Eesti uudised

Tumedanahaline eestlanna: ebaaus, et mind pannakse tundma, et tahaksin olla teise nahatooniga (19)

Maria Alas, 7. september 2016, 04:00
TÄHELEPANU GARANTEERITUD: Eesti tüdruk Sinencia püüab säilitada optimismi, hoolimata rassistlikest solvangutest.Foto: Janet M. Urba
Keskmisest tumedama nahatooniga eesti tüdruk Sinencia Kass on kogenud eestlaste rassistlikku suhtumist. Näiteks istus ta trollis, kuhu sisenenud vanem naine hakkas ennast sättima neiu kõrvale vabale kohale. Märgates, et kõrval istub tumedama nahaga neiu, tõusis naine aga ruttu püsti ja ütles üle terve trolli: "Oi ei, neegri kõrvale ma küll ei istu!"

Bussis on ette tulnud ebameeldivaid olukordi, kui inimesed kommenteerivad 16aastase tallinlanna Sinencia nahavärvi, ise mõistmata, et tagaräägitu emakeel on eesti keel ja ta saab nende jutust aru. Tänaval on tüdrukule järele karjutud: "Pagulane!"

Kõigi Õhtulehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

Samal teemal

8. august 2016, 13:17
ÕHTULEHE VIDEO | Tumedanahaline eestlanna Sinencia vastab netikommentaatoritele: "Kõik eestlased tahavad ennast pruuniks päevitada"

19 KOMMENTAARI

o
Oh, 8. september 2016, 01:15
kas sa tead, kuidas vohab rassism Pôhja-Aafrikas? Tead, kuidas seal suhtutakse mustadesse? Ausalt, vaadates, mida Alzeeriaas, Marokkos nendega tehakse,-mingit kaitset, loobitakse kividega, varastati nende isiklikud asjad, hea, et minema said. Ausalt, mul hakkas inimlikult neist kahju.
e
tahab vist 7. september 2016, 22:01
et keegi haletsema hakkaks . . . mina oleksin pigem kuskil vagusi juba ainuüksi isa "kuulsuse" tõttu,aga ju siis tema iseloomus juba see,et ajan oma joru kuniks saan oma tahtmise :(
Loe kõiki (19)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee