Maailm

Austraalia peaminister: terrorioht Rohelisel Mandril püsib 

Toimetas Piret Pappel, 7. september 2016 10:29
Malcolm Turnbull Foto: YE AUNG THU
Austraalia peaministri Malcolm Turnbulli sõnul on terrorirünnaku oht Rohelisel mandril reaalne, vahendas BBC.

Terrorirühmitus Islamiriik kutsus teisipäeval üles ründama Melbourne´i staadionit ja Sydney kuulsat Bondi randa. Netileht Rumiyah luges üles konkreetsed sihtmärgid, kus inimesi tappa tuleks.

Turnbulli sõnul tuletab see meelde, milline maailma julgeolekuolukord praegu on. Tema kinnitusel saavad islamiäärmuslased Süürias ja mujal Lähis-Idas lahinguväljadel pidevalt lüüa ning seetõttu üritavad nad rünnata rahulikke inimesi.

Malcolm Turnbull Foto: YE AUNG THU

Peaministri sõnul püsib terroriohu tase Austraalias kõrgel ja rünnaku toimumine on tõenäoline. Väidetavalt on Austraalia eriteenistused viimase kahe aasta jooksul suutnud ära hoida kümmekond terrorirünnakut.

Kagu-Aasia Maade Assotsiatsiooni (ASEAN) kohtumisel osalev peaminister lubas aidata Aasia riike terrorismidega võitlemisel. Ta nõuab luureinfo jagaist ja tõhusat ennetustööd, et ei Austraaliast ega Aasia riikidest saaks terroriste värvata.

Turnbull tõi üheks hoiatavaks näiteks 2002. aastal Indoneesias Bali saarel toimunud pommirünnaku, milles hukkus 202 inimest. Terrorirühmituse Jemaah Islamiyah korraldatud veresaunas elu kaotanute hulgas oli 89 austraallast ja 27 britti.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee