Eesti uudised

Vägevale paigutatud pagulaspere Eestisse tulekust: naise perekond tahtis meid tappa (3)

LISA KOMMENTAAR

Palju võib 14. september 2016 12:27
õhte ja sama jama leierdada? Eile ilmus alles ja täna kaks sama artikklit kõrvuti. Ei huvita mingi iraaklase peretülid ja plika rasedaks tegemine. Iga iraaklane peaks teadma kuidas elu on korraldatud riigis ja milliseid seaduseid peab täitma. Kui oma riigi seadused talle ei loe siis ei huvita teda järelikult ka eesti seadused ja loodab siin eestlaste kukil elada. Kui venemaalt tuli ,siis tuleb saata venemaale tagasi.
Huvitav on see, 14. september 2016 11:22
et just surmast pääsenu dikteerib,mida tema tahab,kuhu tema tahab.
Huvitav,kas Eestist okupatsiooni eest pagenud inimesed mujal ka dikteerisid?
Empaatiavõimelisena mina poleks mitte üheski "kirikus mujal maailmas oma lauluraamatuga
vehkida julenud".
helevalge grotesk 14. september 2016 05:20
«
"Minu abikaasa pere ei tunnistanud minu abielu nende tütrega. Meid ähvardati, aeti taga ning üritati tappa. Kui mu abikaasa rasedaks jäi, otsustasime lahkuda riiki, kus saaksime rahulikult elada," räägib 28aastane Djamal, kes lahkus kodumaalt neli kuud tagasi.
»
profaani resümee:
Keegi mõtles seal kaugel maal munñiga, kube sügeles, tahtis seal naisterahvast kēppida, oma munñi naisterahva vïttu toppida (pani ka sest laps sündis), eiras kohalikke kultuurilisi tavasid, sealsed kohalikud said vihaseks... Sõltumata naisterahva pere vastuseisust ja seeläbi juba ette programmeeritult tekkida võivatest probleemidest mõtles mužik munñiga ikka edasi ja suisa sedavõrd intensiivselt, et kõigi selle probleemistiku juures naisterahva perega pani naisterahva takkaotsa paksuks ka veel. Kuulge.., kas te siiralt soovite väita, et see pole äärmine enesekeskus ja isekus mehe poolt?
See käitumine on sellele meesterahvale ju iseloomustuseks - huvitav kuidas raskejalgne naine oleks tema arvates edukamalt kriisisiruatsioonis suutnud joosta ja pageda progresseeruva rasedusega enda suguseltsi eest? Kas mees mõtles selle peale üldse?
Ja nüüd on see kellegi noore meesterahva liig agaralt munñiga mõtlemine meie vabariigi probleem.
.
Enam lihtsamalt ja banaalsemalt ei anna seda seebiooperit mahlakas rahvakeeles kirjeldada.
Kas tõesti kavatsete kustutada selle kirjeldava lihtsustuse?
Võiks ju kasutada sõna "munñiga mõtlemine" asemel mingit intellektuaalide sõnavaras olevat peenutsevat sõna, aga siis stsenaarium oleks ikka sama ju, ainult ei mõjuks nii grotesksena.