Krimi

Roolis joobes isa, kõrval purupurjus ema ja autos pisikesed lapsed - politseijuht kirjeldab liikluse kurba argipäeva (39)

Maria Rozbaum, 7. september 2016, 08:53
Põlva Politseijaoskonna juht Helmer HallikFoto: Politsei- ja Piirivalveamet
Mõni nädal tagasi sai Põlva politseijaoskond vihje joobes juhi kohta. Kohale jõudes selgus kohutav olukord - roolis istus joobes isa, kõrval alkoholi tõttu praktiliselt kontaktivõimetu ema ja taga neli last, vanimad viie aastased ja noorim alles beebi.

"Eemaldasime juhi roolist ja kahjuks olid mõlemad vanemad sellises joobes, et lapsi nendega jätta ei olnud võimalik," kirjeldab Põlva Politseijaoskonna juht Helmer Hallik õõvastavat vaatepilti. "Nad olid isegi nii purjus, et me ei saanud arusaadavat selgitustki, kuhu ja miks perekond sõitmas oli."

Sarnaseid juhtumeid tuleb paraku ette pidevalt. Halliku sõnul jättis üks noor ema just hiljuti imiku oma ema hoolde ja läks peole. Öösel peeti ta kinni, kuna koju tagasi sõitis naine alkoholijoobes. "Olukord on ülimalt tõsine!" kinnitab Hallik. "Sõidame ringi ja teeme oma tööd, aga nii kaua, kuni sõidab ringi kasvõi üks joobes juht, seni on olemas oht suure tragöödia juhtumiseks."

Helmer Halliku sõnul valitseb ühiskonnas siiani mentaliteet, kus inimesed ei teata joobes juhtidest, kuna peavad seda kaebamiseks. "Hiljuti eemaldasime roolist joobes juhi ja samal ajal läks mööda pisike ranitsaga koolitüdruk," kirjeldab mees igapäevast pilti, mis ometi kananaha ihule toob, kui selle üle mõtlema hakata. "Õudne mõeldagi, mis temaga juhtuda oleks võinud!" 

Halliku sõnul ongi oluline aru saada kahest asjast. Esiteks, et tehta nende lugude rääkimisega asja hulluks. Asi ongi täpselt nii hull. Ja teiseks, liiklus ei ole mingi üldine teema. "Iga päev on ju tänavatel meie väikesed lapsed, kallid elukaaslased ja armsad vanemad. Me ju tahame, et nad tervelt koju jõuaksid!"

Politsei palub inimeste abi

Pidevalt traagiliste juhtumite pealtnägemine ei jäta külmaks ka karastunud politseiametnikku ja nii postitas ta eile Põlva Politseijaoskonna lehele üleskutse, mis palub inimeste abi:

"Meie teeme oma tööd nii hästi, kui suudame, aga midagi ei muutu enne, kui terve ühiskond muutub ja joobes juhtimine, kiiruse ületamine ning juhtimisõiguseta liikluses osalemine ning muu sarnane üheselt hukka mõistetakse," nendib Helmer Hallik. "Kui näed joobes juhti, siis ole inimene ja anna sellest teada!"

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee