Haukuva koera peks pole kuriteguFoto: Jarek Jõepera
Eesti uudised
7. september 2016 04:00

Haukuva koera peks pole kuritegu (8)

Eestimaa Loomakaitse Liit kavatseb kohtus vaidlustada riigiprokuratuuri määruse, millega ei tühistatud politsei poolt kriminaalasja lõpetamist juhtumis, kus mees peksis tema juurde jooksnud ja haukuma hakanud koera – see olnud hädakaitseseisund.

Veidi üle kahe aasta tagasi sõitsid Inna ja Urmas Lasnamäel maja juurde, kus Inna hakkas autos jalanõusid jalga panema ja lasi oma koera umbes kolmemeetrise jalutusrihmaga autost välja.

Äkki tõmbas koer end lahti ja jooksis trepikoja ees seisva mehe juurde ja hakkas haukuma. Inna jooksis järele, võttis koera kinni ja palus vabandust. ELLi teatel hakkas aga Jevgeni looma jalgadega peksma.

Koer niutsus ja kiunus. Kui kohale jooksis Urmas ja käskis koera peksmise lõpetada, väidetavalt lubas Jevgeni Inna ja Urmase ära tappa.

Nimetatud sündmuses alustas politsei- ja piirivalveamet ELLi avalduse alusel kriminaalasja, kuid lõpetas selle – nende hinnangul polnud Jevgeni tegu õigusvastane, kuivõrd ta tegutses hädaseisundis. Inna esitas politsei määrusele kaebuse, mille riigiprokuratuur jättis rahuldamata.

Prokuratuur märkis ka, et naine on vastutustundetu loomapidaja, sest laskis oma koera peksta.

Kaebuse esitaja hinnangul ei tähenda haukuv koer automaatselt isiku hädaseisundit, seisab kohtule plaanitavas kaebuses, kus palutakse tühistada riigiprokuröri määrus, palutakse vaadata kaebus läbi ja kohustada riigiprokuratuuri alustama kriminaalmenetlust Jevgeni suhtes seoses looma väärkohtlemisega.