Kräpp | Ajaviide

Need nipid muudavad sünge sügisõhtu mõnusaks. Ettevaatust, sisaldab ekstreemset ettepanekut! 

Õhtuleht.ee, 5. september 2016 11:28
Foto: REUTERS/Ognen Teofilvovski
Kuigi kalender veel venitab, on suvi tegelikult läbi ja tuleval nädalal ootame juba esimesi öökülmasid. Järgnevad asjad aitavad sul masendust vältida ning ühe jaheda ja pimeda sügisõhtu tõeliselt sumedaks ning mõnusaks muuta!

1. Põlevad küünlad. Tuleb ju tunnistada, et küünalde põletamine on tõeliselt teraapiline tegevus, hubiseva leegi jälgimises on midagi väga rahustavat. Kellel soovi, võib valida mõne mõnusalt sügisese aroomiga lõhnaküünla. Ja ärgem unustame, et kui sa enam 20 ei ole, siis teeb küünlavalgus sulle igal juhul komplimendi.

2. Kuum jook. Keri ennast küünlavalguses diivanile või tugitooli kerra ja rüüpa meelepärast kuuma jooki. Seest teevad soojaks nii kuum kakao kui ka tee. Kelle hing midagi veegi soojemat ihkab, saab maitsemeeli hellitada lisades kruusi törtsu kangemat. Või siis vahukomme.

3. Pehmed sokid ja fliistekk. Kui sul on jalad soojas, siis poeb külm igal juhul palju väiksema tõenäosusega kontidesse. Lisa valemisse veel õlgade ümber olev fliistekk ja sul on soojem kui suvel!

4. Unusta tehnika. Oleme ausad, kui oled ennast just suutnud tänu kõigele eelpool üles loetletule lõdvaks lasta ja mõnusalt nurru lööma hakata, siis on viimane asi mida sa vajad üks pidev plinn ja plänn, mis teatavad, et Faceboookis keegi midagi kuskil kommenteerib. Või veel hullem - hilije kõne üliaktiivselt töökaaslaselt. Lülita telefon välja ja vii see üldse kuhugi teise tuppa ära. Ja ära mõtlegi telekat tööle panna!

5. Hakka jõulukaunistusi sorteerima. Kapitalistlik ühiskind on meid varaste jõulunännide müükidega ära hirmutanud, aga kui see kõrvale jätta, siis jõulud iseenesest tekitavad inimestes ikkagi positiivseid emotsioone. Kui sa päriselt veel jõuluasjadega kokkupuutumiseks valmis ei ole, siis lihtsalt meenuta eelmisel aastal toimunud toredaid jõuluistumisi lähedaste keskel. Käsitöölised võivad hakata kingituseks sokke kuduma.

Ekstreemsemaid elamusi harrastavad tegelased võtavad välja oma jõulukraami kasti ja riputavad ehk mõned elektriküünladki üles, et pimedatel sügisõhtutel veidi enam valgust oleks.