Maailm

ELi SANKTSIOONID IDA-EUROOPA RIIKIDELE? Migratsioonikriisi lahendatakse struktuurifondide arvelt (32)

Toimetas Kristin Aasma, 13. september 2016 16:36
Kuusna küla veised Foto: LAURA OKS
Euroopa Komisjon (EK) tegi Euroopa Liidu (EL) liikmesriikide valitsustele ettepaneku toetada struktuurifondide arvelt migratsioonikriisi lahendamist, mis peamiselt puudutab Ida-Euroopa riike, sh Eestit, ja mida kõik valitsused eile Brüsselis ka toetasid. Kärped puudutavad ka põllumajandustoetusi.

Nii kujuneb migratsiooni valdkonna eelarveks kokku 5,2 miljardit eurot, millest toetatakse välispiiride tugevdamist, varjupaigataotlejate ümberpaigutamist ja integreerimist ELi ühiskonda ning suunatakse 2,2 miljardit eurot väljaspoole Euroopa Liitu põgenikevoolu põhjustega tegelemiseks, vahendas ERRi uudisteportaal Reutersit.

Samal teemal

EL-i valitsused toetasid järgmiseks aastaks ka majanduskasvule ja töökohtade loomisele suunatud toetuste tõstmist üheksa protsendi võrra 19 miljardi euroni, kuivõrd EL ägab jätkuvalt masust tingitud tööpuuduse kõrge taseme käes.

Selleks, et kompenseerida suuremat kulu migratsioonikriisile ja töökohtade loomisele, lepiti kokku muude kulutuste vähendamises, mis eeskätt tähendab Ida-Euroopale suunatud struktuurifondide vahendite, sh põllumajanduskulutuste kärpimist 24 protsendi võrra võrreldes tänavusega.

Otsust on juba kommenteeritud kui ELi sanktsioone Ida-Euroopa riikidele, mis on vastustanud liidu otsust jagada 28 liikmesriigi vahel ümber Euroopasse saabunud põgenikud, hiilides ümberpaigutamisskeemi eesmärkidest kõrvale.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee