Eesti uudised

FOTOD | Dovlatovi sünniaastapäeva puhul ripub Vabaduse väljakul tema hiigelportree

Toimetas Piret Pappel, 3. september 2016 11:37

21 KOMMENTAARI

t
tore/ 4. september 2016 14:08
Venemaa selle aasta esimese 6 kuu eelarve puudujaak oli 1.5 triljonit rubla ,ehk tsirka 4% SKT-st
Jargmise , 2017. aasta eelarve puudujaagiks ennustatakse 6% SKT-st ehk siis 2-2.2 triljonit rubla.
Paris rahas teeb see kusagil 32 miljardit dollarit. Venemaa valuutareservid on otsa korral ning 2017. aasta lopuks on need ammendatud. See tahendab aga seda,et eelarve puudujaaki lappida enam ei onnestu. Riiklikus sektoris ootab igas kuus palka tsirka 30 miljonit inimest, lisaks pensionid. Kui neid enam maksta ei suudeta, tekibki sotsiaalne katastroof ning rahvas tuleb tanavatele. Putini rahvuskaart asub rahutusi maha suruma ning tekib ohvriterohke kaos.
Krimm saab vabaks siis kui Venemaa laguneb ja see aeg ei ole enam kaugel.
k
kuulsin et taheti hoopis panna/ 4. september 2016 11:56
sinna Putini oma aga kardeti ja siis otsustati nii et välja nägemiselt see Tolvani pilt aga ikkagi esindab Putinit.
k
Kunas/ 4. september 2016 11:38
see hiiglane maha võetakse?
m
Minu arvates/ 4. september 2016 11:27
Väga ilus mõte ja kenasti teostatud. Lõppeval nädalal tuli Vikerraadiost järjejutuna tema ``Võõramaalanna``. Teos ja esitus ( Tõnu Aav) oli sedavõrd hea, et proovisin nii hommikuseks kui ka õhtuseks kuulamiseks aega leida. Väga andekas kirjanik kohe kindlasti.
m
4. september 2016 09:34
Mitte mingisugune partei keskkomitee ei olnud see raamatute avaldamiste keelaja, vaid hoopis KGB, kelle hulgas töötas siis ka mart helme.
No, need ekrelased on tõesti nende helmede ülistamise ehk helmede isikukultusega juba peast segaseks läinud.
Suursaadik!!
Aga ehk hoopiski suurmõisnik helme? Naer.
Helmed pole suurt algustähtegi väärt.
k
keelajatest oli partei keskkomitee/ 3. september 2016 17:53
REIN RISTLAAN üks esindaja neist ? teab keegi veel lisada? temaga suhtlejad ja lähedased peaksid olema tänaste kommentaaride järgi kõik põlu all?
Ilmselt tuleks siis avalikustada nüüd kõik KGB töötajad , ülesannete kandjad .
Mis puudutab hr. Mart Helme, siis tema nime tuleb kasutada meedias eesliitega- suursaadik nagu on liides- president, peale valitsemist.
k
kodanik/ 3. september 2016 17:29
Rosenberg polnud suurkuju ,vaid kurjategija

a
Arne/ 3. september 2016 16:40
Me peaks promoma oma inimesi , mitte okkupantide rahva esindajaid.
v
vanamees to MATS/ 3. september 2016 15:26
...kes töötas kusagil 60-ndat algul Komi ANSV-s vangilaagri vangivalvurina?...
mitte ei TÖÖTANUD, vaid TEENIS AEGA sisevägedes ja seega lihtsalt oli määratud vangivalvuriks!
m
MATS/ 3. september 2016 15:09
Kes see tema annet eitakski. Kahjuks saime me neist raamatutest teada alles pärast tema surma.
P.S. Aga kas see pole mitte toosama Dovlatov,kes töötas kusagil 60-ndat algul Komi ANSV-s vangilaagri vangivalvurina? Sealsetes laagrites peeti teatavasti kinni ka teisitimõtlejaid.
E
!!!/ 3. september 2016 15:05
Eestis on elanud, peatunud, Eestist kirjutanud või Eesrist maininud palju väljamaa nimekaid kirjanikke. Kahjuks ei ole varem nende tähtpäevi üldrahvalikult tähistatud ning käsitlenud. Esimese hooga tuleb näiteks meelde tsaariajast pärit Toila alevis elanud poeet Igor Severjanin. Tegelikult suvitas, elas ning töötas mõni aeg Eestis palu rohkem Vene kirjanikke. Baltisaksa kuulsatest sulemeestest, teadlastest j.n.e. ma parem ei räägigi. Ja hilisemates vene kirjanikest on Eesiga olnud sõprussuhed näiteks Aleksandr Solženitsenil, vendadel Strugatskitel j.n.e. Eestis on suvitanud NSVL kosmonaute, teadlasi. Kui teatmeteoseid uurida, leiab neid veel juurdegi.
k
Kes?/ 3. september 2016 14:00
Sergei Donatovitš Dovlatov oli vene kirjanik ja ajakirjanik.
m
mitteteadjatele/ 3. september 2016 13:56
Sergei Dovlatov elas 1972–1976 Tallinnas.
Nõukogude Liidus ei õnnestunud Dovlatovil ühtki raamatut avaldada, tsensuuri tõttu nurjus see ka Eesti NSV-s. Tema jutustuste kogumik pidi ilmuma kirjastuses Eesti Raamat, kuid tiraaž hävitati KGB käsul.
Samal ajal töötas noorkommmunist Mart Helme ka kirjastuses Eesti Raamat.
Jah, sel kommunistidele ilusal nõukaajal ülendati noorkommunist Mart Helme sellise erilise ustava ja üliagara propagandisti töö eest kirjastuse Eesti Raamat marksismi-leninismi osakonna üheks juhtivtöötajaks.
Seoses Dovlatovi sünniaastapäeva puhul ootame ka Mart Helmelt temapoolseid mälestusi, miks ja kuidas kirjastuses Eesti Raamat see KGB süsteem ja tsensuur ning ka raamatute avaldamise keelustamine ja raamatute käsikirjade hävitamine küll toimus.
k
Koristage ära see nikerdis/ 3. september 2016 13:26
Kes ta selline oli? Mina tean ainult Eestlasi mitte selliseid idamaalasi. Nii et koristage ära see järjekordne pronkssõdur kui jälle need hu.ijobanõid siis märatsema hakkavad ja gorilla moodi lõhkuma hakkavad!
o
3. september 2016 13:05
oma harimatust ja lollust pole eelkönelejatel tarvidust leheveergudel demonstreerida.kui kogu lugemus piirdub vaid kooliaegse kukeaabitsaga,siis oleks parem vait olla,selmet siin iba suust välja ajada.

v
Valijamees/ 3. september 2016 12:42
Veel üks presidendikandidaat või?
v
Valijamees/ 3. september 2016 12:40
Veel üks presidendikandidaat või?
v
Valijamees/ 3. september 2016 12:39
Veel üks presidendikandidaat või?
d
dov... ?/ 3. september 2016 12:09
A
?/ 3. september 2016 12:06
Aga Alfred Rosenbergi mainimine ja esitlemine Tallinna Linnamuuseumis , et tegu oli Tallinnas sündinud , elanud suurkujuga , kelle soontes voolas ka Eesti verd ja kelle esimene naine oli eestlane , kästi ära korjata ? Täpselt samuti , nagu Lauluväljak ei ole koht , kus Lasnamäe päeva nimeslist slaavi orgiat korraldatakse , ei ole ka Vabadusplats koht , kus meile võõraid inimesi esitletakse . Muide , aastal 1939 elas EKA majas ( praegune linnavalitsus ) , John Kennedy . Märkige siis see juba ära ?