Eesti uudised

Aivar Sõerd: haigekassa tooks miinusest välja erakapital ja uued kindlustusteenused

Siim Randla, 12. september 2016 04:00

18 KOMMENTAARI

h
harri/ 12. september 2016 11:10
No aga miks mitte siis juba USA süsteem, kus riiklik kindlustus praktiliselt puudub? Kõik ongi erakindlustusseltside poolt kindlustatud. Ainult, et USA on kõige kõrgema tervishoiukuluga riik per nägu terves maailmas! Kuidas see erakapital ikkagi kokku hoiab? Ja hinnapõhiselt lähenedes kasvab ju risk kordades - peale operatsiooni võib sind ju koju saata, et ehk midagi ei juhtu. Selle asemel, et jätta haiglasse jälgimisele. See diskussioon läheb erakoolindusega samale rajale. Seal juba maksame erakoolidele rohkem, kui munitsipaalkoolidele, kuid kohustusi erakoolidel pole. Ise võivad otsustada, keda vastu võtta, keda välja visata. Lisaks õppemaks. Erameditsiin käituks ilmselt ju samamoodi - kõigepealt on ta kallim, sest mastaabiefekti pole(kasvõi ravimite ost), lisaks pole kindlasti ööpäevaringseid valveid ja lõpuks kindlasti valivad veel ka milliseid patsiente vastu võtta. Seega pooldan meie süsteemi, kuhu tuleb raha lihtsalt juurde saada. Kui uuringute kohaselt on meie tervishoiusüsteem kõige efektiivsem terves Euroopas ja teise poole pealt on omaosalus kõige suurem, siis ei jäägiju muud üle, kui otsida alternatiivseid tuluallikaid.
k
12. september 2016 11:50
Kütke aga raha juurde, et oleks rohkem varastada (ebasihipäraselt kasutada.)
n
no/ 12. september 2016 09:04
Aivar, mida juttu! Dr. Ellamaa siin lehes andis teada, et Haigekassa rahad on läinud valitsuse käsul Kreekasse ja mujale. See on MAKSUMAKSJA RAHA ja seda valitsus ei tohi puutuda. Kas Sina, endine rahandusminister seda ei tea?
o
oravvargad/ 12. september 2016 08:48
Sina,seemneidsöönud oravvaras, lahku oma lollide mõtetega kohemaid areenilt!
a
Andrus (andrus2000@gmail.com)/ 12. september 2016 08:28
Eestis on niigi maksukoorem juba laes. uued maksud lihtsalt kiirendavad selle riigi kadumist. kuigi ega seda riiki ju tegelikult enam ei eksisteerigi.
e
ehh/ 12. september 2016 11:49
Eesmärk on inimesed võlgadesse maksustada, et see siis õigustaks rahva orjadeks kuulutamist ja kiibistamist. Fašistidel on täiega perverssed unistused.
l
Lihtkodanik/ 12. september 2016 08:28
Hakkaks võib-olla presidendi ametikoha ärakaotamisest (4 miljonit eurot nagu maast leitud), riigikogu vähendamisest, mõttetute abirahade saatmisest üle maailma, mõne mõttetu konverentsi ärajätmisest. Kui palju see taotletav julgeoleku nõukogu ajutise liikme staatus õigupoolest maksab? jne.
t
tasuta hambaravi/ 12. september 2016 07:44
moslemi majandusmigrantidele!
ä
ätt./ 12. september 2016 07:39
Oleks see haigekassa üksinda aga kuhu iganes vaatad vaatab vastu saamatus,mannetus,et mitte öelda lauslollus ja korruptsioon.Eestis on kombeks,et tehtud vigasid ei tunnista keegi.tehtud vigade põhisüüdlased saadetakse Euroopasse pogemone jahtima.
Rahva tervishoid on muudetud teatud inimeste .äriks,kasu tuleb saada iga haigestumise aga veel rohkem saadakse tegelikult iga surma pealt !
t
12. september 2016 12:05
Tead, see ei ole eesti komme, see on nüüd iseseisvuse ajal juurdunud komme, kes iganes sellise juhtimiskultuuri siia on juurutanud, see laiamine tuli meriga Meriga, aga 90. alguses sellist käitumist riigi rahadega veel ei olnud. Selline vassimine ja fondide riisumine on tulnud selle valitsuse ajal, see on fakt.
a
13. september 2016 00:31
Alustati meri ja laari ajal (spetsiaalselt väikeste tähtedega) kuid siis oli puuke vähem
s
S/ 12. september 2016 07:18
Jäjekordsed maksud?Ütleme ausalt,et meditsiini ümber on ennast nuumamas pigem hord puuke ja ametnikke,selle asemel,et süsteem terveks ravida pikendame agooniat.

l
liig/ 12. september 2016 07:12
suured on haigekassa ulalpidamiskulud,igas linna majad tais ametnikke ,kui nei on internetiajastu ,kas pole siis vvoimalik kookuhoida ametnike arvu vahendades ,milleks neid vaja ja inimesed peavad paljud loobuma ravist ,sest artide juurde ei paaseta ,mitmetel pohjustel.Koik on koondunud suurtesse keskustesse ,kuid just need suured keskued neelavd raha .Perearstid peavad olema arstid ,kes tunnevad koiki haigusi ja oskavad ravida,aga kindlasti ei oska,inimest ei saadeta edasi eriarsti juurde ja kui lopuks saadetakse ,siis voib juhtuda et ravi on vaja hoopis kauem ,sest haigus on suvenenud voi ilmneb ,et ravitud on midagi muud .Motelge ja suvenege,kas on koik korras ja rahad mis laekuvad haigekassale kasutatud sihtotstarbeliselt,enne kui hakata kehtestama uusi makse .juhtub nii et mida rohkem laekub ,seda suurem on puudujaak,sest oigele kohale see raha ikka ei joua.
k
konsa/ 12. september 2016 06:56
Aivar Sõerd: haigekassa tooks miinusest välja erakapital ja uued kindlustusteenused
.-.-.-
milleks me maksame sotsmaksu???
mitu protsenti on sotsmaksust BÜROKRAATIA ülalpidamine??
m
miks siis/ 12. september 2016 06:30
valitsus pole võimeline, maksumaksja rahad ju käes, kindel papp kogu aeg tulemas?? Ja sellised äpud tahavad meid valitseda!
m
Mjahh/ 12. september 2016 06:29
Kindlustust, kuhu maksan ja kust hiljem saan abi raviarvete tasumiseks ma veel pooldan, aga erarahaga kahasse Haigekassat mängida on kahtlane, siis hakkab iga natukese aja tagant kisa, et ikka raha ei jätku ja vaja seega praegust 13% suurendada nt 16%. Erainvestori ahnusel ei ole piire, mudaärimees, kui oli sotsminister, mängis hambaravi ERASSE, olete nüüd õnnelikud, hambutud?
Sõerd kiidab ka eriarstiabi paremust , mina küll ei leia, kabinet oli sama ja arst ka sama, ainult kellaaeg 8-10 hommikul vara ja visiiditasu 30€.
s
12. september 2016 12:08
Seda mängitakse nagunii erarahadega pooleks, Visiiditasude ja voodipäevatasude näol. aga riik varastav vahepealt eelarvesse kanditud HK fondi tühjaks! Selles on probleem. Sa võid kogu palga maksta HK kindlustusse, aga raviteenust sa ikkagi saama ei hakka kuni see bande valitsuses jätkab
p
Püha lehm/ 12. september 2016 06:11
Järjekordne ullike ja tõevarjaja, kes vaikiib maha pankade miljardilist aastakasumit. Seal jätkuks raha kõigeks!