Maailm

Täiendatud kell 10.38

Põhja-Korea õrritab maailma järjekordse raketikatsetusega (7)

toimetasid Maria Rozbaum, Piret Pappel, 5. september 2016 08:00
Foto: AFP PHOTO / KCNA / KNS
Lõuna-Korea sõjaväe andmetel lasi Põhja-Korea täna hommikul kella 5 paiku Jaapani mere poole kolm ballistilist raketti, vahendas CNN.

Raporti kohaselt tulistati raketid välja idarannikult Hwangju piirkonnast.

Lõuna-Korea luure hinnangul katsetas põhjanaaber hommiku Rodong-tüüpi keskmaarakette, mis lendasid ligemale tuhande kilomeetrit kaugusele.

Uudis tuleb väga kehval ajal Põhja-Korea ainukese liitlase Hiina jaoks, kes võõrustab hetkel Hangzhous G20 tippkohtumise raames mitmeid välisriike.

USA on juba raketikatsetuse karmilt hukka mõistnud. Poliiitikaekspertide hinnangul mängib Põhja-Korea oma rakettidega meelega, et kogu maailma ärritada. Paariariik tuletab teistele riikidele enda olemasolu meelde sel ajal, kui teiste riikide juhid olulisi läbirääkimisi peavad.

Vaid mõned tunnid enne Põhja-Korea raketikatsetust oli Hiina president Xi Jinping oma Lõuna-Korea ametivennale öelnud, et Peking on vastu USA plaanidele paigaldada Lõuna-Koreasse raketitõrjesüsteem THAAD.

Tolle süsteemi eesmärgiks on kaitsta Lõuna-Koread põhjanaabri võimaliku rünnaku eest, kuid Hiina näeb seda USA soovina oma võimu tugevdada.

Põhja-Korea ei tohi ÜRO keelu kohaselt arendada tuumarelva ega teha ballistiliste rakettide katsetusi, kuid diktatuuririik rikub seda keeldu pidevalt. Juulis tulistas Põhja-Korea kolm ballistilist raketti Jaapani merre. Augusti alguses jõudis üks rakett Jaapani rannikuvetesse.

Samal teemal

01.06.2017
USA katsetas raketitõrjet
06.03.2017
Põhja-Korea läkitas Jaapani mere suunas neli raketti
24.09.2016
Lõuna-Korea on valmis korraldama vajadusel Kim Jong Unile atentaadi
23.09.2016
Põhja-Korea tuumarelva pärast muretsev Jaapani peaminister otsis abi Fidel Castro käest

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee