Eesti uudised

Multitalent Jürgen Ligile ei jõua keegi ligilähedalegi. Kui siis ainult Hunt Kriimsilm (38)

Õhtuleht.ee, 13. september 2016, 16:34
Nagu kaks tilka vett? Jürgen Ligi ja Hunt KriimsilmFoto: Arno Saar/Tiina Kõrtsini
Hunt Kriimsilmal oli kokku üheksa ametit – rätsep, õpetaja, näärivana, autojuht, ehitaja, pagar, estraadilaulja, aednik, saatejuht. Kriimsilmast ei erine märkimisväärselt ka meie verivärske välisminister Jürgen Ligi, kellele ei saa ametite poolest vastu mitte keegi!

Eestlaste enda Šveitsi armee nuga Ligi on olnud nii haridus- ja teadusminister, kaitseminister kui rahandusminister ning nüüd saab temast välisminister.  Kui multitalent Ligi oleks Top Shopi reklaamis, siis haaraks vähegi praktilisema meelega peaminister kindlasti telefoni, et viimane enda valitsusse värvata.

Hunt Kriimsilma üheks ametiks oli autojuht. Jürgen Ligi on samuti tõeline ralliäss, sest möödunud aasta näitas, et mehel on täiesti olemas oskused raudsuksut lubatud piirkiirusest kiiremini Maarjamaa teedel ruunata. Tollase haridus- ja teadusministri jalg langes 2015. aastal lausa kahel korral pedaalile nii raskelt, et võsavillem pidi politsei käest sugeda saama. Julge hundi rind on aga rasvane - julged teha, julge ka Facebooki seinal üles tunnistada. Seda Ligi ka tegi ning vabandas hiljem avalikult.

Kuna Jürgen Ligi ei jäta oma suuvärgiga vast kedagi külmaks, võib talle omistada ka Hunt Kriimsilma estraadilaulja ameti. Pahatihti on hundi urin liiga valjuks paisunud, meedia on sõnast haaranud ja kuri karja tulnud.  Korra on mees pidanud isegi ministriametist lahkuma, sest sõnavõtt endise haridusministri Jevgeni Ossinovski juurte suunal läks liiga teravaks. Sellest jäi märk maha isegi Euroopa Nõukogu rassismi ja sallimatuse vastase komisjoni aruandesse, kuid pole hullu - mees vabandas ka selle eest.

Tegus mees, see Jürgen Ligi. Loodame, et tema neljanda ministeeriumi juhtimine kulgeb meeleolukalt ja värvikate tsitaatide rohkelt. Jõudu!

Mitut erinevat ministeeriumi on juhtinud mitmed poliitikud. Temale kõige suuremat konkurentsi pakuks arvatavasti Rein Lang, kes on olnud nii justiitminister, välisminister, kultuuriminister, kui ka siseministri kohusetäitja.

Märkimisväärsed nimed, kes on juhtinud kolme ministeeriumit: Jaak Aaviksoo, Edgar Savisaar, Hanno Pevkur, Marko Pomerants, Siim Kallas.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee