Eesti uudised

Rõivas loodab uue välisministri leida nädalaga (39)

Delfi/Õhtuleht.ee, 9. september 2016 19:30
Foto: Arno Saar
Marina Kaljuranna soovi välisministri kohalt kohe lahkuda täna väga rahulikult võtnud peaminister Taavi Rõivas muutis õhtuks meelt ja otsustas esitada välisministri avalduse presidendile esimesel võimalusel.

Rõivas ütles Delfile, et rääkis uuesti Marina Kaljurannaga, kes kinnitas, et ta ei kavatse ümber mõelda ja soovib välisministri ametist lahkuda.

Samal teemal

Seejärel kõneles Rõivas telefonitsi president Toomas Hendrik Ilvesega, kellele lubas, et esitab nädala jooksul nii Kaljuranna lahkumise avalduse kui ka uue ministri ametissenimetamise avalduse.

"Olles saanud Marina Kaljurannalt veelkordse kinnituse soovist ametist lahkuda, edastan tema avalduse Vabariigi Presidendile niipea, kui uus välisministri kandidaat on olemas. Seadus annab selleks küll 30 päeva aega, kuid mõistes Marina soovi kiiresti ametist lahkuda, loodan uue välisministri leida nädalaga," ütles Rõivas.

Refereeritud artikli täistekst Delfis.

Peaminister Taavi Rõivas kinnitas veel täna hommikul, et tahab anda Marina Kaljurannale aega järelemõtlemiseks ja vähemalt lähipäevil välisministri tagasiastumispalvet presidendil rahuldada ei lase. Rõivas lisas, et minister peab ametis jätkama seni, kuni ta pole ametist vabastatud.

Marina Kaljurand kinnitas täna välisministeeriumis alanud pressikonverentsil, et astub välisministri ametilt tagasi ja kandideerib valimiskogus presidendiks. Ta sõnas, et täna on tema viimane tööpäev välisministeeriumis.

Samal teemal

12.09.2016
Maruste Kaljuranna sõltumatusest: see on jutt lihtsameelsetele
10.09.2016
VÄLISMINISTER Marina Kaljurand hüppas pea ees presidendi valimistesse
09.09.2016
FOTOUUDIS | Rõivas võttis aja maha ja viis naispere restorani
09.09.2016
BLOGI | Kaljurand lahkub ametist ja kandideerib presidendiks, Kallas annab vastulöögi