Eesti uudised

Lisatud Rõivase kiri reformierakondlastele!

Rõivase ettepanek: välisministriks Jürgen Ligi ja haridusministriks Maris Lauri (72)

Toimetas Gerly Mägi, 11. september 2016, 21:12
 Teet Malsroos
Täna õhtul saatis Reformierakonna esimees ja peaminister Taavi Rõivas erakonnakaaslastele kirja, milles teatab ettepanekust kinnitada välisministri kandidaadiks Jürgen Ligi ning haridus- ja teadusministriks Maris Lauri.

Rõivase kirjas seisab, et Ligi on poliitiliselt kogenud ning tunneb ja tunnetab välis- ja julgeolekupoliitika nüansse. Lauril on aga tänu majanduse magistrikraadile võime mõista keerulisi valikuid, mis seisavad ees haridusmaastikul.

Taavi Rõivase kiri reformierakondlastele: 

Head erakonnakaaslased,

Samal teemal

Ärevas julgeolekuolukorras vajab Eesti tugevat välisministrit, kelle töölaual on luubi all konfliktid meie naabruses, Euroopa Liidu tulevik ja Euroopa Liidu eesistumine vähem kui aasta pärast.

Teen homme hommikul kogunevale erakonna juhatusele ettepaneku kinnitada välisministri kandidaadiks praeguse haridus- ja teadusministri ning varem rahandus- ja kaitseministri ametis olnud Jürgen Ligi. Haridus- ja teadusministri kandidaadiks esitan Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni liikme ja endise rahandusministri Maris Lauri.

Jürgen Ligi pikaajaline kogemus poliitikas, töö kaitseministrina ning Tartu Ülikoolis omandatud välismajanduse eriala teevad temast väärika kandidaadi välisministri kohale. Jürgen Ligi tunneb ning tunnetab välis- ja julgeolekupoliitika nüansse ning leian, et Euroopa Liidu tuleviku aruteludes tuleb kasuks ka majandusteemade hea valdamine.

Maris Lauri pikaaegne majandusanalüütiku kogemus ning teadusmagistri kraad majandusteadusest aitavad mõista Eesti teadus- ja haridusmaastiku ees seisvaid keerulisi valikuid. Maris Lauri on ise öelnud, et majanduskasvu vundamendiks on hea haridus ja ta on ise selle kvaliteedi tõstmisse panustanud kõrgkoolides loengute lugemise ning väitekirjade juhendamise läbi.
 

Taavi Rõivas
Erakonna esimees

72 KOMMENTAARI

v
vaike 12. september 2016, 10:56
Maris Lauri asemel võiks haridusministriks olla mõni Toompea lossi sekretär või koristaja, teeb täpselt sama välja.
n
Nagu.... 12. september 2016, 10:02
Kuldsel kommunismi ajal.Ei sobi ühte kohta ,topitakse järgmine tool istumise alla.Kui enne oleka olnud ühel ministril vaja sisseelamise aega siis nüüd kahel.Ja asjad ei arene.Vabandus ju laest võtta.Vaja sisse elada uue tööga.Mine tea milline sõnavara hr.Ligil veel inglis keeles on?
Loe kõiki (72)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee