Eesti uudised

Laohoone põleng mattis Paldiski paksu suitsupilve: päästjad töötasid kogu öö 

Karoliina Vasli, 6. september 2016 04:00
Hiiglasliku laohoone kustutamine oli päästjatele parajalt keeruline väljakutse ja võttis aega hommikuni. Foto: Päästeamet
Pühapäeva õhtul süttis Paldiski sadamas vana laohoone. Põlengu tõttu levisid suitsupilved ja vänge hais üle linna, pannes elanikud muretsema, ega toss ometi mürgine ole.

Häirekeskus sai teate tulekahjust Põhjasadamas kell 21.13. Päästjate saabudes põles sadamas tsaariaegne laohoone, kus hoiti diiselkütust, värve, elektritarvikuid ning juhtmeid. Tulekahju tõttu levis Paldiski linna kohal ohtralt suitsu. Päästeteenistus soovitas elanikel hoida kodus aknad ja uksed kinni.

Taamal paistab hoone, mis möödunud õhtul süttis. Kas tegu oli ­õnnetuse või hoopis süütamisega? Praegu pole see veel teada. Foto: Tiina Kõrtsini

Delfi kirjutas, et põlesid autorehvid ning põlengupiirkonnas oli kuulda ka pauke, mis tulid arvatavasti kütuseanumate lõhkemisest.

Päästjatel jätkus tööd terveks ööks – tulele pandi piir kella 1.08 ajal, kuid lõplikult saadi põlengust jagu alles kella kuueks hommikul. Ladu enam päästa ei õnnestunud, tuletõrjujad nägid vaeva, et kaitsta leekide eest teisi sadama territooriumil asuvaid hooneid. See ka õnnestus.

Laohoone on kinnisel territooriumil ning eile väravas seisnud turvamees märkis, et varem seisis maja tühjalt, ent hiljuti hakati seda laona kasutama. Ta lisas, et tsaariaegne maja on muinsuskaitse all. Põhjasadama kontorist öeldi, et menetlus käib ja praegu pole neil andmeid, mis võis tulekahju põhjustada.

See hoone oli üks vähestest majadest, mis meenutab veel Põhjasadama sünnilugu. Sadamale pandi alus juba 18. sajandil Peeter I ajal. Nõukogude ajal oli sadama kohal sõjamereväe baas. Aastatel 2003–2013 tehti sadamas põhjalik rekonstrueerimine ja ümberseadmestamine, ent muinsuskaitsealused hooned jäid alles.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee