Eesti uudised

Haukuva koera peks pole kuritegu

Siim Randla, 7. september 2016 04:00

8 KOMMENTAARI

METSAVEND / 7. september 2016 20:26
Paistab ,et terve pölvkond kasvanud peale kellele on juba sünnist alates selgeks tehtut, et loomi tuleb vihata ja samuti loomade omanike .Kui lugeda kommentaare ja artikleid ,mis on suunatud eriti lemmikloomade siis saab vötta köike üheselt selle järgi ,et mingi komplekside küüsis vaevlev ametnik on need totrad seadused välja mötlend ,et pigem kiusata eriti lemmiklooma omanike .Antud juhul oli siiski tegemist haukumisega ja tegelikult normaalne inimene peab oskama hinnata olukorda ,juhul kui koera omanik vabandas olnuks piisav ,et juhtum lugeda löppenuks .Jalgadega peksmine pole mitte normaalne sest vahet pole kas on tegemist koera vöi inimesega .Kogu sellest asjast koorub välja arusaam ,et kui omanik koeraga jalutab ,siis piisab kui koer vaatab kellegi suunas ja juba vöib lärmi lüüa ,et tahtis rünnata .Tegelikuses on antud probleem absurdne ,sest koer ei rünnanud ja arvan ,et ei kavatsenud rünnata ,pigem oli tegemist peksja näol inimesega kellel on alaväärsus kompleksid .
n
niinii/ 7. september 2016 08:41
Et seega oleks pidanud inimene laskma koeral end pureda enda kinnistul ja siis alles oleks võinud füüsiliselt pontut noomida? Tule mõistus koju.
h
hmm/ 7. september 2016 08:36
Tegelikult algas siiski kõik koeraomaniku nö kas tahtmatu või tahtliku tegevuse tagajärjel. Miski aga ei õigusta ka peksja käitumist, kes juba kinni võetud koera peksma hakkas. Trahvi võiks mõlemale teha!
l
linnamees/ 7. september 2016 08:12
Loomapidamise eeskirjad nõuavad, et koer oleks lahtisel territooriumil ketis, rihma otsas ja suukorviga. Antud juhul polnud isegi ükski tingimus täidetud. See et koer "lahti tõmbas" näitab vaid koeraomaniku täielikku saamatust ja neil jätkub veel jultumust protestida - neil peaks kõik loomad käest võtma ja keelama edaspidiseks igasusguse loomapidamise. Teadke, et iga selline "lahti tõmmanud" koer on tegelikult hooldamata ja kasvatamata ning ohtlik teistele ning selle võib vabalt maha lüüa.
Meeldetuletuseks koeraomanikele - kasvatage oma lemmikuid ja jälgige seaduseid, eriti seda, mis nõuab koera suurkorvi kasutamist.
m
mann/ 7. september 2016 07:41
Enne arvamist tasub tekst läbi lugeda.
a
arvamusele/ 7. september 2016 07:11
Ja koer muutub veel tigedamaks ,kui teda lööd või karjud.Sellised arvajad on ise vaja ketti panna.
a
Arvamus/ 7. september 2016 06:36
Sõltub kas tegemist on tillukese nähvikuga kes naksab veidi või 50-80kg volaskiga. Viimasel juhul pean normaalseks enda kaitseks kasutada jõudu kui olukord seda nõuab. Tigedal koertel on teatavasti kombeks kõri pureda. Kui nad seda inimese kallal teevad võivad tagajärjed kurvad olla.
a
arvaks kah/ 8. september 2016 01:48
Kõri pureda ... mulle tundub, et enamikul selliste artiklite all kommenteerivatel inimestel ei ole eluski koera olnud.