Maailm

Donald Trump avas Washingtonis Valge Maja lähistel luksushotelli (4)

Õhtuleht.ee, 14. september 2016 04:00
TRUMPI HOTELL: Vabariiklaste presidendikandidaat Donald Trump avas esmaspäeval Washingtonis endanimelise luksushotelli. Selle ette kogunesid Trumpi vastustavad meeleavaldajad. Foto: Reuters / Scanpix
Kaheksa nädalat enne presidendivalimisi avas USA vabariiklaste presidendikandidaat Donald Trump Washingtonis Valge Maja lähistel luksushotelli Trump International Hotel.

See oli eelstart, pidulik avamine on plaanitud oktoobri lõppu. Vabariiklastele on Trumpi nime kandva uue luksushotelli avamine väga oluline sümboolne samm.

Nimelt asub Trump International Hotel Pennsylvania avenüül, mis ühendab kaht USA võimukeskust – Valget Maja ja Kongressi. Just mööda Pennsylvania avenüüd tuleb uus president pärast Kapitooliumi künkal ametivande andmist Valgesse Majja.

Seega möödub järgmine president 20. jaanuaril pärast ametivande andmist ka Trumpi hotellist ja vabariiklased loodavad väga, et see uus president on Donald Trump.

Uus hotell asub endises postiametimajas, mis avati 1899. aastal. Tänu 96 meetri kõrgusele kellatornile on Trumpi hotell kõrguselt kolmas hoone Washingtonis.

Donald Trump sõlmis 2012. aastal 60 aastaks hoone kasutuslepingu ja maksab aastas riigile kolm miljonit dollarit üüri. Hoonesse on investeeritud 212 miljonit dollarit. Selleks võttis Donald Trump Spiegel Online’i andmetel Deutsche Bankilt 170 miljonit dollarit laenu.

Trumpi hotelli tuleb 263 tuba, praegu on valmis 150. Öö kõige odavamas toas maksab 700 dollarit, kolme magamistoa ja treeninguruumiga presidendisviit maksab 10 000 dollarit.

Hotelli kalleim 600 ruutmeetri suurune sviit, kuhu kuulub ka 24 külalist mahutav söögituba, Trump Townhouse, maksab vähemalt 18 750 dollarit öö.

Kui keegi soovib selles numbris peatuda USA järgmise presidendi ametisseastumise ajal, siis tuleb tal paketina välja käia pool miljonit dollarit.

Donald Trump kiitis telekanalile Fox News antud intervjuus uut hotelli ülivõrdes. "Sellist hotelli ei ole Washington veel näinud. See on uskumatu projekt," rõhutas Trump.

Samal ajal kogunes hotelli ees käputäis meeleavaldajaid, kes avaldasid vabariiklaste presidendikandidaadi vastu meelt.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee