Venemaa selle aasta esimese 6 kuu eelarve puudujaak oli 1.5 triljonit rubla ,ehk tsirka 4% SKT-st Jargmise , 2017. aasta eelarve puudujaagiks ennustatakse 6% SKT-st ehk siis 2-2.2 triljonit rubla. Paris rahas teeb see kusagil 32 miljardit dollarit. Venemaa valuutareservid on otsa korral ning 2017. aasta lopuks on need ammendatud. See tahendab aga seda,et eelarve puudujaaki lappida enam ei onnestu. Riiklikus sektoris ootab igas kuus palka tsirka 30 miljonit inimest, lisaks pensionid. Kui neid enam maksta ei suudeta, tekibki sotsiaalne katastroof ning rahvas tuleb tanavatele. Putini rahvuskaart asub rahutusi maha suruma ning tekib ohvriterohke kaos. Krimm saab vabaks siis kui Venemaa laguneb ja see aeg ei ole enam kaugel.
Neil on mille üle uhkust tunda. Võimas ajalugu- seoses vallutustega. Ümberkaudsed naabrid kuni India ja Türgini välja said Timuri käest lüüa. Väärikas Timuri järglane.
Mine tea, vahest oleks sealtki midagi õppida? Näiteks mõningaid töömeetodeid kui saabub aeg vihakõnelejaid ning rassiste ohjeldada. Pole mõtet ise algratast leiutama hakata.
taavi rõivasele kaastunnet, tema rahva- usbeki rahva, suure juhi ja kõigi usbekkide isa surma puhul! ps taavi on hämmastavalt sarnane oma rahvuse isaga!
Idamaade despoodid maetakse enamasti koos oma lemmik-naiste, lemmik-koerte, lemmik-hobustega. Sestab ka kurvad daamid kelle paradiis nüüd ühtäkki ära lõppes.
Mäletan Stalini surmast seda,et lasteaias, Pärnus Supeluse (Nõukogude tn.) tänaval, olin n.ö. viimases rühmas 2.korrusel ja seisime nende,,sireenide,, huiglamise ajal akende ees (Supeluse-Esplanaadi ristmiku suunas) ja nutsime kõik! Sügisel läksin juba 2. keskkooli.
Vanamees oli juba ammuilma kärvanud, aga ikka veel salati, et türann on ära surnud. Raibe läks vaat et juba haisema, aga kohalik meedia blufis ikka veel kalli presidendi raskest haigusest. Ju siis läks trooniretendentide vahel kismaks, et kes vanamehe presidendi mantli pärib. Ajaloos on päris palju näiteid, kus valitseja surma on rahva eest pikka aega salatud. Enamasti selleks, et lähikondlastele soovitav pärija kusagilt kaugest provintsist kohale jõuaks tulla ning ise pretendentide eest võimu saaks üle võtta. Tuntumatest suurtest valitsejatest võiks nimetada näiteks Rooma keisrit Constantinus Suurt. Või Bütsantsi riigi ning Konstantinoopoli suurt vallutajat, osmanite sultan Mehmet II Suur.
See kehtib küll tavamoslemi kohta, kuid valitsejasooga on pisut teisiti. Suur vallutaja Timur teatavasti suri sõjakäigul, vist Sõr-Darja ääres Otrari linna lähedal. Tema laip maeti aga Samarkandi, spetsiaalsesse mausoleumi. No tolle aja transpordiga seda laipa küll päikeseloojanguks sinna, sadade kilomeetrite taha kohale ei jõutud viia,. Samuti mausoleumi ette valmistada. Osanite sultan Suleiman käskis oma Konias hukatud poja Mustafa põrmu matta Bursa linna ning surnuvankriga logistades oli sinnagi paljude päevade tee. Sajad kilomeetrid! Suleiman ise suri vanadusse oma viimasel Ungari sõjakäigul. Szigetvari piiramisel. Ja ka tema laip veeti mtmiseks Istanbuli, tema enda rajatud mošeesse (muuseas, erinevalt moslemi traditsioonidest lõigati Suleimani laibal välja sisikond ning süda, nagu oli kombeks Prantsuse kuningatel. Süda maeti kuldkarbis sinna Szigetvari. Mille jumakakartmatud kristlikud koera hiljem välja kaevasid ning karbi ära varastasid) Sinu jutust tuleks nüüd järeldada, et taevaste neitsite manu pääsesid vaid lihtsurelikud, kiiresti maha maetud moslemid. Suured valitsejad nagi Tamerlan, Suleiman, tema poeg Mustafa on nüüd Allahi põlu all ning taevastest neitsitest ilma jäetud, täiesti kuival! Vahest on sunnitud seal oma alamaid kadestama ning isegi enese rahuldamiseks käsikiimlusega tegelema? Väga ebaõiglane oleks!
Tänu karmile käele hoidis ära 90-ndate alguses islamistide võimule tuleku ja kodusõja. Naabritel Tadžikistanis ja Kirgiisias nii hästi ei läinud. Seal hukkus kokkupõrgetes islamistidega ja rahvuskonfliktides sadu tuhandeid. Taškent on Kesk-Aasia kõige moodsem linn, kõrghooned, kaubanduskeskused, korralikud autoteed, ööklubid jne. Iga paarisaja meetri tagant näeb miilitsat. Kõik oskavad enamvähe vene keelt. Hinnad on turgudel kordades odavamad, kui Eestis ja kõiki kaupu on saada. Suuremates linnades naised peakatet ei kanna ja poest võib vabalt viina ja õlut osta. Esmamulje, et oled sattunud India Mumbaisse, aga palju puhtam on. See kehtib enamasti pealinna Taškendi kohta. Mujal väiksemates linnades ja külades on teistsugused kombed. See kehtib suuresti pealinna Taškenti kohta
kõik enam-vähem vene keelt. see on suurepärane. kõik kaubad on ka saada. tashkendist rääkimata. peaaegu maapealne paradiis. eriti kui neid fotosid vaadata.
Kui Jossif Vissarionovitš Stalin suri aastal 1953, siis nuttis kogu rahvas Nõukogude Liidus. Välja arvatud Gulagi vangid ja mõned allesjäänud metsavennad Balti riikides. Kui suri Leonid Ilitšh Breznev, siis oli vähemalt Tallinnas Lasnamäel asunud tehase Metallist pooled töötajad pisarais,. Hiljem sai neist paljudest aktiivsed internatsid.... Näeb siis, kuidas Usbekistanis läheb. Annaks jumal, et islamistid seal kanda ei kinnitaks.
..inimesed pidiki nutma,kui Stalin suri,sest muidu ootas Siber.Korralik ajupesu tehtud kommunismiga,aga uurides ajalugu,siis Stalin oli sama hull-oma inimeste hävitamisega. Alati on nii,et inimesed peavad nii käituma,elav näide Põhja-Korea riigipea surma korral oli samuti.Inimestel elu kallis.
Rahvas on kurb ja leinab siiralt. Ei ole nendel inimestel vaja Meie demokraatiat nemad on ilma selleta rahul ja õnnelikud. Sama on vene rahvaga neile pole ka demokraatiat vaja, vaja on isakest tsaari ja teadmist, et nad on maailma parimad ja humaansemad. Inimest ei saa sundida. Kui mina ikka ei taha oma korteris euroremonti, siis palun jätke mind rahule!
Aga minu ämm mäletab, et kui Stalin suri, oli tema parajasti rongis. Kogu rahvas tuli leinaseisakuks perroonile ja väga paljud nutsid päris siiralt... Brežnevist mäletan mina vaid seda, et väga paljud ohkasid kergendatult - enam ei pea Vremjas tema tundide pikkuseid kõnesid kannatama, oodates õhtuse mängufilmi algust. Filmid olid meil tol ajal enamasti väga head. Ja siis see kolakas, millega ta hauda lasti kukkuda... Oleks rahvas vaid teadnud, mida kaks tema järglast enne Gorbat korraldama hakkavad - kontrollid poodides ja kinodes, et ega tööajast seal käida, eriti karm alkoholipoliitika jne - oleks ehk nii mõnigi selle sõbraliku papi mälestuseks pisara poetanud.