Teet Teder 5. september 2016 10:24
Enda sõnul oli bussijuht liinil 50 minutit, enne kui politsei ta täna hommikul Harku vallas Rannamõisa kiriku juures puhumisreidi tehes peatas ja nii suure alkoholi tarvitamise tuvastas, et ta arestimajja toimetada tuli.

Õigupoolest tuvastas politsei tänahommikuse reidi käigus koguni kaks alkoholi tarvitanud bussijuhti. Mõlemad juhid töötavad Atko Liinide bussidel.

46-aastane juht, kelle politsei arestimajja toimetas, annab homme selgitusi kohtuniku ees. Meest on varasemalt karistatud sama rikkumise eest. Hetkel, kui politsei ta kinni pidas, vedas mees 15 - 20 reisijat.

Teise, kella üheksa ajal kontrollitud keskealise bussijuhi joove jäi napilt lubatu piirimaile, mistõttu ta pääses. Samas oli ta liinil juba hommikust peale ja võib vaid oletada, milline oli tema joove, kui ta rooli istus.

"Tegelikult on see masendav, kui bussijuht joobes vahele jääb," kommenteerib Lääne-Harju politseijaoskonna patrullitalituse juht Tarvo Ingerainen. "Aga tänahommikune pilt oli karm: kaheksa alkoholi tarvitanud sõidukijuhti on liiast. Kool just algas ja nii mõnelgi juhil istus laps kõrval, keda viidi kooli."

Atko Liinide sõnul on täna toimunud juhtumid bussijuhtidega on väga kahetsusväärsed. "Ühe bussijuhi osas on esitatud politseile järelpärimine, kuna bussijuhil lasti pärast väikest seismist sõitu jätkata. Protokolli bussijuhile ei koostatud. Väidetavalt oli tegemist ravimite tarvitamisega," sõnas Atko Liinide esindaja Margo Tomingas.

"Teine bussijuht vabastatakse koheselt töölt. Antud buss alustas vahetust Keilast ja seetõttu ei läbinud bussijuht dispetšeri poolset kontrolli. Täna on Tallinnas olevatest bussidest varustatud alkolukkudega  31 bussi.Antud juhtumiga seoses varustame kõik Harjumaal väljaspool Tallinna alustavad autobussid alkolukkudega, et välistada analoogsete juhtumite kordumist," lisas Tomingas.

Lääne-Harju politseijaoskonna patrullitalituse juht Tarvo Ingerainen. Foto: Mari Luud

Põhja prefektuuri liiklusjärelevalvekeskuse juhi Hannes Kullamäe sõnul on vaatamata politsei järjepidevale tööle ning inimeste suuremale teadlikkusele joobes juhtide osakaal meie teedel jäänud viimastel aastatel samaks. „Kutseline juht, kes peab järgmise päeva hommikul alustama tööd autorooli taga peab eelkõige ise veenduma oma tervislikus seisundis ja valmisolekus sõidukit juhtida. Kui juhil on vähimgi kahtlus, tuleb sõit edasi lükata ning oma kainust kontrollida alkomeetriga abiga,“ sõnas Kullamäe. Tema sõnul peaksid ka tööandjad tegema kõik endast oleneva tagamaks, et tööpostile ei läheks alkoholi tarvitanud juhid. „Ühe võimalusena saaks kasutusele võtta alkolukud või viia läbi vahetuid kontrolle. Kutseliste juhtide puhul tuleb väga hoolikalt kaaluda inimese sobilikkust antud ametikohale, sest tema õlul lasub vastutus teiste inimeste elude eest,“ lisas Kullamäe.

Täna ennelõunal kõrvaldati Harjumaal roolist 26 alkoholi tarvitanud juhti. Nende hulgas oli ka kaks veoautojuhti ning üks sõiduautojuht, kelle joove oli enam kui 1,5 promilli.

Kaheksa kuuga on joobes juhtide põhjustatud liiklusõnnetustes üle Eesti saanud surma neli ning vigastada üle 140 inimese.

Samal teemal

Kommentaarid  (14)

Asi on tõsine 5. september 2016 23:24
Ärevakstegevaid asju on hakanud ka mujal juhtuma.
Kuumavere maakonna Kiima vallas tabati just äsja kaks bussijuhti tarvitanud alkoholisti. Mõlemad daamid viidi vastavasse asutusse rahunema. Igaks juhuks tehti ühele neist ka süst kohe ära.
Üks daamidest avalikustas, et tema eesnimeks olla Iida ja perekonnanimeks Alko.
Süsti saanud daam pole veel koomast ärganud.
TEADA 5. september 2016 21:45
POLITSEI ON ARESTIMAJJA ON VILETS JA HAISEB!
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS