Eilne politseireid Harku kandis. Foto: Mari Luud
Karoliina Vasli 6. september 2016 10:35
Eile puhumisreidi käigus tabatud purjus bussijuht sai end arestimajas välja magada ning astus täna hommikul kohtu ette. 

Politseist kinnitati, et kohus määras 46aastasele juhile 20 päeva pikkuse aresti, millest ta siis reaalselt pidi trellide taga veetma ühe päeva. Ülejäänud 19 päeva rakendab ta end ühiskondlikult kasulikul tööl. Lisaks võeti talt pooleks aastaks juhtimisõigus.

Mees jäi vahele eile hommikul Harku vallas Rannamõisa kiriku juures. Ta oli sõitnud juba 50 minutit ringi, ent oli suisa nii purjus, et esmalt tuli ta kainenema viia, misjärel jäi ta tänast kohtuistungit ootama. Politsei kinnitusel on meest varemgi karistatud purjuspäi rooli istumise eest. Kinnipidamise hetkel vedas ta 15-20 sõitjat ning osa neist olid koolilapsed. Politsei tabas eilse reidi käigus veel ühe bussijuhi, kel oli joobekahtlus - joove jäi napilt lubatu piirimaile, mistap ta pääses karistuseta. 

Kahjuks pole joobes bussijuhid enam isegi üllatavad. Näiteks mõni aeg tagasi põhjustas ligi kolmepromillises joobes bussijuht Tallinna piiril avarii. Bussis viibisid lapsed, keda roolijoodikust bussijuht tantsulaagrisse sõidutas. Kohus mõistis mehele karistuseks kolme kuu pikkuse šokivangistuse.