Eesti uudised

Pargipingil maganud mehelt varastati seljakott 12 000 euroga (4)

Õhtuleht.ee, 8. september 2016 04:00
12 000 SELJAKOTIS: Väidetavalt magas nokastunud kodanik pargipingil, kui kott sularahaga sisse vehiti. Foto on illustratiivne.Foto: Tiina Kõrtsini
Teisipäeval tuli Pärnu politseisse kurtma mees, kellelt oli napsatud seljakott, milles tema sõnul oli 12 000 eurot sularaha. Ja mitte ainult. Kotis olid ka riided, hügieenitarbed ja isikutunnistus.

Mees magas päise päeva ajal, kella 11 ja 13 vahel Õhtu tänava pargis. Tegemist on suure rahasummaga ja seetõttu tegeleb uurimisega prokuratuur.

"Esialgsetel andmetel varastati seljakott pargipingile tukkuma jäänud mehelt," oskab praegu juhtunut kirjeldada Lääne Ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Annely Erm.

On see tõsi, et ühel pingil tukkuval mehel on seljakotis säärane summa? Prokuratuur seda öelda ei oska.

"Menetluse käigus peab ta oma kahju ka tõendama," lisab Erm. Samas ei saa praegu ka keegi väita, et sellist rahahulka tal kotis ei olnud.

Teisipäeval läks õnnetult ka 86aastasel Tartu mehel, kellelt varastati Vanemuise tänava korterist rahakott dokumentide ja pangakaartidega.

Rahakotis oli ka paber pangakaardi PIN-koodiga, mida kasutades võeti mehe kontolt 640 eurot sularaha.

Politsei tuletab meelde, et pangakaarti ja selle juurde kuuluvat PIN-koodi ei tohiks hoida samas kohas, samuti ei tohiks PIN-koodi kaardile kirjutada. See tuleb pähe õppida ja vaid enda teada jätta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee