Eesti uudised

Kas haigekassale meeletu miinuse teinud hepatiidiravim on ikka tõhus?

Arvo Uustalu, 5. september 2016 04:00

19 KOMMENTAARI

n
nägin ise/ 13. september 2016 09:43
kuidas maksakahjustusega narkar kuu ajaga loodusraviga terveks sai ja invaliidsusgrupist ilma jäi
h
hm/ 5. september 2016 13:04
ajab ikka vihaseks küll, ootasin nagu lollike aastaid seda ravi. Sain c-hepatiidi viiruse 1987 vereülekandega sünnitusel Pelgulinna haiglast. Alates 2010 olen korralikult iga aasta arsti juures käinud. Pidin ka sellel aastal ravi saama hakkama, aga nüüd need, kellel arsti aeg oli aasta alguses on oma ravid saanud ja mina oma oktoobrikuise ajaga jälle arvatavalt ilma. Maksan ise oma palgast ja minu eest maksab ka tööandja ikka väga head sotsiaalmaksu. Nüüd loen aga igasugustest "blogidest", kus mingid tätoveerimistel saadud nakkustega tibisid muudkui ravitakse. Kes kurat teil käskis minna mingitesse kahtlastesse kohtadesse tätoveerima? Raviks enne ikka neid, kes ise ei ole süüdi oma haiguses.
t
tere/ 5. september 2016 10:09
Kui riik sekkub ravimi turuhinda, siis miks peaks müüa kunagi hinda alandama. Riik ju pressib jõuga maksudena hinna välja.
k
5. september 2016 10:25
Kummalisel kombel on meil ravimid palju kallimad, eriti haigetele endile, ettekäändeks tuuakse, et turg on väike.
s
S.urma hinda küsi perearstilt/ 5. september 2016 10:00
Kui l.ollakas et mitte öelda täismõt.etu ja haldussuutmatu haigekassa meelemärkusetult lamama jäi, siis järelikult on hepatiidiravim väga tugeva toimega. Loodab, et l.ollakatele rohkem igatsugu kullast 700 korda kallimaid naftatooteid neelata soovitatakse, et see me.ditsiini nime kandev inimkonna häbiplekk kiiremini maa alla vajuks ja normaalne elurütm taastuda võiks.
t
Tõhus/ 5. september 2016 09:51
Paljud seda ravimit saanud on surnud. Haigekassa puudujääk on tingitud ka ülikõrge palga ja hiigelpreemijatega nuumatud haigekassa juhtkonnast ja sellest parasiitide karjast, keda nõukoguks kutsutakse.
T
./ 5. september 2016 09:47
Tuge ikka mõistusels.
Kui palju pidi neid hepatiidi põdejaid eestis olema, et 33 miljoni eest ravimeid pidi ostma.
e
Ehh/ 6. september 2016 08:54
Tule ise, kirjutati ju paberlehes, et 1 kuu ravi maksab tervelt 8000€, haige maksab omaosalust ainult 3€.
Loomulikult kõik ei läinud hepatiidi peale, ka arvukas nõukogu ja juhtkond ampsavad iga kuu tüki sealt pirukast.
s
See/ 5. september 2016 09:08
Hepatiidiravim on tõhus ravimifirmale ja edasimüüjatelle.
j
Järjekordne jama/ 5. september 2016 08:11
Kuna see haigus on reeglina inimese enda põhjustatud siis mina väga ei pingutaks, piisab ka vanast ravimist. Eks keegi sai jälle meelehead kui uue ravimi nimekirja lisas.
A
!/ 5. september 2016 09:26
Aga kui sa näiteks ise hepatiiti jääksid, mis laulu sa siis laulaksid? E andke mulle vana, vähetõhusat ning kõrvalnähtudega või?
i
Ivar/ 5. september 2016 09:36
Mina sain selle haiguse vere ülekandest.Ei ole mõtet nii ühekülgselt asjale läheneda.Minule see ravim aitas ja olen tänulik ning sooviks ,et kõik abivajavad saaksid seda.
e
Eevald/ 5. september 2016 10:14
Mis mõttes enda põhjustatud ? Et kui sulle sünnitusel kanti üle nakatunud verd, on see enda põhjustatud ? Võiks enne mõelda, kui siia kirjutada, et "reeglina enda põhjustatud". Selle vana 48 nädalase ravi võiks enne läbi teha, kui arvamust avaldada.
k
5. september 2016 10:27
Koguni doonoritena kasutatakse c_hepatiidi kandjaid? Ei tea kelle viga see on?
e
Eevald/ 5. september 2016 11:07
Jah, 90-ndate algul ei kontrollitud veres veel hepatiiti ja hepatiidikandjaid kasutati doonoritena.

n
Nipitiri/ 5. september 2016 07:57
Minul näitas veri juba kaks nädalat pärast ravi algust, et viirus on läinud. Nii jäigi. Kas südametunnistus piinab, küsis üks tuttav. Ei piina! Minu sotsiaalmaksu haigekassale läinud osa eest sain terveks ise ja ravitakse veel paljusid.
k
Kohe kui riik/ 5. september 2016 07:51
haigekassa rahadele ligi pääses on kõik rahad läinud?? Eks nad seal valitsuses nilpsavad keelt ja produtseerivad uut seadust, et töötukassa rahadele ka käpp peale panna?? See, et tänu ravimile on neil maksumaksjad elus ei näi saksu üldse huvitavat.
p
Psühhiaater/ 5. september 2016 06:37
Vajame eelkõige uut väärtuste süsteemi! Inimese tervise, töövõime, tervete järglaste saamise prioriteeti kuni personaalmeditsiinini välja, et Eestirahva tervis riiklikuks ja individuaalseks oluliseks väärtuseks oleks, oleks prioriteet.
Ennemuiste oli meil patsient ja tervishoiusüsteemi ning arstiteadust-arstikunsti rakendati patsiendi tervise ennistamiseks (raviks) ja tugevdamiseks. Oli ka profülaktika e ennetustöö.
Nüüd on Haigekassa direktiivid (juhud, juhu maksumus, ravipäevad, omaosalus jne) ja on KLIENT. Haiglad-perearstid jt. on ÄRI-ühingud ja Kliendi-Teenedajate (hooldajad, õed, tohtrid, perearstid jne.) palehigis töö käib eesmärgil - Haigekassa "mõõdikuid" korrektselt ja tähtajaliselt ära täita (muidu uusi Mõõdikuid uueks finantsaastaks ei saa, rahastamine sõltub mõõdikute täitmisest). .
Kui väärtushinnangud muudetud, siis jõutakse ka loogilist rada pidi ka tervishoiuökonoomika, Haigekassa suuniste...maksusüsteemi muutmise juurde. Korda saame ka maksa ja maksud.
Muutusi on vaja!
s
5. september 2016 10:31
Selleks, et selline muutus toimuks tuleb vahetada välja poliitikate väljatöötajad ja elluviijad, ausalt öelda ka ettevaatuse mõttes kogu see partede võimusüsteem, et tulevikus vähem jama oleks.