(Aldo Luud)

Alkoholitootjate liidu tellitud ja Norstat Eesti tehtud uuringust "Eesti-Läti alkoholi piirikaubanduse ulatus 2016" selgub, et pärast veebruarikuist aktsiisitõusu on 23% Eesti elanikke käinud Läti piiripoodides alkoholi ostmas ja 12% seda Lätist kellegi teise vahendusel hankinud (küsitleti umbes 1000 inimest, kellest 277 oli ostudega seotud).  

Uuringust ei selgu, kas Lätis käiakse spetsiaalselt napsi ostmas või kätkeb uuringu tulemus läbisõidul kaasaostetud kärakat. Ka maksu- ja tolliameti (MTA) andmetel on aktsiisitõus avaldanud mõju nii tubaka- kui ka alkoholikaubandusele. Mitte küll nii drastiliselt kui nimetatud uuringus. MTA andmetel on kange alkoholi müük kolinud Lätti kuni 6,5% ulatuses. 

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevalehes.

Jaga artiklit

58 kommentaari

T
TOIVO  /   10:45, 22. okt 2017
meil peres neli inimest , aga ei käi lätis viina järgi sest pood 300meetrit toauksest 20€pool liitrit, saaremaa viin 19.00palju saikka jood, kui selle 500 g kallad kerisele on kõht lahti neli päeva, käivad ju pubide ja poodide omanikud et rahvalt vahel koorida ja nimetavad ennast maksu peturist ärimeheks.
A
arvamus  /   09:34, 8. sept 2016
kõrged hinnad ei ole aktsiisi tõusust tingitud vaid hoopis kaupmeeste ahnusest.Aktsiis moodustab ainult osa kauba hinnast.Kuidas saab olla,et 15% aktsiisi tõstmisel tõuseb pudeli hind 20%.Sellest võib järeldada,et alko pudeli hinda tõsteti hoopis 20%.Kaupmeestel on põhimõte kui ostetakse tuleb hinda tõsta.Aga noh eks oma vitsad peksavad.Varem ostsin 2-4 pudelit õlut nädalas.Nüüd kui käisin Lätis ostsin 24 ploki odavat õlut.Ja seda jätkus ainult 1,5 nädalaks.Vaat nii on lood.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis