Eesti uudised

TALLINNA VESI HOIATAB: pätid võivad end meie töötajatena tutvustada! (3)

Juhan Haravee, 13. september 2016 04:00
Foto: Tairo Lutter
Aktsiaseltsi Tallinna Vesi kliendid on firmale teatanud, et neile on helistanud vee-ettevõtte töötajatena esinenud inimesed ja öelnud, et nad soovivad tulla õhtusel ajal mitme mehega veekontrolli tegema. Firma manitseb sellistel puhkudel ettevaatusele.  

Nädal tagasi teavitas pealinna vee-ettevõtet proua, kellele oli helistatud ja avaldatud soovi võtta tema elukohast veeproovi. Prouale pakuti välja ka külastuse kellaaeg – kaheksa õhtul – ning lubati tulla kolmekesi. Naisele tundus asi kahtlane ja ta otsustas sellest teavitada firmat ja politseid

Tallinna Vee töömehed külastavad firma kliente tõesti vaid eelneval kokkuleppel ja helistavad alati telefonilt, mille number algab 62 62. Külastuse põhjuseks võib olla kas korraline või erakorraline veearvesti vahetus või tõepoolest ka kliendi kinnistult veeproovi võtmine. 

Firma tehnilise toe juhi Pavel Ivanovi sõnul liiguvad õiged inspektorid ringi vaid ettevõtte logode järgi äratuntavate autodega, kannavad firma tööriideid ning esitavad nõudmisel töötõendi. "Juhul kui kliendil on kahtlus temaga ühendust võtnud isikute suhtes, soovitan helistada meie kliendiinfo telefonil 62 62 200 ning kontrollida, kas tegemist on õige asjaga," ütleb Ivanov. Lisaks soovitab veefirma klientidel koduuks lukus hoida ja kahtluste korral ka politseid teavitada. 

Tallinna Vee kommunikatsioonijuhi Mariliis Mia Toppi sõnul pole petturite katsed pääseda kodudesse end nende töötajaiks valetades siiski kuigi sagedased. "See käib ikka lainetega, mõnda aeg on vaikus, siis aga saame jälle signaale," räägib Topp Õhtulehele. "Paar aastat tagasi oli neid rohkem. Mul pole andmeid, et meie töötajatena esinenud petturid oleks ka kuritegusid toime pannud, kuid valvsust ei tohi kaotada ja naist, kellele tundus kahtlane, et talle soovitakse õhtul kell kaheksa külla tulla ja sellest kohe ka teatas, tuleb vaid kiita." 

Ettevõtteid, kelle töötajad tööülesandeid täites klientide kodusid külastavad, on peale Tallinna Vee teisigi. Korrektselt on kombeks kliente oma tulekust teavitada Elektrilevi tehnikutel. "Elektrilevil pole lähiaastatel teadaolevalt olnud juhtumeid, kus keegi oleks meie töötajana esinedes püüdnud inimesi petta," ütles Õhtulehele Elektrilevi kommunikatsioonispetsialist Maret Reinumägi. 

Küll on petturitena saanud kurva kuulsuse Leedu politseinikena esinevad pätid. 2009. aasta mais õnnestus Valga politseil tabada kaks Leedu kodanikku, kes olid helistanud linnas elavatele inimestele ning pakkunud oma abi liiklusõnnetuse põhjustanud sugulaste saatuse leevendamiseks. Ühelt valgalaselt õnnestuski kurjategijatel välja petta suurem summa. Aasta hiljem peeti kinni veel kolm sama skeemi kasutanud leedulast, kellel tuli Eesti vanglas veeta pool aastat, enne kui nad koju lasti. Leedust imporditud petuskeem muutus järgnevatel aastatel ülipopulaarseks. Välja ilmusid libapolitseinikud, väljamõeldud liiklusõnnetustes kannatada saanud lõunanaabrite sugulased ja teab kes veel. Politseil tuli kutsumata külaliste ohjeldamiseks alustada tõsist teavituskampaaniat.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee