Eesti uudised

Pagulastele Eesti sobib, Läti mitte

Karoliina Vasli, 7. september 2016 04:00

61 KOMMENTAARI

5
500 ..küsitav?/ 9. september 2016 23:14
Statistikaameti andmetel on eestis 2016 aastal registreeritud "Rahvus teadmata" kodanikke 11 754
http://pub.stat.ee/px-web.2001/Dialog/Saveshow.asp
Kes on need "inimesed"?
m
maamiiz/ 9. september 2016 21:48
totakate kari kõik matsid juba teavad et see ümberasustamis programm on läbikukkund mis kokku lepiti ja meie ikka täidame kvooti sama innukalt kui plaane nõuka ajal
m
Miks peita ebapopulaarsete otsuste tegijaid -/ 9. september 2016 13:04
"plaanitakse" Eestisse tuua 500 pagulast. Plaanijal on ju ometi nimi ka.
l
lugeja/ 7. september 2016 21:26
juba nöuka ajal lätlsed ei suvatsenud sulle vastata,kui vene keeles rääkisid...neil on selgroogu !
a
8. september 2016 21:28
aga praegu raagib 70 % Latimaad vene keelt.
t
Teeline/ 7. september 2016 18:46
""Sõjapõgenikud saavad toetusi ja hüvitisi samadel alustel, mis iga teine Eesti alaline elanik," selgitab Viks."
Millisele Eesti elanikule makstakse kinni eluasemekulud (riigikogulased ei lähe arvesse)?
Millisele Eesti elanikule makstakse kinni hambaravi kulud (peale laste)?
Millise Eesti elaniku eest maksab riik sotsmaksu?
Kui natuke mõelda, siis leiaks ilmselt mõne miks'i veel.
"Kokku plaanitakse Eestisse asustada üle 500 pagulase."
Telekas lobiseti välja, et see number on 738, mis on ka loomulikult üle 500.
t
teelisele/ 8. september 2016 01:49
Ja reaalselt kukub nii välja, et tuleb veel üks null taha kirjutada.
M
!!!/ 7. september 2016 18:01
Meie suured pagulaste vastuvõtjad viskavad skeptikutele alati nina peale, et näete, rootslased võtsid meid 44-ndal avasüli vastu! Aga tegelikult? Mul omalgi mõned sugulased panid tookord ajama Mina küll pole kuulnud, et neid meie omi tollal mere taga aastate viisi oleks toidetud ning poputatud, koolitatud ja märksa suuremaid toetusi makstud, kui omaenda pensionäridele ning abivajajatele (nagu meil näib kujunevat). Vastupidi. Lottede keedetud kohvi ning võileibu jagus vaid esimeseks päevaks. Kui konstaabel oli põgenikud üle kuulanud ning arst läbi vaadanud, anti meestele saed ja kirved kätte ning saadeti rasketele metsatöödele. Mõnel pool mujal aga ka labidad ning kärud ja mullatöödele. Teetammid, kraavid j.n.e. Keele õppimine oli igaühe enda asi - tööd tehes sai sellegi vähehaaval selgeks ja siis kui keelsuus, sai juba oma käe peal paremat tööotsa otsitud. Ja osa sõjapõgenikke andis humanistlik Rootsi kuningriik vähimagi süümepiinata Stalini timukatele välja.Tosina jagu Eesi Leegionis teeninud eestlast, lätlasi aga kogunisti oma poolteistsada. Ja ei mingit putkunpanekut, parema elukoha otsimist Eriti ränkades tingimustes peeti sõjapõgenikke Taanis. Mingis soos endise vangilaagri barakkides, raske töö ning vedela laagrilobi peal. Ja sedasi 4-5 aastat järgemööda. Ära minna ei lastud, dokumente piiriületuseks ei olnud. Ja need kellellõpuks õnnestus aastate möödudes edale hankida kas Kanada või Austraalia viisa, need lahkusid õnnest särades nagu paradiisi. Kuid isegi veel 5 aastat pärast sellist "põgenikelaagrit" oli Taanis selistes ühiselamu tingimustes (barakkides ei olnud isegi vaheseinu) oma 200 eesti põgenikku. Mehed-naised-lapsed läbisegi.
Aga meil siin hoitakse migrante nagu s...a pilpa peal.
j
Jah/ 8. september 2016 10:53
nii see oli. Minu sugulased-mees,naine ja 2 kuu pärast sündiv laps- paigutati mingisse laudataolisse kivihoonesse, kus olid maas vaid põhukotid. Kaev oli hoonest 100m kaugusel. Nägin hiljem fotot nende esimesest elupaigast Rootsis. Nad olid mõlemad ülikooli haridusega, valdasid inglise,saksa ja vene keelt, varsti ka rootsi keelt.Mees oli tuntud nimega eestlase poeg. Külastasime neid iseseisva Eesti ajal nende kodus, nende laste kodudes,mis olid ilusad ja hubased. Kõik oli teenitud oma tööga, nad töötasid ülikoolides teadlastena ja olid tänulikud Rootsi riigile, et neid vastu võeti ja peavarju pakuti.Kui meie hakkame kohe jagama mugavustega kortereid ja kommunaalkulusid tasuma, mida me siis hiljem pakkuma hakkame?
h
hiljem/ 8. september 2016 12:25
ei ole meil midagi pakkuda. Küll nad võtavad siis juba ise omale kõik vajaliku.
l
Lati on meist jalle tublim/ 7. september 2016 17:44
Lati oskab oieti probleemi lahendada kuid meie valitsuse saamatus habistab kogu eesti rahvast
k
kahju et vahetus/ 7. september 2016 17:09
nii kaua aega võtab lahe oleks vaadata kui üleöö oleks ainult riigikogu liikmed ja mõned refi tolerandid ja miljon neegrit ja araablast tahaks neid nägusid näha kes veel teenindab midagi teeb või piima lüpsab eks hellenistlik antiikeuroopa lõppes vist samuti gravüüridel on näha lõputud varemed võsasse kasvanud lossid üksikud prügis tuhnivad inimesed

k
k/ 7. september 2016 16:10
Kahju, et need sissetulnud kvoodipagulased veel siit uttu pole tõmmanud!
a
arvamus/ 7. september 2016 15:30
Tegelikud toetused on vist 70 aastaks salastatud, nagu meil kombeks, et kohalikel vaestel s.tt keema ei hakkaks ja Euroopa sotsiaalharta kehtib neile täies ulatuses.
j
John/ 7. september 2016 14:24
Eesti riigil on püsimajäämiseks kaks varianti - kas praegused kodanikud hakkavad lapsi saama ja igas peres miinimumina 3 tk või tulebki inimesi juurde importida. Kuna kõrgeltharitud eurooplasi meile just palju elama ei satu, tuleb võtta neid keda pakutakse.
Suht vastik tegelikkus, kuid nii see paraku on - meie pensionisüsteem ja riik takkajärgi kukub kokku, kui inimesi kuskilt juurde ei tule ja olemasolevadki eelistavad mujale kolida.
j
Jah aga/ 7. september 2016 15:26
Isegi, kui kõrgeltharituid eurooplasi siia tuleb-ei hakka ka nemad sünnitama. Ja mis kasu on neist arutult paljunevatest siia võetutest. Neist tööle lähevad vähesed, samas lastetoetusi ja muid toetusi võtavad kuhjaga. Naised neil ei tööta- ainult paljunevad ja isegi, kui üks-kaks isast tööle lähevad, siis neile makstavad lastetoetused ja muud toetused ületavad kordades maksudega tagastatava. Samuti vananevad ka nemad ja tahavad pensioni ja muid teenuseid saada, ka need paljunevad naised kes pole tööl mitte kunagi käinud.
t
Teeline/ 7. september 2016 18:52
Pagulaste tulekuga kukub pensionisüsteem veel kiiremini kokku, sest eesti pensionärid on pensioni oma tööga välja teeninud. "Pagulastele" makstakse seda niisama, mittemillegi eest.
Samas hakkab valitsus nende "pagulaste" eest ka sotsmaksu maksma, niisama, lambist.
p
Pensionär/ 8. september 2016 10:25
Kui ma päris ausalt tunnistan, siis olen oma pensioni osaliselt välja teeninud. 25 aastat tööd ENSV-s ja kahe lapse suureks kasvatamine-see on tinglik panus,raha ei ole ma pensionifondi sellega panustanud. Olen panustanud vaid 20 tööaastaga Eesti Vabariigis keskmisest napilt kõrgema palgaga ja sellelt kõigi maksude tasumisega. Soomlased on maksnud makse selle aja jooksul ainult oma riigile ja sellepärast ongi nende pensionid palju suuremad. Me peame sellega leppima.Ega ENSV-d pole ka mõtet taga nutta.Vanematele inimestele,kes ei olnud teeninud nõukogude võimu, ei makstud pensioni kopikatki.See on meie lähiminevik,neid auke me lapime veel kaua. Me võime olla pagulaste vastu sõbralikud ja mõistvad,võibolla jagada aegajalt toiduabi ja rõivaid,koguda vabatahtlikke annetusi. Toetuste süsteem rahaliste maksetega ei tohi olla püsielanikega võrdne,see tekitab vaenu ja konflikte.Põgenikele tuleb anda eristaatus, me ei saa neid kostitada võrdselt rikaste riikidega. Need kes tööle hakkavad, saavad palka võrdsetel alustel, me ei tohi stimuleerida mittetöötamist.
e
eelistaks/ 7. september 2016 22:45
pädevamat juhtkonda, kes suudaksid opereerida riigiga nii, et rahvaarv ei peaks kosmosesse kasvama.
k
Kas meie/ 7. september 2016 13:59
oleme jälle paremad lätlastest? Ei usu. Enamus nende riikide pagulastest teab, et Euroopa on üks suur ja rikas riik, kuhu ta tahab tulla ja on nõus loovutama selle ülesõidu eest kogu oma vara. Uues riigis saab varsti rikkaks. Kui ta on üle piiri pääsenud, siis on ta valmis esialgu peatuma mõnes ääremaa külas,olgu selle nimi siis Läti või Eesti. See on vahepeatus ehk puhkepaus pikal teekonnal. Kui pärismaalased nendes metsakülades on rahumeelsed ja pakuvad ka toitu ja peavarju, siis on kõik hästi. Pole mõtet nahast välja hüpata ja teeselda ülejõu käivat külalislahkust, kui on teada,et siia piirkonda nad pole tulnud ega taha jääda.
k
Kroon/ 7. september 2016 13:17
Kui suured siis need Eesti toetused on? Paluks numbrid ka avalikustada.
k
Kui/ 7. september 2016 12:51
segada kokku must süsi, kollane väävel ja valge salpeeter, on tulemuseks väga tuleohtlik segu.
Eraldi tünnides hoides on nad palju turvalisemad.
c
CV/ 7. september 2016 12:14
Jaa, mõni Läti pagulane on juba pool aastat "reisinud", aga Lätist raha muudkui tiksub. Nii tore ju!
v
vana inimene/ 7. september 2016 11:32
Ega see võrdsustamine põliselanikele head ei tähenda. Esialgu jagatakse võrdselt toetusi ja abiraha, seejärel olgu ühesugused kodud ja kõik muu mis sinna juurde kuulub. Seda aega on eakamad meist juba pidanud üle elama. Maja, kus praegu elavad minu lapsed ja lapselapsed, on minu vanaisa ehitatud. Nõukogude okupatsioon ajas suured pered välja oma kodudest,et teha ruumi ümberasujatele idast. Seda tehti ülla idee nimel-kõik inimesed olgu võrdsed! Mõne aja pärast hakkavad praegused ümberasujad nõudma paremaid elamistingimusi, oma maja ja aeda. Seda kõike hakkavad nõudma põgenike lapsed ja veel sündimata lapsed. Kui riik nõudmisi ei rahulda, hakatakse hävitama põliselanike eluasemeid, seda täie õigusega, kuna neile on selgitatud, et meie riigis on kõik võrdsed. Ma ei vihka ümberasujaid, kes põgenevad sõja eest. Me ei tohi petta siia saabunud abivajajaid.Nad peavad teadma, et asuvad elama vaesesse riiki ja nende elustandard jääb keskmisest allapoole. Nad peavad teadma,et meie kliimatingimustes elamine nõuab palju tööd, mis ei piirdu ametliku tööajaga, vaid iseenda tarbeks tuleb töötada ka puhkepäevadel ja hilisõhtul. Loodus ei ole meile andnud võimalust teha pikki tööpause ja palvusi, neile ei saa me lubada seda, mida me endale ei saa lubada.
v
vaba aeg/ 8. september 2016 00:47
See ilus jutt ei lähe neile üldse peale. Ah, et meie kliimatingimustes on vaja palju tööd teha? Noh, siis tehkegi, infarktini, kuni kokku kukute! Vaesesse riiki tulid? Kelle jaoks vaene, kelle jaoks mitte. Kui antakse tasuta korter, mööbel, tugiisik, tôlk, hambaravi, arstiabi ja toetused, ja veel, mida me ei tea. Seda vôib ainult ilusas unenäos näha. Minge kaubanduskeskusesse ja vaadake, kuidas vaba aega veedetakse.

a
Alfapeet/ 7. september 2016 11:12
Mis vahe on artiklis välja toodud põgenikul ja pagulasel? Parasiidid mõlemad.
i
Indrek2/ 7. september 2016 11:26
Üks on just "nigger", teine on "niggest"... see ongi vahe.
a
arvamus/ 7. september 2016 10:49
Kas nüüd võtame lätlaste 600 ka endale, hea kraam ripakil. Need rahad võiks ikka ausalt lahti kirjutada, ei ole neil mingi tavaline toimetulekutoetus, ise nägin kuidas rikas pagulane toidukorvi poes head paremat kuhjaga täis ladus, toimetulekutoetuse eest seda nii küll ei täida.
ä
ää/ 7. september 2016 10:37
Ju siis lätlased on endale valinud parema valitsuse kui meie. Mida valid seda saad. Loota, praegune künkarahvas muudaks kurssi on vist hullumeelsuse tunnus valija poolt, kui neid jälle tagasi valib.
l
lihtsalt/ 7. september 2016 10:36
http://mvlehti.net/2016/09/03/ulkoasianministerion-vastuuvirkamies-s-marketin-myyja-on-rasistinen-pe...
Soomes juba olukord nii hull. et Soome ametnukule ei kõlba enam pagulasi teenindavad soomlased.
r
Refugee/ 7. september 2016 10:32
Eesti sobib pagulastele niikaua,kui REFi partei on juhtival positsioonil.Nemad kuulavad lollakad naod peas ja suu ammili merkeli mampsli soovitusi ja taidavad neid topelt usinusega .Olukord muutuks,kui EKRE saaks voimule.Siis voib loota,et eestlasele hakkab kodumaal meeldima ja pagulane ei soovi isegi Eesti naaberriikidest elamist otsida.
t
täpsustaks/ 7. september 2016 10:38
Vaadake Soomet kus perusoomlased said selle pagulusvastasusega valitsusse ja mis nüüd.
p
Perusoomlastel/ 7. september 2016 10:47
pole täit sõnaoigust ja praegust Soome poliiitikat nadd ei toeta siiani. Niiet ära külva kahtlusi.
t
Teeline/ 7. september 2016 19:00
Pluss tasuta hambaravi, mida nad väga hoolega pidid kasutama.
ä
Ärge hämage/ 7. september 2016 10:27
Kas Eestis makstakse oma riigi kodanike elamispind samuti kinni nagu seda tehakse sisseimbujate puhul. Tuhandetesse küündivad kompensatsioonimäärad kinnitati ju eelmise aasta lõpus või ei? Sellekohane info on ju saadaval
k
7. september 2016 10:18
v
Vanasõna/ 7. september 2016 09:52
Kala ujub sinna kus sügavam Inimene ronid sinna, kuson parem.
Ju siis meie toetused on juba Põhjamaade omadega võrreldavad. Kaahjuks jäävad aga palgad, pensionid ning oma rahva abirahad Soomesr-Rootsis märgatavalt tahapoole.

L
!!!/ 7. september 2016 09:50
Läti kärpis pagulaste toetusi. Meie vastupidi. Kui ilma kärbeteta ei saa, siis pigem oma rahva omi. Sest mida ütlevad muidu Merkel ning Brüssel?
a
Ansip tule ruttu tagasi/ 7. september 2016 09:36
oma foolium mütsiga, loo kord majja, eestis toimub tõuaretus
r
Refugee/ 7. september 2016 13:51
Ansipi koht on vanglas.EKRE on ainuke,kes veel suudaks paasta,mis paasta annab.
p
põgenikud??/ 7. september 2016 09:25
Ilmselt seal Süürias NII ohtlik ka ei ole, sest Süüria turismiministeerium kutsub (august, 2016) külastama Süüriat deviisi all: "Süüria on alati ilus!"
https://www.youtube.com/watch?v=saXH4yQARqg
a
Ann/ 7. september 2016 09:24
Mittetulundusühing Eesti Pagulasabi kuulutas välja konkursi, et leida uusi vabatahtlikke pagulaste tugiisikuid Tartu-, Viljandi-, Jõgeva-, Järva-, Põlva-, Võru- ja Valgamaale.
Plaanitakse juurde tuua.
Nagu näha,on plaanis neid veel juurde tuua.
l
liane/ 7. september 2016 10:46
Vabatahtlikke? Kas see tähendab, et loodavad ilma rahata töötavaid lolle leida? Või leitakse mingi tühine puru ka meie vaestele töötutele.
p
Pärnakas/ 8. september 2016 10:41
Vähemalt Pärnus on tegijad ja siia neid .... ei tooda (veel)?
a
allahi angela/ 7. september 2016 09:23
no kui sobib siis viimane aeg midagi muuta. lätist eeskuju võtta näiteks
l
Läti käitub õieti/ 7. september 2016 09:22
ei jaga illegaalidele raha üle oma võimete,seega parasiitlust ei eksisteeri, needgi ainsad mutukad panevad jooksu, aga eesti jagab viimse kui mündi illegaalidele, sellepärast on riigikassa miinuses, mõni sent veel kõliseb, seegi jagataks illegaalidele
i
Imelik/ 7. september 2016 09:15
No see pole küll asi millega kiidelda.
s
Seep see on/ 7. september 2016 08:56
eesti rahva arvelt nuumatakse neid, sedapsi et eestlane jääb varsti ilma arsti abita kah, meie maksumaksjad maksavad nende illegaalide mõnusa olemise kinni, miski ei sunni neid maratoni jooksma mujale heaoluriiki, eesti on sigimiseks mõnus pinnas

k
7. september 2016 08:49
kes see usub reffide soovunelmaid siin, või kus tahes ! eesti vabaks, eesti on eestlaste riik, mitte aafrika ahvikasvandus.
a
Andke see sissetungijate raha/ 7. september 2016 08:37
meie rahvale,kuradi valitsus,lagunege juba laiali kisklejate punt ,kes oma rahvast vihkab, seda see merkel siin käis rõivasega rääkimas ja sai loa siia sisse tuua mõrtsukakari.
o
Oot-oot,/ 7. september 2016 08:48
küll meite omad ka jalga lasevad kui aga vöimalus tuleb.Enne ootavad ja vaatavad kus parem ja kuidas sinna saab.Jääbki ainult Omar poiss,tema on eesti patrioot.
e
Ex-soomlane/ 7. september 2016 07:08
Või nii, et Eesti on ka teinud valiku et maksa "pagulaste" sotsiaalabi sularahas. Kas reisipakett sisaldama ka mereäärekorter Viimsist?
k
KKK/ 7. september 2016 07:05
u
Urmas/ 7. september 2016 06:41
No on lätlased alles tegelinskid, jälle trumpasid meid üle. Me oleks ka pidanud välja sorteerima sellised, kes kohe varvast lasevad ja oleks olnud samuti puhtad poisid ning saanud raporteerida Brüsselisse ja Merkelile, aga me ju võtsime vastava arvu pagulasi ja ei saa ju neid ketti panna, muidu oleks inimõiguste rikkumine.
k
Küll/ 7. september 2016 08:45
merkel uue portsu saadab,mille jaoks seda raudteed nii ruttu vaja on sinu arust?Aga tegelikult on asi naljast kaugel-ega merkelid-rõivad on vaid käskutäitvad topised,see,kes tegelikult niite tõmbab(vabamüürlased või mõni teine hullude organisatsioon),on eesmärgiks võtnud rahvusriikide hävitamise ja olukorra destabiliseerimise,mis mõne aja pärast viib kindlasti sõjani.Tulevad uued Hitlerid,kes rahva eest seistes ruttu toetajad leiavad,vastukaaluks on agressiivne islamikogukond.Keegi planeerib suuri tapatalguid,mis olukorra arengut vaadates ei saa tulemata jätta.
j
juba / 7. september 2016 08:56
on maakeral mitmed miljardid inimesed üle, pole ju uudis.
l
Lisaks/ 7. september 2016 09:22
on vältimatu,et megaruttu paljuneva võõrliigi populatsioon tühjendab riikide rahakoti(s.t. töötav maksumaksja ei jõua niipalju toota,et parasiteerivaid horde heal järjel hoida).Kuna viimased on harjunud saama,siis hakkavad nad ise võtma nende meelest alamrassilt(ja möku näoga poliitikud keelavad inimestel ennast kaitsta,politseis ja sõjaväest ei räägigi).Asi ei saa kuidagi enam rahumeelselt lõppeda.
u
UUDIS/ 7. september 2016 06:39
saksamaal leiti süürlasest itimees,näidatakse kõigile telekas
7
7.päeva adventist/ 7. september 2016 06:28
Lätlastel vedas ja kui Eestis pole nende muslimite naasemise sedust,kui sõda läbi,et nad läheksid oma riike taastama,siis on tegemist kuritahtliku islamiseerimisega.
r
Rix/ 7. september 2016 06:18
Kasige kõik sinna tagasi kus kohast tulite!
õ
Õige/ 7. september 2016 07:32
Lätis lihtsalt rahvas on temperamentsem ja ei lase omale pähe istuda eestis ainult podisetakse seljataga