Eesti uudised

President Ilves nimetas Ligi ja Lauri ministriametisse (47)

Toimetas Geidi Raud, 12. september 2016 17:22
Foto: Mati Leet
President Toomas Hendrik Ilves nimetas Reformierakonna kandidaadid Jürgen Ligi ja Maris Lauri vastavalt välisministri ja haridusministri ametisse.

Riigipea tänas läinud reedel lahkumisavalduse esitanud Marina Kaljuranda tema pikaajalise töö eest Eesti välisteenistuses ja viimasel ajal välisministrina ning peaminister Taavi Rõivast kiire tegutsemise eest välisministri ametikoha täitmisel.   

Samal teemal

"Maris Lauril ja Jürgen Ligil ei ole ministritena aega pikaks hoovõtuks, aga olen kindel, et oma kogemustega nad ei vajagi seda,“ ütles president Ilves.

Jürgen Ligile on välisministri amet juba neljas erinev ministrikoht, Maris Lauri on olnud varasemalt rahandusminister, vahendab ERR.ee

Värske välisminister Jürgen Ligi ütles, et loodab uues ametis saada nõu ministeeriumist ning uus haridus- ja teadusminister Maris Lauri lubas kohe viia end vajalike dokumentidega kurssi, et oma ministeeriumit eelarve-läbirääkimistel hästi kaitsta.

"Kõik mu portfellid on tulnud mitte sellepärast, et ma oleksin ise unistanud. vaid sellepärast, et teised ei ole tahtnud või vastu võtnud," netis Ligi ja lisas, et nõuandeid loodab ta saada ministeeriumist.

Maris Lauri märkis, et langetas otsuse kiiresti, sest ettepanek haridusministriks hakata tundus põnev. "Ma arvan, et ma suudan ühtteist pakkuda," sõnas Lauri.

Marina Kaljurand kinnitas reedel, et astub välisministri ametilt tagasi ja kandideerib valimiskogus presidendiks. 

Esmaspäeval kogunenud Reformierakonna juhatus kiitis heaks erakonna esimehe, peaminister Taavi Rõivase ettepaneku anda välisministri portfell senisele haridus- ja teadusminister Jürgen Ligile ja haridus- ja teadusministri ametikoht senisele riigikogu liikmele Maris Laurile.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee