Eesti uudised

Festival „Valgus kõnnib Kadriorus“ toimub kümnendat korda (1)

Maria Rozbaum, 14. september 2016, 09:48
Foto: Harry Tiits Photography
Iga-aastane festival „Valgus kõnnib Kadriorus“ tähistab homme 15. septembril juba kümnendat juubelit koos suursuguse valgusmängu ja kultuuriprogrammiga. 15. septembril kell 19.00 õhtul mattub taas müstika loori alla Kadrioru park ja algab festival „Valgus kõnnib Kadriorus“. Kaunil õhtul võib pargiruumis vaadelda üle 40-ne erineva valgusinstallatsiooni. Eelmainitud väljapanekutes on kasutatud üle 8000 küünla, 400 tõrviku, ca 5 kilomeetrit valgusketti, üle 800 valgustatud õhupalli, kui mainida vaid osasid komponente.

Lisaks on pargis osade valgusinstallatsioonide kõrval kuulda ka erinevaid heliefekte. 2016 aasta valgus kujunduses võib leida palju ümaraid vorme ning oluliselt rohkem erivärvilisust. Festivali installatsioonide ja lavade kaart avaldatakse 14. septembri õhtul. 

Festival on kümne aasta jooksul kasvanud hoogsalt ja sama on teinud ka külastajate ning parkijate arv. Kadrioru pargiga piirnevad tänavad on sellel õhtul avatud autoga liiklemiseks ainult kohalikele elanikele. Soovitame kõigil külalistel võimaluse korral liikuda festivalile ühistranspordiga. Seoses parkimiskorra muutusega festivali ajal Kadriorus ja heanaaberlike suhetega Tallinna

Lauluväljakuga, saab seekord eriti mugavalt parkida just Lauluväljaku Tiigi ja Mere parklas. Lauluväljakul korraldavad parkimist parkimiskorraldajad ja on väljas ka suunavad viidad. Parkimine on tasuline. Samuti on Lauluväljakult väga mugav Kadrioru parki jalutada ja juba teel nautida linnaloodust ja valguse mänge.

Lisaks paneb turvameeskond külastajatele südamele, et festivali alal on alkoholi tarbimine keelatud, kuna tegemist on sündmusega, mis on mõeldud tervele perele.

Samal teemal

10. september 2018, 10:42
Festival Valgus Kõnnib laieneb Kadriorust vanalinna

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee