Krimi

Varjupaigataotleja süütas Harku kinnipidamiskeskuses madratsid, politseinik sai põletushaavu (63)

Toimetas Geidi Raud, 9. september 2016 22:45
Foto: Stanislav Moshkov
Reedel kella 20.55 ajal avastati, et Harku kinnipidamiskeskuses põlevad kahes eluruumis madratsid. Põlengu käigus sai vigastada üks politseiametnik. Keskusest evakueeriti 23 inimest.   

Esialgsete andmete kohaselt süütas üks kinnipeetav esmalt madratsi oma toas ning liikus seejärel tühjalt seisnud kõrvaltuppa ja pani ka seal madratsi põlema, teatas politsei pressiesindaja.

Kokku oli keskuses sel hetkel 24 kinnipeetavat, kellest 23 elasid samal korrusel, kus süütati madratsid ja nemad evakueeriti.

Esimesel korrusel maja teises otsas elanud naisterahvas sai ohutult oma eluruumi jääda. Kinnipeetavatest keegi juhtunu käigus vigastada ei saanud.

Keskuse politseinikud üritasid enne päästjate saabumist tuld oma jõududega kustutada ning selle käigus sai üks politseinik põletushaavu ja ta viidi haiglasse.

Kella 21.15 olid päästeametnikud põlengu lokaliseerinud ning 21.50 olid tuli lõplikult kustutatud ning ruumid ventileeritud ning alustati ettevalmistusi kinnipeetavate tagasi eluruumidesse lubamiseks.

Pärast kustutustööde lõppu asusid kriminalistid koguma jälgi kahes eluruumis, kus põleng toimus. Ülejäänud tubadesse lubatakse elanikud tagasi.  

Põhja prefektuuri operatiivjuht Veiko Randlaine ütles, et tulekahju korral on kõige tähtsam keskuse elanike ohutuse tagamine.

"Keskuse töötajad suutsid elanikud kiiresti evakueerida selleks ette nähtud alale. Kuna paljudel ei olnud aega üleriideid õue kaasa võtta, siis anti kustutustööde lõppu ootavatele inimestele ümber tekid. Vajadusel on võimalik kinnipeetavad ka ajutiselt mujale viia, kuid selleks täna vajadust ei olnud,“ rääkis Randlaine.  

Põlengus vigastada saanud politseinikule soovib Randlaine kiiret taastumist. "Esialgsetel andmetel olid politseiniku põletushaavad kergemad ning ta lubati pärast esmaabi kodusele ravile,“ ütles operatiivjuht.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee