Maailm

Kaljurand: Saksamaa pagulaspoliitikas ei ole enam "tulge kõik" suhtumist

Õhtuleht.ee, 5. september 2016 23:22

24 KOMMENTAARI

s
Sõnajalad/ 8. september 2016 11:14
laulsid ka kunagi häält väristades et TULGE KÕIK RIKKAD JA VAESED.... juba ennem mammi MERKELIT
p
pohjus/ 7. september 2016 12:20
on partei luuasaamine ei midagi muud,kui rahvad seda moistsid hukka ,siis oldi vihakonelejad ,ka meil ,pole seda veel unustanud,nuud siis teine laul,see oli koigile ammu selge aga kas ei arvata ,et hiljaks on jaadud,need kes tulekul pole veel kuulnud ehk ,et enam ei kutsuta.Katsu katt ette panna ja moni tagasi saata.Eks nais kuidas saksamaal need pogenikelaagrid lammutatakse,kuhu koik pannakse.Sirge seljaga olid osad riikide poliitikud ke ehitasid piirdemuurid,kes ei kartnud vastu seista ,muts maha nende ees.
i
Imaam xyn/ 7. september 2016 01:29
Kõik moslemid, toslemid ja osmanpaasad on meie juures külalised ja peavad meie riigis meie seaduseid ja tavasid järgima.
p
Presidenti kanditaat Marina!/ 7. september 2016 01:27
Mina ei taha, et Sina esindad Eestit, pildide järgi oled nagu iga teine üle 80-aastane penskar tädi Altai Kraist Viroon!
See sinu konkurent Simmu on hamsteri pösedega kriimu silm raha-ahne rebane, ei se parem ka ole.
n
nii ongi/ 6. september 2016 17:08
Meie ekrelased sellest kindlasti aru ei saa.Mida neil siis enam kisada oleks.Nyyd tambivad Kaljuranda.Haiged inimesed
m
6. september 2016 17:05
meie helme oli prohvet - : must - näita ust !
y
yll/ 6. september 2016 16:21
kaljurannad-merkelid-junkerid praegu uinutavad eurooplase jälle ära---et ärge muretsega me hakkame vähem võtma ja saadame eitava vastuse saanud tagasi! see pole ju nii sest seda seadusetust on aastat 30euroopas olnud.järgmise lainega on nad oma eesmärgi saavutanud ja euroopa on moslemite poolt üle võetud----kodakondsuse saanud valivad juba seaduslikult eurooplase
sotsialismuse kaasabil ajalukku.
i
imestaja/ 6. september 2016 16:01
Mismoodi türgi moorid sellise nutsaku pähe ajavad,kas neil on õhupall rätiku alla?

n
niisiis/ 6. september 2016 15:26
Pealkiri "Itaalia: 15 hukkunut." Edasi loema 2 700 päästetud
T
!!!/ 6. september 2016 10:35
Teatavasti "ootab Saksamaa sel aastal 300 tuhandet pagulast". Nii ma mõne päeva eest meie meediast, täpsemalt lausa Õhtulehest lugesin. Aga kui saabub taas 900 tuhat või miljon? Uus pagulaspoliitika tähendab siis ilmselt nende edasisaatmist oma sõpradele ning liitlastele. et needki neist professoreist, arstidest ning inseneridest ilma ei jääks. Et kvaliteetne tööjõud ja spetialistid, jõukus ning õnn tuleksid ka nende õuele.
k
kristlane/ 6. september 2016 09:53
Kaljurand on ehtne aparatsik ja käpiknukk.
t
/// 19. september 2016 08:24
tegelikult on ta väga rumal ja halb inimene , kellel puudub oma mõtlemisvõime.
v
vüi siis ladugu välja mille eest mitte põgenejad küüditati./ 6. september 2016 09:37
Sellel teemal peaks emme suu pidama, kuidas tegelikult põgeneti ja vastu tulev rand vaid päästis ja just tema emme jõugu eest.
j
jasõk ei pindu või./ 6. september 2016 09:26
Suur emme migrandid, migrandid, migrandid.
t
Tex/ 6. september 2016 08:55
Ah et Saksamaa põgenikepoliitika on muutunud? Mis siis juhtus küll? Kas paadid Vahemerel otsa saanud we? Või inseneridest, professoritest, spetsialistidest huvireisijad Euroopasse we?
Kaljurand, äkki räägid lähemalt? Oli ju aeg, kus meedia ei lasknud pagulasteemat lollil rahval kommenteeridagi. Poliitikute "tarkus" määrata asjade kulg oma käel, kuid mitte VASTUTUSEL, oli nii demokraatlik ja euroopa väärtusi kandev, et sellele peenrale võis dollaripuud istutada.
Nüüd, tagantjärgi, on pilt märksa erinevam. Ei esine enam ansambel Avandi koos laialt lõugu laiutavate eesti staarikestega, peaminister pole ammu enam pointile pihta saanud ja nagu sellest veel vähe - ka sina, Kaljurand, räägid hoopis teist juttu kui alles mõni aeg tagasi.
Ja ise tahad presidendiks saada?! Kummastavad arusaamised ning soovid???!!!
w
wann wird man je verstehen/ 6. september 2016 01:58
Siin pole midagi aega viita! Tuleks ju tõemeeli (arvestades juba kümmekond kuid kestnud valitsevat retoorikat) saata välisministeeriumil noot milles väljendatakse muret "ksenofoobiailmingute" (jms segasõnavara) kasvamise ja tolerantsi vähenemise pärast Saksamaal.. tunda muret euroopalike väärtuste hoituse pärast Saksamaal jne.
Lisaks avalikud avaldused veidrikelt mille sisuks on, et keegi võiks tahta vajuda häbist maa alla, keegi teine jällegi võiks hoopis tahta oksendada Saksamaa pärast.
.
Nii nagu Saksamaa jt poolteist aastat on intensiivselt tolerantsusdikteerinud teisi, niisamuti tuleks Saksamaa esindajate väljaütlemised ja Saksamaa poolt teiste riikide manitsemised liig väheses tolerantsuses ja muus sellises saata nüüd Saksamaa suunas.
Ainult et... mitte keegi ei hakka seda mõnitavat farssi tegema.
Sest kõikidele on nende töökohake ja igakuiselt saadav palgake magus. Kohalik konjunkturist suhtleb maarahvaga ikka ja jälle "nii nagu vaja" rääkida, mitte nagu ta ise mõtleb.
Seejuures konjunkturisti konfronteerimist tema varasemate väljaütlemiste ja tegude suhtes uutes oludes sama isiku väljaütlemiste ja tegude kõrvutamisega ei peeta "poliitiliselt korrektseks". Seda peetakse vingumiseks ja irisemiseks, mis ei olevat konstruktiivne.
Konstruktiivsus on aga üks juhtijate ja manageride lemmiksõnadest.
Konjunkturistidel on alati "õigus" ka siis kui nad hiljem arvavad enda varasemate tegemiste suhtes risti vastupidi. Kõige tragikoomilisem ongi seejuures näha vasallriikide poliitikute väljaütlemisi, mis muutuvad hilinemisega 179 nurgakraadi (jättes 1 kraadi vabandamise jaoks, et kes see neid asju ikka ette näha oskas)... ikka nii nagu kust tuul puhub ja "kuidas vaja" rääkida seejuures omamata isiklikku stabiilset positsiooni.
Isegi siis kui rahvast on manitsetud ja õpetatud kunstlikult ja siis jutt muutub 180 kraadi, on need jutuajajad endiselt kõik õiged mehed ja siis nad räägivad juba uut vastupidist juttu ja manitsevad jälle rahvast teistpidi olema...
Saksamaa "ksenofoobiailmingulisi immigratsiooni piiravaid" tegusid hakatakse õigustama sellega, et Saksamaa on iseseisev riik, ning tal on õigus ajada iseseisvat poliitikat ning otsustada, keda ta lubab oma territooriumile või mitte.
Samas aga ei soovi selline "värske uue suunaga kaasajoksev" õigustajast kohalik konjunkturist mitte arutleda selle üle, et kas Saksamaal oma enda iseseisvat poliitikat ajades oli õigus teistele peale sundida ja ära kaotada Euroopasse sadu tuhandeid inimesi, kellest ei ole mitte midagi teada kes nad on, miks nad on ja kus nad on ja mida nad teha plaanivad, et ära elada.

g
Gunnar Stahl/ 6. september 2016 01:10
Kuidas siis nüüd selline kohutav otsus, kas nüüd mõrtsukaid ja logardeid ei võetagi vastu, sest valimised on tulemas ja ehk loll rahvas unustab ära need tapmised, vägistamised ja muud toredad kuriteod.
r
rahu, ainult rahu/ 6. september 2016 11:29
majandusmigrandid nimetati lihtsalt sõjapõgenikeks ümber! :D
t
teadja./ 6. september 2016 00:23
Ilmselt Saksamaa saab aru, et riiki siseneb liiga palju pedesid. Enamus pogenikest on ainult mehed. Ja paljud ei ole mitte s6jap6genikud, vaid eesmärgiga tulla Euroopasse ilusaid naisi ja tydrukuid vägistama.
t
T.Mets/ 6. september 2016 00:20
Kulla mammi, alles see oli kui sa ise selgitasid koos Rõiva ja Pevkuriga, et peame uue, kujunenud olukorraga harjuma. , Kahju, et sinul, Kaljurannal välisministrina ei ole mingit seisukohta, ainult papakoina kordad seda, mida vägevamad ette ütlevad
Õ
// 6. september 2016 06:30
Õige , Kaljurand ei ole õnnestunud valik.
a
Arvamus/ 6. september 2016 11:45
Eesti rahval on Merkel ja tema poliitika üsna teada. Loomulikult taipab rahvas ka selle nüüdse muutuse põhjust-19% Merkeli partei nadi tulemus valimistel ja ei midagi muud. Kummaline on see, et Kaljurand jutustab Merkeli sõnavõtte sõnasõnalt siinsele rahvale ümber. Kas Kaljurand on Merkeli suuvooder? Kas Kaljurannal puudub oma arvamus? Kas Kaljurand arvab, et võimu kaotushirmus Merkeli sõnavõtte siin ümberjutustades muutub rahvas sallivamaks kaltspeade ja neegrite vastu?
s
Sellel mammil Kaljurannal / 7. september 2016 02:36
kui ametnikul pole oma arvamust ega isiklikku seisukohta kunagi olnudki, nii et "sobid presidendiks küll", käpik.