Maailm

Vägivaldne isa tappis naisele kättemaksuks seitsmeaastase tütre  (19)

Toimetas Kristin Aasma, 13. september 2016 13:57
Mary ShipstoneFoto: Kuvatõmmis / SURING / YouTube
Kaks aastat tagasi tulistas Suurbritannias Northiamis üks vägivaldne mees naisele kättemaksuks surnuks oma seitsmeaastase tütre. Naine oli põgenenud koduvägivalla eest lapsega turvakodusse. Selgus, et turvakodu aadressi avaldas mehele eksikombel naise advokaat, kirjutas BBC.

Kaks aastat tagasi 11. septembril tuli seitsmeaastane Mary Shipstone koos emaga koolist turvakodusse, kui tema isa, 46aastane Yasser Alromisse tütrele pähe tulistas. Siis tulistas Alromisse ka ennast. Laps suri haiglas.

Lapse ema Lyndsey Shipstone oli juba viis kuud varem teatanud politseile, et tema advokaat oli eksikombel paljastanud vägivaldsele isale nende uue aadressi. Juhtumi uurimisel aga jõuti järeldusele, et keegi ei oleks saanud ennustada või takistada tüdruku tapmist. Uurimisel kahtlustati algul, et Shipstone’ide uue elukoha paljastasid pank ja lastekaitseorganisatsioon, kuid lõppkokkuvõttes jõuti järeldusele, et Alromisse sai naisele ja tütrele jälile kasutades "mitmesuguseid salajasi ja lubamatuid vahendeid“. 73leheküljelises raportis tõdeti, et sotsiaalmeedia ja interneti otsingusüsteemide ajastul on vägivalla eest põgenevatel peredel äärmiselt raske loota sellele, et nende olukoht jääks salajaseks“.

Raporti järgi oli väikese Mary surm kättemaks naisele, mille eesmärgiks oli temalt laps röövida ja jätta ühtlasi emale igaveseks mälestus lapse surmast. Arvati, et isa tappis tütre sellepärast, et ta kartis, et ta kaotab tütrega kõik sidemed.

Advokaadile, kes eksikombel mehele naise ja lapse asukoha paljastas, ei ole süüdistust esitatud. Samuti ei ole süüdistust esitatud ka teistele ametnikele.