Eesti uudised

Kaja Kallas valiti taas mõjukate europarlamendi saadikute hulka (13)

Toimetas Maria Rozbaum, 14. september 2016, 08:57
Kaja KallasFoto: Hendrik Osula / Ekspress Meedia
Vabaühendus VoteWatch paigutas Kaja Kallase kümne protsendi kõige mõjukamate saadikute hulka, reastades 70 kõige kaalukamat europarlamendi liiget spetsiaalse algoritmi alusel. 

VoteWatch töötas koos erinevate Euroopa Liidu ekspertidega välja algoritmi, mis võimaldab mõõta eurosaadikute mõjukust Euroopa poliitikate arendamisel. Kriteeriumitena võeti arvesse nii konkreetsete saadikute tegevusi ja positsioone Euroopa Parlamendis kui ka insitutsiooniga tihedalt seotud olevate inimeste arvamusi. 

Lõpptulemuse juures mängis rolli ka saadiku poliitilise grupi suurus. Kallas kogus 27,5 punkti, paistes enim silma aktiivse osalusega digitaliseerumisega seotud valdkondades. Kallas asetub selle tulemusega ainsa eestlasena tabelis 58. kohale. 

VoteWatch Europe on vabaühendus, mis jälgib Euroopa poliitikute hääletusi ning jagab teavet hääletuste tulemuste kohta. Nende veebisait annab juurdepääsu andmetele ning Euroopa institutsioonide poliitiliste otsuste ja tegevuse analüüsile. 

Foto: Kuvatõmmis / politico.eu

Selle aasta mais seadis väljaanne Politico Kallase samuti neljakümne mõjuka saadiku hulka, paigutades ta ainsa eestlasena 30. positsioonile.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee