Eesti uudised

Heli tuli abi otsima: mehest, kes oli kui unelmate prints, sai julm vägivallatseja (76)

LISA KOMMENTAAR

oi ai 7. september 2016 17:27
kes selliseid küll vaatavad?
5. september 2016 21:21
Tavaline tüüpi skisokas! Liiga hea kook on ka lõpuks mõrumaitse. Nagu üks laste lugu kus viimase koogi ampsu võttis ja see oli mõru. Naine peab ise ka sellepeale tulema et ekstreemsema olukorra tegema, et mis sellest nn paipoisi all tegelikult peitub. Näiteks vananaisega koos veetmist nii pooleks aastaks. Või siis kassiga koos elada ja kass ka! Kassi eest on vaja hoolt kanda või koeraga. Ja kui tulevad sellised faktid mida naisele ei meeldi siis ütled kui sa ennast ei muuda siis ei tule meil midagi välja.
5. september 2016 21:49
huvitav on hoopis see fakt, et ta polegi moslem, hoopi kodukootud eestlane
lühidalt 5. september 2016 20:19
Ärge minge mehele, või kui siiski, siis enne olgu enesekaitse võtted selgeks õpitud.
mul 5. september 2016 19:17
selgus jälle see, et olen koju täieliku nõa ja litsi toonud.
ott 5. september 2016 17:30
aitab nüüd neist eesti meeste pidevast halvustamisest küll,on teised niigi varsti praktiliselt välja suremas,riik ja meedia aga õhutavad ainult vaenu.või ongi see eesmärk?
ei nad sure 5. september 2016 20:36
Kuni eesti naine sünnitab, pole ohtu. Ikka vast mõni poisslaps sekka juhtub.
5. september 2016 15:27
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
võta sappa! 5. september 2016 15:45
Siin on täpselt samasuguseid kommentaare, täpselt samasuguste küsimustega juba niigi liiga palju.
siin nüüd uluvad kindlasti need eided kes naha peale on saanud aga ma arvan et saite ikka targemaks 5. september 2016 13:55
lollile antakse kirikus ka peksa
võib ka nii öelda 5. september 2016 16:00
..., et need naised olid kord lollid, et lasid peksjast mehel endale udujuttu ajada ning jäid ta näitemängu uskuma täiuslikust mehest, kuid ühel hetkel (see hetk on muuseas naise enda otsustada) saavad need naised olla t a r g a d, jättes see mees, kus seda ja teist, iseseisvuda ja alustada uut elu! jah, õppetund on see kindlasti, kuid ainult neile, kes soovivad sellest õppida ja edaspidi juba kaugelt kahtlase väärtusega mehe tundemärke tähele panna! Suurem osa satub paraku taas ja taas vägivaldsesse suhtesse :-(
Valige veel neid kõige ilusamaid 5. september 2016 13:12
Siit moraal - kõik pole kuld, mis hiilgab!
5. september 2016 14:50
õnneks on koledad kõik kõige puhtamast kullast:)

Seda ka, et... 5. september 2016 11:27
...vägivaldsed ja manipuleerijatest mehed e i hooli tegelikult oma lastest! Nad sigitavad neid lihtsalt naise kontrollimise vahendina, et naist kodus hoida ning ette heita, kui halb ema ta on. Ei ole mina veel kuulnud, ega näinud, et vägivallatseja oma lastega tegeleks reaalselt. Õpetaks neile asju, suhtleks, kasvataks, selgitaks vajalikke asju, tunneks reaalset huvi, kuidas lapsel lasteaias v koolis läks, mida tehti jne. Need lapsed on juba ema kõhus määratud õnnetuteks :(
noo 5. september 2016 18:15
Kus naine sel ajal on ??? Tänapäeval ju rasestumine pole enam teadus .
nii on 6. september 2016 14:40
Lapse tegemisel osalevad mees ja naine, kuid otsuse sünnitada teeb lõpuks siiski naine! Eriti veel, kui teab, milline on mees, siis peaks ikka väga hoolega hoiduma rasestumisest, hoidma end normaalsele mehele, kellest võiks lapsele tulevane isa saada!
vanaema 5. september 2016 11:22
Ei mõista minagi neid kiirustajaid. Tuleb väga hoolikalt mõelda ja kaaluda, kellega lapsed saada. Kui naine ikka teadvustab omale, et soovib oma tulevasele lapsele isa, kes hoolib ja hoolitseb, õpetab ning annab head eeskuju lapse sirgumisel, peab lugu lapse emast jms., siis naine päris kindlasti ei kiirusta! Laps muudab elu päris palju, eriti, kui neid mitu on. Seepärast armastage teineteist, tehke palju koos, jalutage käest kinni, tegelge ühste hobidega, õppige midagi uut üheskoos, mis teid ühendaks (olgu siis koos metsa all jooksmas käimine või purjetamiskursuse läbimine), veetke kasvõi kahedki jõulud ja jaanipäevad koos, romantiliselt.Kasvatage oma suhe suureks ja tugevaks- siis on lapsel koht, kuhu sündida. Et lapse sündides ei peaks kahetsema, mis kõik teil tegemata on jäänud!
5. september 2016 11:33
Hetkel ei vajatagi sinu mõistmist.
kui halama hakkad 5. september 2016 16:35
küll vajad. siis peavad kõik sind haletsema.
to 16:35 5. september 2016 20:39
unistada ju ikka võib:)
Monika 5. september 2016 10:53
Naistel ei tasu olla nii sinisilmne. Üks läbiv asi, mis koduvägivalla all kannatavaid naisi ühendab on - LIIGA kiiresti saadakse lapsed! Töötasin peale ülikooli praktika saamiseks umbes 5 aastat eestis ja 4 aastat välismaal, nõustasin justnimelt koduvägivalla all kannatavaid naisi. Üks SUUR nõuanne naistele, kes veel EI ole vägivaldse mehe võrku sattunud: Ärge kiirustage laste saamisega! See on vägivaldse mehe põhiskeem, et ruttu kokku ja lapsega naine koduseinte vahele aheldada, kus algab vägivald ja mõnitamine, ka peksmine, naise alandamine jne. Ka mittevägivaldsete meeste puhul tasub igaljuhul enne inimest korralikult tundma õppida, erinevaid olukordi üle elada ning seejärel otsustada, kas ta oleks hea isa ja abikaasa? Igas olukorras? Võtke rahulikult 1,5- 2 aastat vähemalt! Seda enam, kui on tegemist pealtnäha ideaalse mehega ja teil kõik hästi, siis NAUTIGE, milleks lastega kiirustada? Palju parem, kui lapsed sünnivad kindlasse, armastavasse suhtesse/abiellu. Ja juhul, kui saate aru, et siiski näilise headuse all on peidus miskit kahtlast (olgu siis, et mees või naine ei sobi), on alati palju, palju kergem lõpetada mittetoimiv suhe, kus ei ole LAPSI! Lastega jääd kahjuks alatiseks sellesama vägivallatsejaga seotuks, ta on ka lapsevanem ning lapse ja laste kaudu jätkab manipuleerimist! Ja üleüldse vägivalla puhul on alati lihtsam põgeneda ning teha elu ümberkorraldusi, kui pole lapsi. Lastega põgenemine...koolid, lasteaiad, sõbrad- saate ise aru, kui keeruline see on! Rääkimata emotsionaalsest traumast, mis jääb vägivalda pealt näinud lastele kogu eluks! Ärge kiirustage naised!
Kui nii ilus ja tark ise, 5. september 2016 11:55
siis korralda koolitusi, kuidas ja kellega abielluda:)
5. september 2016 12:09
kloonime moonikaid ja tema võrratut meest:)
nipitiri 5. september 2016 12:47
Appi, kui haiged inimesed :D Ega ongi nii, et kui mõni inimene miskit mõistlikku ütleb, teeb see lollile haiget, kuna lõikab otse südamesse. Ei kadesta selliseid inimesi üldse. Nad on ise õnnetutes suhetes, ega oska abi otsida või kõige hullem: nad ei tahagi. Aga sellisel juhul ärge kurtke, kui paha on elu. Palju lapsi, vähe raha, mees vägivaldne. Kui see on teie salajane õnn, siis edu!
5. september 2016 14:12
Kas siin pakuti abi? Millist siis? Kodanik moonika oskas meest valida, oskasin mina ka, aga eks meil oli valikut ja ilmselt ka head vanema ja teised head võimalused alustada paremalt stardipositsioonilt.
Pole mõtet näljas paljas lapsele öelda, et katsu koolis paremini õppida, kui takooli ei pääsegi.
Mitte midagi keerulist pole nendes "tarkustes", iga hästikasvatatud inimene teab neid tarkusi niigi unepealt, aga noorel lapsel, kes kodust põgeneb mehe juurde nagu vihma käest räästa alla, pole nende tüütuks muutunud tarkustega mitte midagi peale hakata. Turvakodud on reaalne abi, aga meiesuguste lillekeste heietused ongi heietused vaid.
Kõigik inimesed pole Monikad, ega saa selleks isegi kui "nõuande" pähe õppivad.
parem 5. september 2016 14:19
olla tark, kui loll, või mis? Ilu kohta ei lugenud mina küll kusagilt välja. Aga see vist sinu üleüldine kadedus nii ilusate, kui ka tarkade inimeste suhtes ja sinu õnnetus, muide!
5. september 2016 14:22
Te, kaks, oleksite võinud Monika kommentaari enne klähvima asumist läbi lugeda. või ei saanud aru, mida lugesite?
Ulla 5. september 2016 14:25
Kuule, sina, 12:12, ära vala oma kibestumist siin teiste peal välja. Mis sul selle kommenteerija vastu on, kes siin väga õigesti kirjutas. Kui normaalset mõtlemist peab "pähe" õppima, siis on küll peas miskit väga viltu! Näha on, et oled oma elus õnnetu., kuid kaasa sulle ei tunne. Inimene võib olla mingis eluetapis õnnetu, kuid kui ta on südames siiski heatahtlik ning natukenegi positiivne, siis ei kirjuta ta selliseid sapiseid kommentaare, ega halvusta neid, kel elus hästi läheb! Ta saab raskest hetkest üle. Sinusugune ilmselt jääb elulõpuni oma sapisesse ämblikuvõrku siplema ja su lastest kasvavad sinu "eeskujul" samasugused saamatud äbarikud! Mees ilmselt ammu jalga lasknud sellise nõia juurest?
nimetule 5. september 2016 14:57
Oh jahh...sa oled hea näide inimesest, kellele ei olegi mitte kuidagi võimalik abi anda. Mõistlikest nõuannetest õppust võtta ei oska, kui keegi reaalselt annakski sulle näiteks rahalist abi, oleks seda liiga vähe, kui keegi pakuks sulle uut kodu, oleks see liiga väike/kole/liiga kaugel jne...Elupõline vinguja ja hädaldaja oled!
mul pole ta vastu midagi, mitte midagi 5. september 2016 15:11
Ma ei saa aru, miks peab õpetusi jagama, kui pahas seisus inimesed seda rakendada ei saa. Minu kibestumised ei puutu asjasse. Valisin palju ja valikud õiged, sest mind kasvatati nii. Need, keda kasvatati teisiti, need nõuanded nüüd enam ei aita ja alaealised, kel valikud ees, seda lugema ei hakka. Seega kasu asemel on kahju, kuna sellised kirjutised jätavad mulje, nagu vägivaldne inimene ei peaks nagu üldse vastutama, et vastutab vaid kannatanu. Ja kuna kannatanu on valesid valikuid teinud, siis abile ja loo kajastamisele nagu õigust polegi.
Kõik on ju õige, see on juba 2000x vähemalt õige olnud siin kommentaariumites, mitte midagi uut ega originaalset, aga ta hajutab teema põhiprobleemilt (mis on vägivald) sujuvalt ära. Nagu vägivald ei olekski probleem ja nagu tänaseid kannatajaid ei tohikski aidata, sest nad ise tegid valesti. See jätab süüdistamise ja tänitamise mulje, mis pärast mõni tänane abivajaja ei julge abi küsida, kuna tänitajad kohe pika näpuga näitamas.
SEE EI OLE ABI!
nimelisele 14:57 5. september 2016 15:27
Palun ütle, millist abi siin pakuti? Meid kasvatasid meie vanemad. Ma KORDAN korra veel mina valisin ja valisin hästi, kuna kasvatus selline.
Kuid abivajad ise vägivaldsest perest pärit, neile iga noor mees, kui prints valgel hobusel ja tulevad esimesel võimalusel isakodust ära.
Mis moodi te siin "aitate", kui isegi matsu ei jaga, mis ma siin kirjutan. Kirjuta veel korra, et mul vägivaldne mees! - Ma saan sulle veel korra öelda EI OLE ega tule. Või, kui mitu korda ma seda kordama peaks? Suuremaid tähti ka enam võtta pole, katsu meelde jätta.
Ma räägin, et teie "abi" on nagu vesi naisepeksja veskile. Ta näeb, et reaalset mõistmist ohvril oodata pole, on oodata vaid hukkamõistu ja õpetusi. Vägivalda polegi veel enam vähem keegi hukka mõistnud, kõik võtavad ohvrite kallal.
S. K 5. september 2016 15:34
Ütle mulle üksainus põhjus, miks vägivaldses suhtes olevad naised EI saa neid õpetusi kasutada enda elu muutmiseks? Jah, neid lapsi ei saa olematuks teha ja see, mis olnud, see olnud, kuid inimene saab igal ajal teha oma elus 180 kraadise kannapöörde, kui ta tahab! Kui oma lapsed ja nende parem elu ka ühte naist ei motiveeri, kes või mis siis veel? Sa oled asjast ikka täitsa valesti aru saanud. Mitte üks normaalset juttu rääkinud inimene siin ei ole tänitanud. Vägivald ongi probleem ja sellest tuleb välja rabelda. Mida kauem seal augus istud, seda hiljem on sul oma lapsi päästa! Mis eeskuju sa emana annad, kui lased oma lastel vägivalda pealt näha, näha, kuidas isa ema alandab?
kasuema 5. september 2016 15:44
Oi jummel :) Mul on sinust kahju.Rrõhutad siin koguaeg enda kasvatusest, kuid kasvatusest ei saa sinu puhul küll mingit juttu olla. Muudkui räägid, et soovitused heast südamest ei ole mingi abi. Ütle siis, mis sinu arvates on ABI? Mis see hädast väljatirimine sinu arvates on, defineeri palun. Ehk oleks ka suhtepsühholoogidel, nõustajatel ja naiste varjupaiga töötajatel sinust suur abi? Ehk tead sina midagi, mida nemad, rumalukesed veel ei tea?
5. september 2016 15:52
Vabandust, ma enam ei jaksa seletada, et inimeste taustad on erinevad ja väga suure tõenäosusega ei pääse ohver isegi internetti mitte. Kui neil ei lubata isegi ema-isa ja õdedega kohtuda ega helistada.
Parim on siiski lühikesed ja meeldejäävad telefoninumbrid artiklis ning tugivõrgustiku loomine.
See õpetamine siin rohke meie meelelahutuseks ja vägivallatsejatele lohutuseks, et näe ka tavalised haritud inimesed süüdistavad ohvrit.
Nüüd tõesti enam ei viitsi.
Monika jutt õige 7. september 2016 13:10
Nujah, 5. september 2016 10:01
tihti sünnivad enne abiellumist lapsed, naine teab küll et mees vägivaldne aga ikkagi abiellub lootes peret koos laste pärast hoida. Aga ega see ei muutu, kes korra kätt naise vastu tõstab teeb seda edasi.
Lugege kommentaare! 5. september 2016 10:00
Kuulge vaatate ka , mis kommentaarid siin on? Täiega haige värk, loodetavast need naiste süüdistajad ja vägivalla õigustajad võetakse ikka uurimise alla.
kostja 5. september 2016 09:53
Intelligentne,huvitav,armastusväärne, hea suhtleja -need näitajad varjavad tublisid psyhhopaate ,kes oma ujedamaid mehi osavalt terroriseerivad, paljaks varastavad , laste ees alandavad ja löpuks völgadesse mässituna kodust välja viskavad.
anti 5. september 2016 09:46
Mees oli vägivallitseja ka enne. Aga seni kuni ta klobis teisi ja käristas tibile välja ei olnud viga midagi. Kui järg jõudis naise endani... Äkki ei juhtu siin maailmas midagi, igal asjal on põhjus ja sellele järgnev tagajärg
Ka kannatanu. 5. september 2016 09:42
Tänapäeval on hea, on kuhu üksi või lastega põgeneda. Vanasti seda ei olnud, ööd sai veedetud naabrite saunas, kõrvalhoones ja siis hommikupoolikul vaikselt koju tagasi mindud kui jõhkard magama oli jäänud.

! 5. september 2016 09:31
Tähendab, et vähe tundis oma unelmate šarmantset printsi! Ilmselt tuleb partnerikandidaati ikkagi veidi paremini tundma õppida, enne kui leivad ühte kappi pannakse.
kolla 5. september 2016 09:03
Kui see moor muidugi õigus räägib siis peaka talle kuriteo mitteteatamise eest 12 aastat väänama.
olen kuulnud 5. september 2016 08:44
et vastupidi(õrnem sugu pole mitte õrnem sugu) on peaaegu sama sage, aga sellest ei taha proua Kalvik eriti juttu teha millegi pärast(võib olla on ise üks neist), Kui keegi sellest juttu teeb, üllitab Kalvik kohe uue juhtumiga, et vastupidine kohe ununeks. Ise töötasin sellise mehega koos. kes kannatas koduse terrori all, nii vaimse kui füüsise .Seda ei olnud samuti ilus vaadata aga laste pärast ta talus seda ja naisele vastu hakata ei suutnud ega saanud, sed
st luud seda ainult ootas ja siis oleks proua Kalvikul juba uus jutt naise peksjast juures. Ma ise ka ei kannata naise peksjaid aga aus ja võrdne võiks siiski olla ja kajastada mõlemat juba.
Kajastama mõlemat? 5. september 2016 09:02
Kuna temal on naiste tugikeskus, siis oleks igati paslik pastakast välja imeda paar lugu, kui traumeerivalt mõjub mehele, et naine räägib elab ja hingab? No kust tema neid lugusid võtma peaks, kui lood puuduvad?
Näe sinul teada üks õnnetu mees, tee sina siis meeste turvakodu ja kirjuta selllest loost või nõrkemiseni, Aga kirjutada tuleb siis ikka detailmsemalt, mitte mingi üldine jutt, et jube tore mees ja kannatas jubedalt vägivalda.
Ja 5. september 2016 08:26
mida teha hullude naistega? Räuskavad,lõhuvad asju, tulevad kallale, ähvardavad tappa, käsevad teist poolt üles puua, tulevad noaga vehkima jne. Mis siis nendel meestel ja pealtvaatavatel lastel tuleks teha ?
5. september 2016 08:51
lapsed kaasa ja minema.
Lähed koos 5. september 2016 09:05
lastega ja see hull ema annab lasteelikoha nõude kohtusse ja kohus mõistab lapsed ikka hullu ema hooldada ja kasvatada.
ikka Ja 5. september 2016 09:04
teed nendele meestele turvakodu. Kes sulle neid tegema peaks? Kas ka need naised, kes meestelt kolki saanud?
suslik 5. september 2016 09:58
Astud käed taskus minema ja hakkad alimente maksma. Kui palka pole, siis kodutute varjupaik. Kui naine on joodik või füüsiliselt vägivaldne, siis ehk õnnestub lapsi veel näha. Muidu mitte.
Ja- le 5. september 2016 11:03
Räuskava ja hullu naise juurest tuleb ära minna. Kes sind kinni hoiab? susliku kommantaari mõttest ei saa nagu hästi aru...Et sina elaksid pigem räuskava ja hullu naisega koos, peaasi, et alimente maksma ei pea? Kõlab väga idiootliku mehe moodi, kes oma naist hulluks räuskajaks nimetab, aga ise maha ka ei jäta! Oled naise poolt ülalpeetav? Lahku minnes tulebki alimente maksta, kui need sinu lapsed on, milles küsimus? Ma parem maksaks iga kell alimente, kuid enda elu ja rahu tagasi saada on ikka palju olulisem! Rääkimata sellest, et kohtuksin lastega rahulikus õhkkonnas, ilma räuskajata.
Kahjuks 5. september 2016 12:05
Maal elades, näen igapäevaselt, kui jõhkrad on noored naised. Õhtuti käib kodudes tõeliselt rõve sõim, päeval jõlgutakse sõbrannadega ja titekärudega ringi. Kuid kui nendega räägid, siis ülima silmakirjalikkusega teatatakse oma meeste hoolimatust ja rumalast suhtumisest just nende, õnnetute ja hoolivate, naiste vastu. Teate, mina ei usu juba ammu neid halajutte.
Lugeja 5. september 2016 08:12
Siin on tegemist sõltuvuse ja kaassõltuvuse probleemiga. Vägivald ei saa kesta ega levida kui pole ohvrihoiakuga partnerit, nii et ainult kindel võti sobib kindlasse lukuauku. Sellised käitumismustrid omandatakse varases lapsepõlves, sest praegune vägivallatseja on suure tõenäosusega kunagi seda ise kogenud. Mõlemad osapooled vajaksid professionaalset abi.
Aksel 5. september 2016 08:08
Muuhulgas pidavat kurikuulus kriisipsühholoog Ülle Kalvik ja tema seltskond produtseerima (seda küll väikese tasu eest) kõikvõimalikke kompromiteerivaid tõendeid eksabikaasa või laste isa (keda nad reeglina näinud pole) kohta ning osutavat edukalt kaasabi laste isast võõrutamisel. Ühest värvikast näitest kirjutas kunagi ka Eesti Ekspress: http://ekspress.delfi.ee/kuum/tallinnas-tootab-ekspertiisivabrik?id=69263439
nonoh 5. september 2016 07:41
kui tüdruk on tark, siis ta lõpetab edukalt põhikooli, gümnaasiumi, kutseõppeasutuse, kõrgkooli, ülikooli ja saab endale eriala, kutseoskuse, millega elus hakkama saada nii, et pole vaja karkudena kasutada meest.
Kahjuks on meie ühiskonnas tähtsustatud vaid seks, vaata kasvõi Õhtulehe artikleid. Tark täiskasvanu suudab sellest mööda vaadata ja taibata, mis on elus põhiline. Kuid noored on nagu peata kanad - peaasi, et "suhtesse " saada. Oled päris äpu, kui ei alusta unelmate suhet lapsena. See ligutab paigast eesmärgid ja arusaamise elamise mõttest. Ühest suhtekesest teise ja lõpuks mõtled oma "printsile" tiivadki selga ja ennast koos temaga õnnes hõljumas.
Tüdruk peab õppima, targaks saama ja siis ehk aimab, kuidas elada naisena - ilma et vajaksid meest karkudeks, et komberdada läbi elu.
Helle 5. september 2016 09:14
Täpselt minu mõtted!
5. september 2016 09:16
Tule eile meile, võta homne leht ka kaasa! Ilus ilm täna.
Kuidas te jaksate???
Oled sa kindel, et kõik need naised seal hariduseta on? Ma arvan, et otse vastupidi.
Milleks selline uinu-muinu, kui need paar hariduseta tüdrukut ei suudaks selist hajuvat mõtet isegi lugeda ja ega nad sul lugema tulegi. Aga nende ohvrite jaoks, kel haridus ja oskused olemas, on sinu tuututamise pehmelt öeldes solvav ja mahategev. Ikka viimaselootuse tahad abivajajail käest võtta ja viimase löögi maaslamajale anda.
Kui inimene on halba olukorda sattunud, tuleb sealt välja võidelda, mitte uimerdada teemal, kui hästikasvatatud ta olema peaks, kuigi ta ise ennast kasvatanud polegi.
Väsige juba üks kord ära! Ära loobi kaikaid inimestele kodaratesse! Kui aidata ei saa, siis vähemasti ÄRA SEGA!
Tule eile meile- le! 5. september 2016 11:14
Miks sa ägestud? Mu tädi on töötanud psühholoogina nüüd juba 30 aastat vist. Ka nõuka-ajal oli vägivallaprobleem naiste vastu, kuid sellest ei räägitud avalikult. Ok, siis oli selline ühiskond, et oli normaalne pärast keska lõpetamist kohe abielluda ja lapsed saada, suur osa naisi oli tol ajal kõrghariduseta. Aga tädi rääkis, et olukord on muutunud eesti iseseisvumise ajast ja sama muster kestab siiani (nüüd nõustab ta vägivallaohvreid telefoni teel)! Ehk siis tugev 85% vägivalla all kannatavatest naistest on hariduseta! Haritud naised on suur erand, kullake! Ja nõnda on see seetõttu, et vägivalne mees peab omama kontrolli! Kontrolli ta saab omada endast madalama haridusega, lastega kodus oleva, majanduslikult sõltuva naise üle, ainult nõnda! Veelgi parem, kui naisel pole kuhugi minna nt on ühise laenuga ostetud kodu jne. Siis naine laiutabki käsi: Kuhu mul minna, hariduseta, lapsed käe otsas...? Haridus annab majandusliku sõltumatuse ja sellistest naistest käivad vägivallatsejatest naised SUURE kaarega mööda! haritud naine juba ei lase omale mullikesi pähe ajada stiilis, et oi, kuidas ma sind ikka armastan, tahan sinuga nii väga last saada, nüüd ja kohe!
5. september 2016 11:51
Jaa tugikeskus aitab neid, kes on JUBA hätta sattunud ja tugikeskus neid ka reaalselt aitab, ilmselt seal on nõustajad täitsa olemas, et lahendada olukorda, mitte muuta minevikku olematuks.
Sina oled kõva käpp ennetamise alal, loo sina oma koolituskeskus, kus ennetatakse, Viid tänavalt vägisi vägivaldsete perede tütred oma keskusesse ja koolitad, millised nad peaksid olema täna, et homne parem oleks. Aga takkajärgi targutamine mõjub mõnitusena, kui mitte vabandusena vägivaldsetele meestele. See oleks nagu osatamine, et ei olnud sina nii või sina naa, nüüd kannata edasi ja ära üldse üritagi ennast päästa.
Mina pean selliseid targutusi tahtmatuks kuriteoks. Selliste targutuste kirjutaja ei mõtle ohvritele, vaid ise enda hiilgusele. Kuigi hiilgust nagu polegi, kui praktiliselt üle ühe kõik täpselt sama "targad".
Ikka oleks-poleks. Uppujat ka ju päästetakse, mitte ei lükata veelgi sügavamasse vette, et ise sa ju tahtsid, nüüd kannata, oleks pidanud ujumist õppima ja veetemperatuuri hindama ning sügavaust mõõtma. Vaja päästa, päästad, alles pärast targutad, kui nii suur vajadus. Kui aga pole päästja, siis ei targuta üldse vaid õpetad oma lapsi KOHE ja jooksvalt õigesti.
Kuulge nimetu kibestuja 11:51 5. september 2016 12:59
Tagantjärele targutamine? Siin räägitakse pikaajalise kogemusega psühholoogi kogemustest. Kes see takkajärgi targutab? Mi see "päästmine" sinu arvates on? Mu arvates algab kõik inimese enda peast. Kui ikka teed endas otsuse, et vägivaldse suhtega on lõpp, siis alustadki ise enda päästmist. Lood plaani, otsid abi ja teed ära, tasahaaval. Sinusugused ootavadki eitea mida ja eitea keda, kuid ise oma j aoma laste parema elu nimel pingutama ei ole nõus. Tunned end puudutanuna, et oled ka üks hariduseta ja mehest sõltuv paljulapseline naine?
no jah 5. september 2016 14:00
Aga teegi siis ennetuskeskus! Tugikeskus ei saa enam olnut muuta, ta saab vaid "tuld kustutada". Kes aga ennetada oskab, teeb ennetuskeskuse ja rakendab oma tarkust seal. Hetkel on inimene hädas, ta tuleb sealt välja aidata, mitte mutta tampida, et oled kõik valesti teinud. Mõistad?
Sa annad vägivallatsejale vale signaali, et vägivald pole hullu, las tema olla, aga ohvrid võiksid oma minevikku muuta. Ei saa minevikku muuta. Saavad tulevikku, aga selleks on vaja reaalset abikätt, kes porist välja aitab nüüd ja täna. Saab jalad alla, siis õpib, kui pole veel õppinud või juurde õppida tahab.
Üks ja sama targutus tüütab ära, sest kõik kes pole ohvrid teavad seda nagunii ja ohvrid teavad ka, aga nad pole saanud seda rakendada. Minu "kibestumisele" ja sinu õilsusele vaatamata nad ei saa, kui nad on pärit vägivaldsest perest. Sa peaksid ennetusega tegelema, mitte takka järgi targutusega. Me teame seda, mis räägid, ilma psühholoogi sugulase "koolituseta". kuid abivajajale on seda vähe, kui ta isegi saaks lugeda, siis sinu tarkusega pole tal mitte midagi peale hakata, sest ta on TÄNA hädas, eilset muuta ei saa, saab vaid hiljem parandada.
11:14 5. september 2016 14:32
Et siis vägivallatsejatest mehi mõtlesid :) Jah, olen nõus, haritud naistest hoiavad eemale, kui katkust! Sellepärast, et haritud naine teenib normaalset palka ja temast ei saa eales ülalpeetavat. Vägivaldne mees tekitab tihti sõltuvussuhte, majanduslikult sõltuva põhiliselt. Naine titekarjaga kodus, raha tuleb mehe rahakotist ja naine elab mehe pinnal- see ongi lõks! ja teisalt, kui teil on juba vägivaldse mehega kooselu ja laps, siis keegi ei sunni ju veel ja veel rasestuma!? Mees ei muutu, teie, sünnitades juurde vajute veel sügavamasse auku! Raseduse eest saab ju ometigi end hoida või mitte?
kui "teie" 5. september 2016 14:39
...nii hästi teaksite seda psühholoogi juttu ei oleks te, ega ka lo peategelane sellisesse lõksu langenud! Mis pagana koolitusest ja ennetamisest sa jahud? Kui inimesel on abi vaja, siis abi ongi see, et ta 1) teadvustab omale, et soovib väljapääsu 2) loob oma elu muutmiseks plaani ning hakkab pihta. Mis siin keerulist? Mis pagana abist sa räägid siin? Sorry, sellist "abi" ei tule tõesti keegi kandikul pakkuma: näe, vaene naine, siin on sulle sinu uue korteri võtmed, raha, diplom, hea töökoht, lastele uued kooli ja lasteaiakohad- palun võta see abi vastu! Taoline inimene ei oskaks sellise abiga mitte midagi peale hakata! ISE peab alustama oma elu muutmisega, et oskaks hiljem ka hinnata ja enda üle uhkust tunda- ma ISE saavutasin selle kõik ja ma olen oma eluga rahul! Näljasele antakse õng, mitte kala. Need nõuanded ongi õng. Ja sina oled üks puupea lihtsalt.
5. september 2016 15:14
siin pakuti meest valida, aga tal on JUBA valitud. Ja teda tuleb sealt välja kiskuda, mehe valimisest tiba hilja jahuda, kui ta peab hoopis ära tulema.
Helen 5. september 2016 15:38
Kullake, sa oled valel teel. Keegi ei saa kedagi vägisi välja kiskuda. Inimene peab ise end välja kiskuma. Seda aitavad toetavad lähedased, vastav kirjandus, tugiteenus, mis aitab koostada elu muutmiseks plaani jne jne. Ja ega see mees, kes JUBA on valitud, ei pea jääma ta meheks elulõpuni. Ikka tuleb teinekord oma valikus pettuda, kuid elu läheb edasi. Otsi omale normaalne ja huvitav töö, keskendu oma lastele ja ole lõpuks õnnelik! Siis loksub kõik muu ka paika. Aga välja kiskuma ei tule tõesti keegi.
14:32 6. september 2016 20:30
Vahet ei ole kas ohvrid on mehed või naised,kõige paremat nõu saavad anda vaid ohvrid,kes on vägivaldsest suhtest välja rabelenud.Kes seda ise reaalselt kogenud pole võivad vaid oletuste,kuulduste ja oma arvamuste põhjal arvustada,sildistada,anda hinnanguid jne.Ja see on inetu!Mitte kellelgi pole õigust vägivallatseda teise inimese kallal,mitte üheski vormis!No kui rahakott on vägivallatseja käes,siis vaevalt on ta nõus kondoome ostma ja kasutama!
tuhajuhan 5. september 2016 11:05
Mehe ja naise suhe ei tohi olla ühepoolne vaid toetav ja võrdsetel õigustel ka kohustustel! Kui üks pool on hetkel nõrgemas seisus, siis teine pool aitab, kas nõu või rahaga! Suhe on partnerlus, kus keegi ei peaks olema teise alluvuses ega sõltuvuses! Diktaatorid ja vägivallatsejad otsivad selgelt vaiksemaid ja talutavamaid naisi, keda hiljem ekspluateerida! Naised, ärge kannatage vaikides vaid rääkige oma lähedastele! Ja alati hoidke omal võimalus minema minna vabaks, kuna psühhopaat teeb kõik selleks, et te temast sõltuks ja kuhugi minna ei saaks! Lugege raamatut. kuidas ära tunda sotsiopaat/pshühhopaati!
ainuke 5. september 2016 07:07
lahendus,armsad naised,arge iialgi abielluge,oppige ,saage iseseisvaks ,leiate kindlasti kunagi mehe kellelt voite saada lapse ,kui soovite ja elage iseseisvat elu.Uskuge ,te ei kahetse.Olla rahul ja tunda end olukorras kus ei ole vaja karta,kunas su elukaaslane muutub vagivaldseks.See on nii ,kas usute voi ei.Parim lahendus .

Ehh 5. september 2016 06:41
Selle asemel, et 1 lapsega kompsud kokku ja minema minna, tehakse lapsi veel juurdegi, loodetakse vist, et siis hakkab mees jälle unelmate prints olema.
Ma ei suuda selliste naiste halale kaasa tunda, sorry.
ikka oma mätta otsast 5. september 2016 09:00
Kui on õnne olnud sellise manipulaatoriga mitte kohtuda, siis tõesti ei suudagi enamik inimesi mõista, miks naine kohe jalga ei lase. Probleem ongi selles, et niipea, kui türannist mees tajub, et ohver võib tema haardest välja libiseda, on see algne unelmate prints kohe tagasi - lillesülemid, pisarates andekspalumised, kallid kingitused ja uhked lubadused. No milline naine ei loodaks, et õudused ongi möödas? pealegi ta ju armastab meest.
Ja algab jälle vaikne järjekindel naise ego havitamine, väliskontaktide lõhkumine (püsi kodus, kasvata lapsi, ma teenin ise piisavalt; sugulased ja sõbrannad on nii-või naapidi pahad, nendega ei tohi suhelda jne), iga sammu jälgimine ja karisused üleastumiste eest.
Nii jätkub tsükkel aastaid. On väga üksikud juhud, kui naine suudab sellest "vanglast" välja murda. Enamasti viib selleni mehe ülemäärane füüsiline "karistus", kuid veel sagedamini nn emalõvi reaktsioon - kui mees hakkab lastele füüsiliselt liiga tegema.
Kõige jubedam lahing enamasti pärast sellist põgenemist alles algab, sest türann ei lepi ohvri kaotamisega: algavad jälitamised, lasteröövid, sugulaste ja sõprade ähvardamised kuni süütamiste ja isegi tapmisteni välja. Alles äsja oli Viljandimaal just selline juhtum.
mätas 5. september 2016 15:02
...justjust, lasteröövid! Kes pagan sunnib neid naisi selliste meestega lapsi saama?
tean lahendusi 5. september 2016 06:30
Väga paljud peksjad kohutavalt kardavad vanglat ja teisi vange,see asjaolu ravib nii tõhusalt,et paremat ravi pole olemas,shokivangistus teeb reaalselt imesid.
Kalev 5. september 2016 08:12
See aeg on eesti vanglates läbi.Igasugu perverdid istuvad seal ilusti omaette ja näegi teisi vange.See toimib ainult kuskil venemaa tsoonides.
Pole lahendus 5. september 2016 08:19
Need naisepeksjad on arad, kui mees-mehe vastu situatsiooni satuvad. Kahjuks ei ole tänapäeva vanglad see mis oli kunagi kasarmu süsteem. Seal said sellised mehed nii eest ja tagant tunda mis on naisepeksja elu. Nüüd tulevad pedofiilid vanglast välja ja teevad oma jälke tegusid edasi.
suht 5. september 2016 09:50
Loll üldistus, väga eluvõõras pealegi... Kriminaalid, kes valitsevad vanglas annavad oma kaasadele samuti kolakat kui õigeks peavad ja suurema tõenäosusega kui tavaline kodanik.
tean lahendusi 5. september 2016 06:25
Väga tõhus vahend on reaalne vangistus ja ka tingimisi karistus,kui sees on alkoholitarvitamist keelustav punkt,aga naised ei vii asju nii kaugele ja siis ollakse tõesti ise süüdi oma olukorras.
5. september 2016 09:00
jah, mu despoot pidi mu elu ohustamise lõpetama, kui mendid reaalselt tulid ja ta ära ajasid. nõuka ajal võis oma kodus peksta, siis ei kottinud see mente.
appi 5. september 2016 09:52
Kui juhm komm... kle need naised tahavad nende meestega koos olla, see on nende vaba tahe, tingimisi jne lõpetaks suhte.