua, aga Eesti mõistes on tegemist erandjuhtumiga, varem pole seesuguseid ette tulnud.

Lisaks on aega võtnud välismaalt tellitud ekspertiis, mis on pidanud erapooletult välja selgitama, kas reklaamide puhul oli tegemist valimisreklaamiga või mitte. "Aga me oleme tõesti lõpusirgel," on Evestus kindel.

Edgar Savisaare kaitsja Oliver Nääs ütles ERRile, et endine linnapea linnaraha ei kasutanud. Oodatakse kahtlustuse esitamist ning materjalidega tutvumist, pärast seda kujundatakse täpsem seisukoht.

Erakondade rahastamise järelevalve komisjoni ja Savisaare vahel on Nääsi sõnul samal teemal vaidlus juba käimas. Nimelt leidis komisjon, et 2013. aastal tellitud plakatite puhul polnud tegemist teavituskampaania, vaid peidetud poliitreklaamiga.

Samal teemal

12. detsember 2016, 04:00
Savisaare advokaat Oliver Nääs: elus on õnne vaja!
29. november 2016, 16:22
Savisaar läheb kohtu alla
19. september 2016, 12:08
Põhja-Tallinna linnaosa vanem sai nn Savisaare kriminaalasjas kahtlustuse kuriteos
15. september 2016, 13:10
Kaljulaid ei mäleta, kuidas poliitikud reklaamile said

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee