Eesti uudised

Riik toetab ligi 60 000 euroga mägra ja turteltuvi tutvustamist (27)

Karoliina Vasli, 7. september 2016 04:00
PEAKANGELANE: Tänavuse aasta loom on mäger ja tema tutvustamisse investeeritakse riigieelarvest kopsakas summa. Fotol kaader mägrakaamerast. Foto: Thinglink.com
Keskkonnainvesteeringute keskus teatas, et riik toetab 64 keskkonnateadlikkuse projekti kokku ligi 940 000 euroga ja et osa summast läheb mägra ning tuvi tutvustamiseks.

Täpsemalt rahastatakse käesoleva aasta looma mägra kampaaniat 30 598 euroga ja 2017. aasta linnu turteltuvi oma 26 794 euroga.

Samal teemal

Kommentaariumites ja sotsiaalmeedias leidis uudis teravat vastukaja. Imestati, kas muu peale pole tõesti riigil raha kulutada: miks on vaja mäkra ja tuvi eraldi promoda?

KIKi pressiesindaja Elina Kink on konkreetne: "Sellised kampaaniad on vajalikud, et tutvustada Eesti looduses elavaid looma- ja linnuliike."

Mis tavakodanik siis aasta jooksul tähele panna saab? Käimasoleva mägra-projekti näitel räägib Kink, et aasta jooksul – veebruari lõpust kuni detsembri lõpuni – ilmub igal nädalal mäkra puudutav materjal veebilehel looduskalender.ee.

Sealhulgas artiklid, lugejate looduselamused ja iganädalane konkreetsete mägralinnakute juures toimuva vaatlus rajakaameratega saadud pildi- ja videomaterjali abil.

"Aasta lõppedes oleme läbi Looduskalendri, näituste, lasteaia-koolikülastuste ja matkade tutvustanud aasta looma kõige laiemale loodushuviliste ringile," ütleb Kink.

Kink toob kuluartiklitena välja näiteks kodulehe toimetamise ja rajakaamerate rentimise, lisaks iganädalased artiklid välisautoritelt. Tema sõnutsi olla mainitud loodusportaal väga populaarne ja sellel on vaatajaid nii Eestist kui ka välismaalt.

Järgmine võimalus keskkonnaaktivistidel KIKist raha taotleda on kevadel.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee