Eesti uudised

Taavi Rõivas: peaminister ei kontrolli, millise autoga keegi sõidab (47)

Siim Randla, 14. september 2016 04:00
MAAELUMINISTER: Kui Urmas Kruuse töötas sotsiaalministeeriumis, kasutas ta samuti Audi A6.
"Autohangetega tegelevad ministeeriumid ja peaminister ei kontrolli, millise autoga keegi sõidab või kui suur on auto kuumakse: ministril peab olema võimalus kasutada autot, mis peab vastama paljudele nõuetele, olles nii esindus­auto ja vajadusel ka alarmsõiduk," vastas peaminister Taavi Rõivas riigikogulane Siret Kotkale, kes uuris maaeluministri Urmas Kruuse võimsa ametiauto kohta.

Keskerakondlane Siret Kotka päris arupidamises, kas olukorras, kus maaeluminister ei suuda oma valdkonna toetamiseks vahendeid leida, on õige liisida talle uus auto, mille lepingumaksumus on 51 185,15 eurot; kas peaministril on ülevaade, kui suur tuleb uue auto kuumakse.

Samal teemal

Kotka küsis ka, mille alusel on kehtestatud hanke tehnilises kirjelduses, et maaeluministri uus auto peab olema vähemalt 2,5-liitrise mootoriga ning võimsusega 150 kW ja kas ka tingimus tehases integreeritud raadiole koos CD või USB või SD kaardiga ning vähemalt nelja kõlariga, on tingitud turvalisuse nõuetest.

Peaminister Taavi Rõivas selgitas, maaeluministeeriumist on kinnitatud, et tegemist oli rutiinse ja regulaarse hankega, sest eelmise auto liisingperiood sai läbi. "Autode hangetega tegelevad ministeeriumid ja peaminister ei kontrolli, millise autoga keegi sõidab või kui suur on auto kuumakse.

Ministril peab olema võimalus kasutada autot, mis peab vastama paljudele nõuetele, ­olles nii esindusauto ja vajadusel ka alarm­sõiduk." vastas Rõivas Kotka arupärimisele.

Ministeeriumi valik langes Audi A6 Lim 3.0 TDI Quattrole. Mootori maht pidi hankes esitatud tingimustel olema vähemalt 2500 cm3, Audi on aga kolmeliitrine. 150 kilovati asemel on autol võimsust 160 kilovatti. Auto liisingmakse kuus on 1016,35 eurot.

Samal teemal

05.04.2017
Swedbank: Baltikumis ostavad kõige kallimaid autosid Eesti ettevõtted
01.08.2016
Maaeluminister Kruuse uus ametiauto ületab võimsuselt varasemaid
30.07.2016
Maaeluminister Kruuse uus üle 50 000 euro maksev limusiin on võimsam kui eelmised ametiautod