Eesti uudised

ÕHTULEHE VIDEO | VÄLISMAA EESTIS: olime moodsad ja käisime viisata Venemaal (10)

Helen Pentsa | Video: Mari Luud, 11. september 2016 19:00
Foto: Mari Luud
Eestlastele pole ilmselt mingi üllatus, et Setumaal asub rahvakeeli nimetatud Saatse saabas (vene k. Саатсеский сапог), mis kuulub Venemaa Petseri rajooni alla. Umbes kilomeetrine saapakujuline ala asub Saatse küla lähedal ja seda läbib Värska–Ulitina tee, mis on kohalikele äärmiselt vajalik.

Venemaa alla jäävat teelõiku on võimalik ilma viisata läbida, seda juhul, kui vahemaad läbitakse auto, jalgratta, hobuvankri või mõne muu sõidukiga, tingimusel, et ei jääda seisma. Jalgsi seda teed läbida pole lubatud.

Samal teemal

Kuulsa koha vahetus läheduses maakodu omav Linda rääkis Õhtulehele, et nalja pole - need, kes Venemaa alale jalgsi kondama lähevad, peetakse ka Vene piirivalve poolt kinni. "Piirivalve ikka väga kontrollib pidevalt, midagi siin suurt põgeneda ei ole. Käivad isegi kahe ja nelja vahel öösel tasakesi mööda seda piiri," räägib ta.

Ta sõnab, et kohalikud isegi enam ei ürita seda teed jalgsi läbida. "Vanasti ikka oli ja varasematel aastatel, nüüd pole kuulnud, et keegi kohalik läheks," sõnab Linda. Küll aga on apsakaid juhtunud võõrastel. "Kui võõras tuleb, siis siin on küll peatumismärk, ent mõned ei pane võib-olla siis tähele. Üks aasta olid Haapsalust tulnud ja nii juhuslikult läksid maasikaid korjama - nemad ei teadnud seda, et seal on peatamine keelatud ja jäidki vahele. Üks istus kännu otsas - sõitsime mööda ja vaatasime, et Vene piirivalve seisis juures. Ilmselt ootasid siis Eesti oma järelikult. Aga asjad lahenesid," sõnab Linda.

"Mõnes mõttes on hea, et see piir siin on. Ikka selline hea valve on, et piirivalve ikka väga hoolega tegutseb, passivad siin kohe. Sellepärast ei tule siia pätte ka. Varem mustlased vahepeal käisid mõned aastad tagasi, nüüd enam ole neid ka näha".

Viimasel ajal on internetti levinud videod, kuidas turistid just saapasse sõidavad, et oma nahal kogeda, mis tunne on ilma viisata suure Venemaa territooriumil sõita. Mõtlesime, et ega meiegi saa kehvemad olla ja proovisime isegi!

Vaata täpsemalt Õhtulehe videost!

Samal teemal

19.09.2016
ÕHTULEHE VIDEO | VÄLISMAA EESTIS: Meka talu sai nime peremehe järgi!
19.09.2016
Seeneline: kuidas saab olla piiririkkuja, kui teel pole piiriposte?
18.09.2016
ÕHTULEHE VIDEO | VÄLISMAA EESTIS: Norra külas asub ajalooline mõis
17.09.2016
ÕHTULEHE VIDEO | VÄLISMAA EESTIS: Rootsiküla suurimaks tugevuseks on maailma parimad naabrid!