Eesti uudised

Inimsmugeldajad tahavad trellide tagant välja (4)

Juhan Haravee, 10. september 2016 04:00
Inimsmugeldajad tahavad trellide tagant väljaFoto: Aldo Luud
4. mail mõistis Pärnu maakohus välismaalase ebaseaduslikus toimetamises üle Eesti piiri süüdi kaks Iraagi kodanikku – kurd Barzan Mohhamad Ahmadi (34, pildil vasakul) ja Rebuar Mohhamad Karimi (28, pildil paremal), kes alaliselt elavad ja töötavad Helsingis.

Lääne ringkonnaprokuratuuri süüdistuse järgi tõid kurdid mullu üle Läti piiri Eestisse neljaliikmelise Iraagi perekonna, kes oli taotlenud Lätilt varjupaika. Auto, mida juhtis Barzan Mohhamad Ahmad, peeti koos perekonnaga Pärnumaal kinni, Barzan vahistati järgmisel päeval.

Süüdistuse järgi aitas ebaseaduslikku piiriületust korraldada Helsingis kokana töötav Rebuar Mohhamad Karim. Ta tabati Soomes 19. jaanuaril, Eestis vahi all on ta 26. veebruarist. Eestisse ebaseaduslikult toimetatud perekond saadeti tagasi Lätti.

Prokuratuur oli mai istungi eel sõlminud kohtualustega kokkuleppe, mida mõlemad mehed kohtus süüd omaks võttes ka kinnitasid. Nii Bazran kui ka Rebuar nõustusid üheaastase vangistusega.

Barzani karistust arvestatakse alates tema vahi alla võtmisest 30. oktoobril, seega oli tal süüdimõistmise hetkeks juba pool karistusest kantud. Rebuaril jäi talle mõistetud vangistusest ära kanda 10 kuud 23 päeva.

Sel nädalal arutas Harju maakohus Barzani ja Rebuari taotlust tingimisi enne tähtaega vabastamiseks. Määruse, kas inimsmugeldajate taotlus rahuldada või mitte, teeb Harju maakohus nädala pärast, 15. septembril.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee