Maailm

Kohus mõistis 13aastase poisi võrgutanud 18aastase neiu kolmeks aastaks vangi (60)

Aadu Hiietamm, 8. september 2016 04:00
KARM KARISTUS: Permi kohus karistas 18aastast habrast tudengineiut Jelenat 13aastase koolipoisi võrgutamise eest kolmeaastase vanglakaristusega.Foto: change.org
Venemaal mõistis Permi kohus 2. septembril kolmeks aastaks vangi 18aastase tudengineiu Jelena 13aastase koolipoisi võrgutamise eest. Veebileheküljel change.org oli eile lõunaks üle 2600 inimese andnud allkirja petitsioonile, milles nõutakse Jelena vabastamist.

Nii 18aastane Jelena, kes näeb välja mitu aastat noorem, kui ka tema ohvrina esitatav 13aastane koolipoiss kinnitasid kohtus, et tegemist on nende esimese armastusega ja esimese seksuaalkogemusega ning intiimsuhtesse astuti vastastikusel kokkuleppel.

Koolipoiss sõbrustas Jelena vennaga ning viimase juures ta oma esimese armastusega tutvuski. Romaan jõudis kesta pool aastat, kuni see jõudis ootamatult korrakaitseorganiteni.

Avalduse viis politseisse poisi isa, kellele ei meeldinud, et tema alaealine poeg kohtus täiskasvanud üliõpilasega. Isa nõudis poja võrgutanud Jelena karistamist.

Kohus võttiski karistamissoovi tõsiselt ja otsustas saata Jelena kolmeks aastaks üldrežiimiga kolooniasse. Karmi karistust põhjendati väitega, et ilma ühiskonnast isoleerimata Jelena ennast ei paranda ja võib ohvri võrgutamist jätkata.

"Kannatanu" ema rääkis portaalile Aktuaalsed Uudised, et tema poeg elab toimuvat väga raskelt üle ja on langenud depressiooni. Ema ütles, et emotsionaalse seisundi tõttu ei suutnud poeg sooritada matemaatikaeksamit.

Jelena vabastamist nõudva petitsiooni koostanud Uljanovski elanik rõhutab, et kannatanu tunnistati kannatanuks tahtevastaselt ja tegelikult ei saanud ta suhtest mingit füüsilist ega psüühilist kahju. Samuti näitab suhte pikaajalisus, et tegemist ei olnud kiiresti mööduva armulooga.

Petitsioonis tunnistatakse, et juriidiline alus on lool olemas, sest täisealine neiu võrgutas alaealise poisi. Ent inimlikult võttes neiu alles sai 18aastaseks ning väljanägemiselt talle üle 15 eluaasta ei pakuks. Ta on samuti veel faktiliselt laps nagu ka tema "võrgutatud" poiss.

Jah, noorte suhe läks seaduse silmis liiga kaugele, kuid kõike arvestades ei ole kindlasti tegemist kuriteoga, mis nõuab 18aastase tüdruku karistamist vanglaga.