Maailm

Ema Teresa sai pühakuks

Õhtuleht.ee, 5. september 2016 04:00

4 KOMMENTAARI

v
Vana roomlane/ 5. september 2016 10:32
Vatikan on veel tagasihoidlik, võrreldes näiteks kunagise Rooma senatiga. Sest senat võttis endale võimu otsustada ka jumalate endi üle. Neid ametisse panna ka ning tagandada. Nii ülendati jumalateks näiteks julius Caesar, Augustus Octavianus, Caligula ning paljud teisedki. Ja mõned ka tagandati hiljem, nagu näiteks tapetud türann Caligula. Praktiliselt tähendas see seda, et jumalaks ülendatuna pääses Caligula kõigist oma pattudest ning tõusis Olümposele kõikvõimsaks jumalaks. Aga kui senat ta tagandas, lendas ta sealt nagu šamusekork ja maandus otse allilma, Tartarosse, igaveste piinade ning kannatuste sisse (Tartaros - antiikne Kreeka ning Rooma variant ning nägemus põrgust)
Nii et paavst ning kardinalide kolleegium on Rooma senati kõrval oma volituselt lausa poisikesed!
P
!/ 5. september 2016 10:17
Polnud ta nii ingellikult püha midagi, teavad need, kes teda lähemalt tundsid. See oli meediakära, mis ta suureks tegi. Kas see pühakutevärk sedasi mitte äkki ei devalveeru?
m
Muudi/ 5. september 2016 10:12
Tundub väga ebapiibellikuna see jutt ja ka tegu.... Inimene, kes on surnud , ei lähe kohe taevasse või põrgu... ta jääb ootele, kuni tuleb kohus... Ja inimene ei otsusta, kes on Jumala silmis püha või mitte...
Ka surnud ei "kosta" kellegi eest.... Selline arvamus.
j
JUSS/ 5. september 2016 10:24
See on kirik ise, kes endale sellise suure privileegi omistas. Sest IV saj. keiser Constatinuse ajal Uue testamendi lõpliku versiooni kirja pannud kristlikud teoloogid panid sinna kirja, just nagu oleks Jeesus ise usaldanud oma õpilasele Peetrusele paradiisivõtme. Ning kuna kristlased loevad Peetrust esimeseks Rooma paavstiks, siis on kirik seisukohal, et too paradiisivõti polnud mitte Peetruse isiklik asi, vaid pärandvara, mis paavstilt paavstile üle läheb. Isegi juhul, kui väravavahiks osutub mõni selline koloriitne persoon, nagu olid näiteks Borgiad.