Eesti uudised

Eestis on hulk inimesi, kes ei oska lugeda ega kirjutada (87)

Maarit Stepanov, 8. september 2016, 04:00
EKSLIK ARVAMUS: Eesti Lugemisühingu juhatuse liikme ja Tartu Ülikooli Haridusuuringute keskuse peaspetsialisti Maria Jürimäe sõnul on ekslik arvata, nagu oleksid eestlased sada protsenti kirjaoskaja rahvas. Foto: Aldo Luud

Tänasel rahvusvahelisel kirjaoskuse päeval teame, et kaks protsenti Eesti inimestest ei oska lugeda ega kirjutada. Palju enam on aga neid, kes tähti tunnevad, ent loetavat ei mõista. Valdkonna ­spetsialistide sõnul omandatakse sellised oskused koolis, kuid kooliajal tekkinud lünki täiskasvanuna tunnistada ei taheta.

"Kui mõelda, et meil on e-riik, võiks olukord olla palju parem," arvab Eesti Lugemis­ühingu juhatuse liige ja Tartu Ülikooli Haridusuuringute keskuse peaspetsialist Maria ­Jürimäe. Tema sõnul on ekslik arvata, nagu oleksid eestlased sada protsenti kirjaoskaja rahvas.

"Selle all peetakse silmas, et inimene oskab lugeda ja kirjutada. Tõepoolest, kui võrrelda muu maailmaga, siis on seda seltskonda, kes ei saa ka päris elementaarse tasemega hakkama, ainult kaks protsenti," selgitab Jürimäe.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

8. juuni 2016, 06:00
Sisserändajad õpivad sada tundi eesti keelt
15. november 2015, 15:32
Nippe lapse lugemishuvi virgutamiseks
10. september 2003, 00:00
Eestis on 3000 kirjaoskamatut

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee