Eesti uudised

Lisatud Savisaare kaitsja kommentaar

FOTOD | Savisaar saab kahtlustuse Tallinna linna raha eest poliitreklaami tegemises (37)

Toimetas Kristjan Väli, 14. september 2016 13:09
Foto: Arno Saar
Riigiprokuratuur kinnitab, et kohtu poolt Tallinna linnapea ametist kõrvaldatud Eesti Keskerakonna esimeest Edgar Savisaart on alust kahtlustada lisaks varem esitatud kahtlustusele ka Tallinna eelarveliste vahendite ebaseaduslikus kasutamises enda ja kolmandate isikute, sh erakonna huvides. Kriminaalasja raames tänaseks kogutud andmed annavad aluse Savisaarele kahtlustuse esitamiseks, mille kohaselt on tegemist linnale eraldatud eelarveliste vahendite kuritarvitamisega kohaliku omavalitsuse volikogu valimisreklaami

"Arvestades, et uurimisasutus edastab valimisreklaame puudutava kriminaalasja Edgar Savisaare kahtlustuses lähinädalatel prokuratuuri, siis on Edgar Savisaarel õigus eeldada tema suhtes menetletavate kriminaalasjade ühist läbivaatamist ja ühes menetluses kohtusse saatmist," selgitas riigiprokuratuuri juhtiv riigiprokurör Steven-Hristo Evestus

Samal teemal

Ta lisab: "Kui vajalikud menetlustoimingud saavad plaanipäraselt teostatud, siis süüdistusakt nii altkäemaksu võtmises, rahapesus kui linnale eraldatud rahaliste vahendite omastamises jõuab kohtusse hiljemalt novembri alguseks."

Edgar Savisaare kaitsja, vandeadvokaat Oliver Nääsi sõnul on Edgar Savisaar on talle kinnitanud, et ta ei ole Tallinna linna vara omastanud."Täpsemalt on aga Riigiprokuratuuri kahtlustusi raske kommenteerida, kuna Edgar Savisaarele ei ole Tallinna linna vara omastamises kahtlustust esitatud. Samuti ei ole Edgar Savisaarele tutvustatud ekspertiisi, millel kahtlustus põhineb. Täpsemad kommentaarid on võimalik anda pärast kahtlustusega tutvumist. Küll aga on teada, et samadel asjaoludel on Edgar Savisaare ja ERJK vahel käimas kohtuvaidlus seoses ERJK poolt tehtud ettekirjutusega, kus leiti sarnaselt Riigiprokuratuurile, et teavituskampaania asemel oli tegemist poliitreklaamiga. Nimetatud vaidlus on praeguseks jõudnud Riigikohtusse. Riigikohus pidas vajalikuks asja menetlusse võtta, kuid ei ole veel otsust langetanud," sõnas Nääs.

Nääsi sõnul on selge, et Riigiprokuratuuri plaanid toovad kaasa niigi ebamõistlikult pikalt kestnud kriminaalasja jätkuva venimise ja rahapesu episoodi on uuritud juba rohkem kui viis ja pool aastast. Uute kahtlustuste osas alustati menetlust rohkem kui kaks aastat tagasi.

"Seejuures on eriti küüniline ja pahatahtlik Riigiprokuratuuri väide nagu tingiks asja täiendava venimise Edgar Savisaare eeldus ja ootus, et kahte täiesti eraldiseisvat juhtumit menetletakse koos. Edgar Savisaar ei ole sellist seisukohta kunagi väljendanud ega midagi sellist eeldanud. Tuletan meelde, et Edgar Savisaar on ametist kõrvaldatud korruptsioonikahtluse tõttu ning tema soov, huvi ja eeldus on, et see korruptsioonikahtlused saaksid võimalikult kiire lahenduse. Kahjuks liiguvad asjad vastupidises suunas," lisas Nääs.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee