Eesti uudised

ÕHTULEHE VIDEO | Põllumees: olukord on viimastel aastatel stabiilselt hull

Karoliina Vasli | Video: Teet Malsroos, 12. september 2016, 15:07

8 KOMMENTAARI

m
Manivald/ 13. september 2016, 21:17
Toetust tuleb maksta ostjale, mitte tootjale, siis saab ka hind tõusta. Lihtnee
t
T.Mets/ 13. september 2016, 12:56
Ah, et põllumehe seis on hull. Lohutan sellega, et hullust seisust saab minna veelgi hullemaks. Et põllumehe seis tõesti nadi on , siis selles peate tänulikud olema eelkõige Ilvesele ja tollasele põllumajandus minister Padarile, kes aktiivselt toetasid sanktsioonide kehtestamist Venemaale,Kulla talumehed, oma pretensioonid võiksite esitada Kadriorgu. Prantsusmaal talumehed tõid valitsushoone juurde sõnnikut, teie aga piimakotte ja kunstiteoseid ja tahate etriigimeeste südamed härdaks läheksid. Lihtsameelsed olete ja teilt kooritakse viimane nahk
p
Pean torufirmat/ 13. september 2016, 09:25
ja kas teate, oi kui palju on mulle öeldud, et "Pane pillid kotti kui majandada ei jaksa". Ei ole veel ükski torujüri saanud, ega ka nõudnud riigilt toetusi. Samas, kas teate kui palju on ajast maas kütte- ja veesüsteeme Eestis? Kas mõni müüks oma lehma mulle pooliku eest? Aga minult takaks nii mõnigi pooliku eest küttesüsteemi renoveerimist. Lüpsinaised! Tulge torujüri õpilasteks!
m
Mõistan/ 13. september 2016, 13:09
nii torujürisid kui ka farmereid.Kuigi on täiesti erinevad tegevused, on osaliselt ühised probleemid. Torujüride majandustegevusega olen paremini kursis kui farmerite tegevusega. Küttesüsteemid on avariiseisundis, nende ökonoomsusest pole mõtet mõeldagi. Miks küsib torujüri oma teenuse eest nii palju raha? Miks on üldse teenustööd nii kallid? Kui mulle arve esitatakse ja ma lõppsummat näen,on see minu poolt vaadatuna tasu tehtud töö eest. Kui ma ise ka arvutama hakkan,saan teada,et summa, mida tegija kätte saab , on napilt 50% esitatud arve summast, ülejäänud 50% läheb riigimaksudeks, kõige jaburam on sealjuures see,et palk´+ kõik palgamaksud on maksustatavad käibemaksuga. Ma ostan vajalikku teenust, saan seda 50% ulatuses, ülejäänud 50% eest ma ei tea mida saan.Hiljuti levis idee,et riik võiks hakata osaliselt kompenseerima vaesematele selliste teenuste ostu. Kui riik maksaks nt.50% kompensatsiooni, siis mis see oleks? Suur hulk bürokraatiat, veel suurem hulk bürokraate ja kummaline,et mitte kunagi pole tekkinud eelarves puudujääki neile maksmiseks.
j
jüri/ 12. september 2016, 17:51
Millist issanda õnnistust siis ikka veel oodatakse ? Kui kaubal turgu ei ole , tuleb ümber orienteeruda !
Loota , et mingi nipiga hakkab eestlane mitu korda enam piima jooma ning sellest rohkem raha maksma , on asjatu.
p
.../ 12. september 2016, 17:42
pole vaja sõnu teha. Aitab, kui vaatad poes ringi - liiter piima maksab 39 senti. Mitu senti saab sellest põllumees- tootja.
See on suur alatus. Aga valitsus ei tea sellest midagi.
m
Mart/ 12. september 2016, 16:08
Kõigepealt tuleb mulle toetusi maksta, sest minu olukord on palju hullem.
l
Lugeja/ 12. september 2016, 16:04
Poepiim peabki odavam olema kui toorpiim, kotipiim on tootmisjääk, lõss.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee