Maailm

Indias vägistati mosleminaine, keda süüdistati veiseliha söömises

Toimetas Piret Pappel, 12. september 2016 13:14

6 KOMMENTAARI

k
kass / 12. september 2016 19:41
arengupeetusega kultuur ja inimesed?on meil meid vaja . ei . las teevad mida tahavad . hea et nii kaugel
j
Jah/ 12. september 2016 14:46
Õigustuse leiab alati. Religioon annab väga laia valiku õigustusi käitumisele. Alatas vägistamisest kuni ristisõdadeni.
R
!!!/ 12. september 2016 17:15
Ristisõjad polnud mitte agressioon vaid vastulöök, vastureaktsioon islami pealetungile. Märkigem, et kristluse ning islami suhetes on just islam olnud kogu aeg see agressiivne ning peale tungiv pool. Kui 150 aastat ristisõdu välja arvata, on islam juba 1400 aastat kristlikke maid rünnanud. Ära unusta, et kuni Vii sajandini olid krislikud maa nii Egiptus, kogu Põhja-Aafrika. Palestiina, Süüria, Liibanon, osa Iraaki ja Joraania, kogu Kaukaasia, kogu Balkan ja kogu Väike-Aasia (praegue Türgi ala). Need alad hõivasd aga moslemid ning isamiseersid kogu maa-ala. Suretasid välja kohalikud keeled ning tegid paljudes kohtades araabia keele lausa riigikeeleks. Oma keele suutsid säilitada vaid vähesed.
Islamistidel on olnud kaks suurpealeungi. Esimene oli vahetult peale Muhamedi surma, kuid otse euroopa suunas frontaalpealeung ebaõnnestus, sest Bütsantsil oli veel piisavalt jõudu, et araablased teisel pool merd hoida. Kuigi kaotasid neile pea kõik oma Aasia ja Aafrika valdused. Seejärel proovisid islamistrateegid kasutada tiibhaarangut, häärata kristlikku Euroopalt Bütsantsist mööda minnes nii põhja kui lõuna poolt. Põhjapoolne ebaõnnestus juba eos, sest tolle aja suurriik, Volgast Dneprini laiuv Hasaari khaaniriik jäi teele ette ning khaan ei lasknud neid oma maadest läbi. Lõunapoolne haare oli edukam. Võeti Egiptus ja kogu Põhja-Aafrika. Tungiti üle Gibraltari väina Hispaaniasse. Roniti ka üle Püreneede ning tungiti juba Prantsusmaalegi, jõuti Pariisi lähedale Toursini, kuid tollane Prantsuse rüütlivägede juht Karl Martell lõi nad puruks ning ajas nad üle mägede tagasi. Kuid Hispaanias pidasid kaltsupead vastu veel ligi 700 aasta nende viimane kants Granada emiraat langes alles 1492.a.
Teine löök Eroopasse tuli islamiseerunud türklastelt. 1299.a.tulid põlisaladelt välja rännanud türkmeenide väikeriigis võimule Osmanite suguvõsa ning algas hogne invasioon. Juba XIV saj tungisid nad Balkanile ning 1453.a.langes ka lõpuks Konstantinoopol. Suurima võimu saavutasid türklase sultan Suleiani ajal, kes tegi euroopasse miteid sõjaretki. Vallutas kristliku Ungari, piiras koguni Viini linna j.n.e. Türgi oht püsis kuni XVIII saj alguseni välja. alles siis see rauges.
Praegu on alanud ilmselt kolmas etapp - Mitt jõuga vaid Euroopa veretu hõivamine miljonite migrantide sisseimbumise teel. Euroopa rumalust ning naiivsust ära kasutades. Appi võetakse nii omale õiguste nõudmine, majandusik kurnamine kui ka terror kohapeal j.n.e., selajal kui loll Euroopa vahib passiivselt kõike seda pealt, hämmeldunud suu ammuli. Ei oska midagi peale hakata. Totakalt naeratades nagu muinasjutu Loll-Ivanuška.
i
imelikud mehed/ 12. september 2016 14:44
kui lehma söömine on nii suur patt, siis kuidas ma võiksin sellist patust naist veel puutuda,rääkimata mingist vägistamisest. Niisugusest "patusest" tuleks kaarega kaugelt ringi ju käia, aga mitte karjaga kokku joosta, et vägistama hakata.
l
Lehm on Indias püha ja puutumatu../ 12. september 2016 14:41
Indias pole võimalik selline toidu ja lehma mõnitamine nagu meil täna Toompeal toimus.
k
Kindlasi vägistati / 12. september 2016 13:49
ka lehm selle eest ,et edaspidi potti ei roniks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee