Eesti uudised

Venemaale eksinud seenelised jäid seal piirivalvurite küüsi (4)

Arvo Uustalu, 13. september 2016 04:00
PIIRIMÄRGID: Venemaale kõndimine võib tuua ebameeldivusi. Foto: Aldo Luud
Laupäeval nägid Eesti piirivalvurid, et Saatse saapaks kutsutaval Värska-Ulitina tee kaheksandal kilomeetril seisab sõiduauto, kuigi seal on peatumine rangelt keelatud. Auto omanikul polnud aimugi, et Venemaa piirivalvurid on temaga kaasas olnud seenelised juba kinni pidanud.

Autojuht ei saanud aru, miks maanteel seista ja metsas seeni korjata ei tohi. Piirivalvurid selgitasid, miks ei tohi, kui taskus on Venemaa viisa. Osa maanteest on ju Venemaa territooriumil ja ilma viisata siin ringi kolada kuidagi ei saa.

Samal teemal

Piirivalvurid andsid juhtunust teada naaberriigi ametikaaslastele. Seal oli tõesti kaks naist kinni peetud. Hilisõhtul said piiriesindajate abid Saatse-Kruppa piiripunktis kokku.

Tehti pisut paberitööd ja õnnetud seenelised, 55aastane ja 75aastane naine anti üle Eesti piirivalvuritele. Piiririkkumise eest määras Eesti piirivalve mehele ning Vene piirivalve kahele naisele rahatrahvid.

Saatse saabas on praegu Venemaale kuuluv ala Petseri rajoonis. Eesti territooriumiga ümbritsetud 115 hektari suurune riba on kilomeetripikkune ning seda läbib Värska–Ulitina ehk Saatse–Värska tee.

Saatse saabas tekitas kohalikele suuri probleeme, kuna peamine ühendustee läbib naaberriigi territooriumi, millele tohtis siseneda vaid viisaga. 2014. aastast lubatakse seda läbida siiski ka viisata. Jalgsi ei tohi minna, ainult sõidukiga ja peatumata.

2014. aastal allkirjastasid Eesti välisminister Urmas Paet ja tema Venemaa ametivend Sergei Lavrov Moskvas Eesti-Venemaa piirilepingu, mis ootab mõlema riigi parlamendis ratifitseerimist.

Kui see tehtud, jääb see sopistus Eestile ja seenelistel enam muret ei ole.

Samal teemal

19.07.2017
Enamiku ebaseaduslike piiriületuste taga on hooletus
09.06.2017
Venemaa piirivalve pidas kinni Saatse saapas peatumisnõuet eiranud hooldustöölised
19.09.2016
Seeneline: kuidas saab olla piiririkkuja, kui teel pole piiriposte?