Maailm

Kaks kuud Brexiti otsusest: murtud lubadused ja ebaselge hetkeolukord (13)

LISA KOMMENTAAR

yll 6. september 2016 16:14
kõik mis lähema 10a jooksul inglismaal toimub tuleneb el-i astumise veast.see mis on 20a kokku keeratud ei saa kohe laabuda.ajakirjanik arvab et täna trenni ja homme maailmameister.eks üks põlvkond pea selle asja joonele seadma ja siis on jälle sotsialism kohal ja pillab kõik laiali.
Matti 6. september 2016 12:49
Eestil on ka ainuke võimalus Euroopa Liidust välja astuda, kui tahame veel oma rahva päästa:
http://rahvuslane.blogspot.com.ee/2016/09/wikileaks-i-uus-vapustav-paljastus-usa.html
6. september 2016 13:05
Sellist kavatsustki ei ole, milleks ennast petta?
A.H. 8. september 2016 21:16
Kurb, aga meie rahvusel tuleviku ei ole. Kui saame ühest liidust välja, astutakse meid kohe teise, kust mme ennem välja astusime. seega lõpplahendus on sama.
Suurbritannia 6. september 2016 12:46
oli siiani päris pungil rahakott EL-i jaoks. Nüüd nutavad, kiruvad ja süüdistavad inglasi, et need julgesid neist lahti öelda. See nii lapselik ja läbinähtav ütlus: "mina enam sinu liivakastis ei mängi"! Kes ütles, et kümneid aastaid kümnist tuulde maksnud riik peab kahe aastaga majanusõitengu saavutama? Brexitist aga pole veel aastatki möödas. Suurbritannia, vana rüütlite aadliriik, veel tõuseb ja näitab, kuidas elatakse. El ongi juba kaputt, eesotsas mamma Merkeliga. Ka mamma kukutamine enam ei päästa Euroopat katastroofist. Islam on nagu katk, mis paljuneb kiiremini kui hävitada jõuad.
lugeja 6. september 2016 12:09
Daily Mail kirjutab pidevalt, et läheb aina paremini. Jaekaubanduse ning teenuste käibed kasvavad mühinal.
tahtsin just sama kirjutada, 6. september 2016 12:38
et see lugu siin on vastupidi inglaste enda arvamusele, et kõik läheb ülesmäge ja õnneks on brexit.
6. september 2016 13:09
Ajupesu seda tähendabki, et eksitatakse lugejaid väärinfo ja moonutatud keelekasutuse kaudu.
ei ole 6. september 2016 11:20
brexit viimane, EL laguneb, sest nii suurel lollusel ja rahva röövimisel põhinev liit lihtsalt ei suuda pikalt eksisteerida
Ega valikuid eriti ole 6. september 2016 11:16
Parim kokkulepe, mis brittidel saada on, on see, et nad mitte ainult ei täida EU seadusi edasi, nii nagu enne, aga peavad liituma ka veel Schengeni leppega ning maksma EEA-sse kuulumise eest EU-le "renti". Kas nad EEA-st mingit kasu saavad, ei sõltu enam EU-dotatsioonidest, vaid brittide endi konkurentsieelistest, kui neid muidugi on.
Ja EEA-sse peavad nad kuuluma, sest muidu jooksevad enamik USA ja Aasia firmade Euroopa-esindused brittide juurest lihtsalt minema - koos tehastega. Ja saabki UK-st seejärel ruraalne lambakasvatajate provints kuskil Euroopa perifeerias - aga täiesti sõltumatu, umbes nagu Hoxa-aegne Albaania.
6. september 2016 12:59
Midagi nad ei pea ja tööstus taastub, mis eurodirektiividega oli hävingusse juhitud. Keegi ei jookse Londonist minema, ka mitte pangad, see on juba avalikult välja öeldud. Küll nad ise oma asjadega hakkama saavad, kui just sõda selga ei lajatata, mis on ka juba õhus.
/-le 6. september 2016 16:54
Naljamees - "...tööstus taastub...". Kuhu ta taastub, kui nad EEAst end välja jätavad? Kellele nad seda toodangut müüvad? Tollitõkked igalpool ees. Jaapanlased ütlesid õieti, et UK EEAst väljajäämisel ootavad nende UKs toodetud kaupade mitmekordsed tollitõkked, Esiteks, on toll komponentidele, mida imporditakse EUst UKsse ja siis EU-tollid UKst eksporditavale valmistoodangule. Seepärast kaaluvad just USA ja Aasia firmad UKst lahkumisele, sest nende prioriteet on toota EEA-turule.
Vana Hea Inglismaa võib ennast kasvõi sõlme viselda, pakkudes bi-lateraalseid diile, kuid kaubandusloogika vastu ei saa - EEA on suurem ja tähtsam ning võib seega ka tingimusi seada.
juhan 6. september 2016 11:12
PM valetab nt. et me ei hakka maksma EU eelarvesse etc.), et firmad usuksid tulevikku ja investeeriksid, mingit erilepet GB-le EU ei anna, sest esiteks norra, liech, sveits tahavad siis sedasama, teiseks kui kokkulepe on soodne siis teised praegused EU liikmed tahavad samuti lahkuda