Eesti uudised

Tumedanahaline eestlanna: ebaaus, et mind pannakse tundma, et tahaksin olla teise nahatooniga (19)

Maria Alas, 7. september 2016, 04:00
TÄHELEPANU GARANTEERITUD: Eesti tüdruk Sinencia püüab säilitada optimismi, hoolimata rassistlikest solvangutest.Foto: Janet M. Urba

Keskmisest tumedama nahatooniga eesti tüdruk Sinencia Kass on kogenud eestlaste rassistlikku suhtumist. Näiteks istus ta trollis, kuhu sisenenud vanem naine hakkas ennast sättima neiu kõrvale vabale kohale. Märgates, et kõrval istub tumedama nahaga neiu, tõusis naine aga ruttu püsti ja ütles üle terve trolli: "Oi ei, neegri kõrvale ma küll ei istu!"

Bussis on ette tulnud ebameeldivaid olukordi, kui inimesed kommenteerivad 16aastase tallinlanna Sinencia nahavärvi, ise mõistmata, et tagaräägitu emakeel on eesti keel ja ta saab nende jutust aru. Tänaval on tüdrukule järele karjutud: "Pagulane!"

Sinencia arvates on omamoodi kurb, et ta on kiusamisega leppinud. "Keegi ei tohiks olla harjunud väärkohtlemisega. Väga kahju on, et inimesed ütlevad kellegi välimuse kohta midagi halvasti, sest näiteks mina ei saa enda nahatooni kohta midagi teha – ma olen sellisena sündinud.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

8. august 2016, 13:17
ÕHTULEHE VIDEO | Tumedanahaline eestlanna Sinencia vastab netikommentaatoritele: "Kõik eestlased tahavad ennast pruuniks päevitada"

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee