PUTINI SÕBRAD SAKSAMAAL: Seda, et petitsioonides väljendatud sakslaste ühinemissoovid Venemaaga ei ole pelgalt fantaasia, kinnitavad 1992. aastal asutatud pisipartei Büso liikmed, kes augusti lõpul jagasid Müncheni kesklinnas Venemaa presidenti Vladimir Putinit ülistavaid materjale ja kutsusid ära hoidma sõda Venemaaga. Foto: Aadu Hiietamm
Marika Villa, Berliin 15. september 2016 04:00
Uskumatu, kuid siiski tõsi. Saksamaal kogutakse allkirju petitsioonile "Saksimaa peab astuma Venemaa koosseisu". Saksimaa on üks 16 liidumaast, mille pealinn on Dresden. Eilseks oli petitsioonile allkirja andnud ligi 1333 inimest.

See on juba teine analoogne katse. Mullu kukkus läbi ÜROle, Venemaa Föderatsioonile, Saksa ja Vene rahvale adresseeritud petitsioon, millele alla kirjutanud nõudsid ÜRO hartale tuginedes Saksamaa vastuvõtmist Venemaa Föderatsiooni.

Rahvaste õiguse enesemääramisõiguse järgi olevat niihästi Saksa Liitvabariigi ühinemine Venemaaga kui ka hilisem väljaastumine igal ajal võimalik, selgitasid petitsiooni algatajad kahtlejaile, kes võib-olla ei sooviks kodumaa igavesti kuulumist Venemaa koosseissu.

Kui mitu allkirja toona puudu jäi, et algatust laiemalt arutama hakata, enam internetist ei leia, kuid paari nädala eest võeti asi uuesti üles, targu veidi vähemas ulatuses.

Enam ei esineta terve Saksamaa nimel, ei soovita, et terve Saksamaa Liitvabariik itta ära hüppaks ja Venemaa kogu riigi oma rüppe vastu võtaks.

Riigi asemel üks liidumaa

Nüüd taotletakse Saksimaa liidumaa väljaastumist Saksamaa Liitvabariigist ja astumist Venemaa vennalike rahvaste ühisesse perre. Sellele petitsioonile oli eilseks allkirja andnud 1333 inimest.

Saksimaa liidumaa, mille pealinn on Dresden, asub riigi idaosas. Selle pindala on 18 420 ruutkilomeetrit ja seal elab pisut üle nelja miljoni inimese.

Petitsiooni autorid kinnitavad, et püüdlevad suveräänsuse poole ja nõuavad USA okupatsiooni lõpetamist Saksamaal.

"Oleme I ja II maailmasõjas küllalt vatti saanud ja andnud, kas tahame pärast III maailmasõda jälle jääda süüdlaseks?" küsivad nad retooriliselt.

"Kas tahame edaspidigi taluda Venemaa alandamist ja sõjategevust Venemaa vastu meie valitsuse nimel? Oodata pole enam jäänud kaua, sest politseiriigi ja Euroopa Liidu diktatuuri silmus tõmbab aegamööda kinni," seisab Saksimaa liidumaa astumist Venemaa koosseisu nõudvas petitsioonis.

Seejuures väidetakse, et Venemaa Föderatsioon on jäänud sõbralikuks riigiks, sama sõbralikuks, kui omal ajal Ida- ja Lääne-Saksamaal taasühineda lubanud NSV Liit.

Paralleelselt korjatakse allkirju veel teiselegi petitsioonile, milles Saksa kodanikud ja ettevõtjad paluvad Vene Föderatsioonilt endale maa-ala, millele saaks rajada uue Saksa riigi.

Maa eest tasumine olevat läbirääkimiste asi, kuid kui Venemaa rahastamise enda peale võtaks, lihtsustaks see tunduvalt riigi loomist. Uus Saksa riik koosneks kodanikest ja firmadest, kes on huvitatud headest suhetest Venemaaga.

See riik ei kuuluks ei NATOsse ega teistesse sõjaliitudesse. Loodav riik oleks automaatselt suurte arenevate maade organisatsiooni BRICS liige ja jääb püsivalt headesse suhetesse Venemaaga.

Infot lööb vahule Sputnik

Primitiivsete mõttekäikudega nõustuja annabki puhta südamega petitsioonile allkirja, ja mitte ainult sellele, vaid ka paralleelselt loodavale parteile Pro Putin, mille sihid on sõnastatud koopiana petitsioonist, see tähendab mitte eriti selgesti.

Sellegipoolest oli proputinlasi eilse seisuga juba 18 188 ja seda kindlasti mitte ilma Kremli toetuseta.

Google paljastab, et informatsiooni vahulelööja ja ainus levitaja Saksamaal on uudisteagentuuri Rossija Segodnja kanal Sputnik News, mille peakorter asub Moskvas.

Petitsioonide initsiaatorina figureerib René Reimann, Hannoveris elav lastepidude korraldaja.

Intervjuus Sputnik Newsile nimetab ta uhkusega, et 2015. aastal toetas tema algatatud Venemaale mittekallaletungi pakti 14 000 sakslast. No kui seda tulemust Kremlis vääriliselt ei hinnata, siis mida üldse?

Pole raske ära tunda, kes vilunud propagandisti Reimanni mõtteid juhib, ja mees täidab talle pandud lootusi.

"Sellest petitsioonist saab süsteemile küll terav okas silma," arvab Reimann. Võib ju olla. Küsimus ainult – kellele?

Tõenäoliselt siiski Vladimir Putinile, kui Saksimaa ühinemissoovi niisama tõsiselt võtaks nagu Jossif Stalin omal ajal Eesti "vabatahtlikku astumist" Nõukogude Liitu.