Putin kohtus Usbekistani peaministri Šavhat MirzijojevigaFoto: ALEXEI DRUZHININ
Toimetas Piret Pappel 6. september 2016 13:40
Venemaa president Vladimit Putin kohtus täna Usbekistani ministritega ja käis laupäeval maetud riigipea Islam Karimovi haual, vahendas Reuters.

Putini kinnitusel rajas 27 aastat võimul olnud Karimov tugeva riigi, mis on Venemaaga heades suhetes. Kohtumisel Usbekistani peaministri Šavhat Mirzijojeviga kinnitas Putin, et usbekid võivad alati venelaste toetusele loota.

Putin käis ka Samarkandis Karimovi haual. Ta osales lahkunud riigipea mälestusüritusel ja kohtus Karimovi lese ning tütrega.

Karimov tuli võimule 1989. aastal ja valitses Usbekistani karmikäeliselt. Riigis puudub ametlik opositsioon, meedia on range kontrolli all. Praegu pole teada, kes saab Karimovi ametlikuks järglaseks. Tema matustel esindas Venemaad peaminister Dmitri Medvedev.

Samal teemal

Kommentaarid  (17)

hulluarst 7. september 2016 13:11
mis siin toimub!? marss tagasi palati!
miks peab venelase peale lootma. 7. september 2016 07:48
uzbekid on oma asukoha mõttes heas seisukorras . aga putini poolt on see rohkem nagu ähvardus. tegelikult iga endine liiduvabariik saaks omaette suurepäraselt hakkama kui venelane ei hirmutaks pidevalt neid. vene ei ela ise ega lase teistel rahulikult elada.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS