Eesti uudised

HÜVASTI... Suri ERR-i tuntud ja armastatud ajakirjanik Aarne Rannamäe (46)

Õhtuleht.ee, 10. september 2016 16:13
Aarne RannamäeFoto: Ülo Josing/ERR
ERR-i uudistejuht teatab, et täna kaotas Eesti Rahvusringhääling ootamatu terviserikke tõttu ühe oma parima ajakirjaniku - Aarne Rannamäe.

"Eesti Rahvusringhääling kaotas täna ootamatu terviserikke tõttu ühe oma parima ajakirjaniku, suure südamega kolleegi ja särava isiksuse Aarne Rannamäe," kirjutab ERR-I uudistejuht Urmet Kook.

"Ma pigem murdun, aga ei paindu." "Ajakirjandus on ainus koht, kus ma saan olla piisavalt vaba."Aarne Rannamäe 9. juuni 2012 

Samal teemal

Aarne Rannamäe sündis 10. mail 1958 Tartus. 1976. aastal asus Aarne Tartu Ülikoolis õppima ajakirjanduse eriala. Juba siis sai tema eriliseks huviks välispoliitika.

Lõpetanud 1981. aastal ülikooli, tuli Aarne kohe ETV-sse tööle. 1980-ndatel oli Aarne tööks ETV-s ühiskonnaelu ja välispoliitika saadete juhtimine ("Rahvusvaheline panoraam“, "Vaatevinkel“, "Ajapilt“ jne) . 1990-ndatest on Aarne olnud seotud "Aktuaalse kaamera“ meeskonnaga, juhtides ka 1990-ndate teisel poolel toimetust.

Kuni tänaseni oli Aarne juhtida "Aktuaalse kaamera“ välisuudiste töö. Lisaks juhtis ta ETV-s aastast 2007 saadet "Vabariigi kodanikud“ ning oli ka üks "Välisilma“ saatejuhte. Samuti oli ta Vikerraadio populaarse saate "Rahva teenrid“ saatejuht. 

Oma särava ajakirjandusliku tegevuse eest on Aarnet tunnustatud Vabariigi Presidendi poolt Valgetähe V Klassi teenetemärgiga (2007) ja ERR-i ajakirjanduse kvaliteedi kõrgeima autasu, Valdo Pandi nimelise preemiaga (2008).

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee