Eesti uudised

Keskerakond moodustab garantiikirjade uurimise töögrupi (13)

Maarit Stepanov, 5. september 2016, 04:00
KOOSOLEKULE: Keskerakonna esimees Edgar Savisaar suundub erakorralisele koosolekule erakonna peakontorisse Toompeal, kus arutatakse Priit ­Toobali allkirjastatud garantiikirja üle. Foto: Teet Malsroos
Eile kogunes Keskerakonna juhatus erakorralisele koosolekule, et arutada Priit Toobali allkirjastatud garantiikirja üle – juhatuse liikmete sõnul oli endisel peasekretäril õigus nõu pidamata lepinguid sõlmida, kuid selliste prohmakate edasiseks vältimiseks ja juba sõlmitud garantiikirjade kehtivuse uurimiseks moodustatakse töögrupp.

Möödunud nädalal avalikkuseni jõudnud teade Priit Toobali allkirjastatud 450 000eurosest garantiikirjast Paavo Pettai firmale OÜ Midfield tuli Keskerakonna juhatuse liikmetele nagu välk selgest taevast.

Kuigi praeguse peasekretäri Oudekki Loone sõnul oli Toobalil õigus garantiikirjale iseseisvalt alla kirjutada, hakkavad erakonna rahaküsimustega edaspidi tegelema peasekretär, Taavi Aas ja mõni büroo töötaja.

Loone kirjeldab, et Toobal sõlmis lepingu valimiskampaania päevil, ajal kui paljud erakonna liikmed olid mööda Eestit laiali.

"Tegemist oli väga aktiivse valimiskampaania ajaga ja hea koostööpartner soovis lisakinnitust," selgitab Loone lisades, et lepingute sõlmimine on töö, mida peasekretär ikka peab tegema.

Loone ei maini, et tegelikkuses on juttu kahest garantii­kirjast. Eurosaadik ja Keskerakonna aseesimees Yana Toom tunnistab, et neid on sõlmitud kaks: mõlemad OÜ Midfieldile.

Üks summas 460 000 eurot, teine jääb vahemikku 230 00–250 000 eurot. Keskerakonna pressiesindaja Taavi Puki sõnul on need välja antud samal kuupäeval.

Seda, kas garantiikirjad on siiani kehtivad, näitab sellele tehtav analüüs. Moodustatud on töögrupp. Loone rõhutab, et Midfield on olnud nende hea koostööpartner juba 20 aastat ja kinnitab, et lubatud kohustusi ka täidetakse.

Praegu on Keskerakonnal Pettai firma ees 190 000eurone võlg. "Näeme, et need saavad tasutud hiljemalt järgmiseks jaanuariks," kinnitab Loone ja lisab, et maksmisel jälgitakse varasemalt tehtud maksegraafikut.

Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid ütles ERRile, et erakonnas antavad garantiid peavad tulevikus olema teada tervele juhatusele, mitte ainult esimehele ja peasekretärile nagu see on olnud seni.

Karilaid ütles pärast juhatuse koosolekut antud intervjuus, et ammendavaid vastuseid Paavo Pettaile tehtud garantiikirja suhtes pühapäevasel juhatuse koosolekul veel ei saadud.

Samal teemal

22. september 2016, 14:10
Oudekki Loone Savisaare pressikonverentsil: „Edgar on tugev mees, tema ikka võidab!“
21. september 2016, 23:01
Simson: Keskerakonna peasekretär on meile valetanud
21. september 2016, 20:47
TV3 VIDEO | Savisaar: mind jätab hüpoteegiga seonduv külmaks
21. september 2016, 08:38
Pettai rahahäda võtab Keskerakonnalt maja

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee