Eesti uudised

Varesed ja hiired ründavad inimesi

Siim Randla, 3. september 2016 04:00

16 KOMMENTAARI

k
Kui inimene on agressiivne / 4. september 2016 12:19
ja ründab varest, siis ta ründab vastu. Muidu elab ta oma elu, ei sega inimest. Esimest korda kuulen, et ta kellelgi siin kogu aiasaagi hävitas ja kilehoone ära l6hkus. Nalja teete? Valetage, aga pidage piiri - nagu oli kunagi üks hea ütlus.
j
Just nimelt, vares on arukas lind,/ 4. september 2016 12:16
on juhuseid, kui vares on kodustunud.K ui aitad vigastatud varest, ta kiindub sinusse, ei unusta seda ja käib sinu kodu juures sinu juures istumas, isegi kui teda enam ei toida. Samuti jätab ta meelde halva kohtlemise. Ei saa v6rrelda näiteks tuviga, kes on juhm lind, ainult sööb ja s...b. Millegipärast peetakse tuvidest aga kangesti lugu?
l
Lugeja/ 3. september 2016 20:01
Tegelikult on vares röövlind ja pole ta nii ohutu midagi! Ta ohustab kõiki väiksemaid linde ja rüüstab aiamaid hullemini kui varas. Naabril hävitasid varesed sel aastal kahe pesakasti noored kuldnokad! Aed oli laipasid täis, kõik rebitud ja augulised. Vares on metslind ja metsa sanitar. Inimese juurest lihtsa toidu saamine on nad ülbeks ja kartmatuks teinud. Kõik vareste teadlikud toitjad on tegelikult kõige suuremad süüdlased, et üks linnuliik on võimutsema ja ülbitsema hakanud. vareste populatsioon on ka väga kõrge,mis tekitab uue ohu- haigused ja nende levimine ka inimestele. Lastepargid ja lasteaiad on vareste meelispaigad, kus omavoliliselt saab sigatseda. Vares on eriti ohtlik ajal kui pojad maa peale - pesast alla tuuakse ja neid õpetatakse varastama, lõhkuma, lendama. Kilekasvuhoonest jääb järele üks narmendav sara kui vares selle kilele maandub ja läbi kile putukaid püüab!
o
Oleme head edasi/ 3. september 2016 19:21
Vareste käitumine on muutunud. Lind võtab meid toidulaua konkurendina. Inimese poolt pole ohtu ja varesed on hakanud ründama. Hundid-karud teavad, et inimene kujutab suurt ohtu, sest jahimehed on neile asja selgeks teinud. Kui hundid-karud rahule jätta, siis 6 - 7 põlvkonna jooksul muutub inimene neile saakloomaks!
s
3. september 2016 19:44
söögu siis kohe reformikad ette ära
r
Reimps/ 3. september 2016 19:09
Ja nüüd, kaaskannatajad, ütleme kõik koos aitüma nõdrukesele mutikesele, kes neid iga õhtu saiaga söötmas käib.
k
Kui vares teie arust "niisama" ründas,(teie arust punase jope pärast)/ 3. september 2016 15:08
siis oli keegi punases riietuses inimene tema pesa l6hkunud v6i midagi muud halba teinud. Ilma p6hjuseta vares ei ründa kedagi.
k
Kui inimene varese pesa ja poegi hävitama ei lähe,/ 3. september 2016 11:18
siis vares iialgi agressiivne pole. K6ik loomad-linnud kaitsevad oma kodu ja järeltulijaid.
t
täiesti vale . . . / 3. september 2016 12:42
mind hakkas ründama poodi minnes ning teispoole teed minnes lendas sinna järgi ja piketeeris mu pea kohal . . . ei teadnud ma tema pesast ega ka poegadest midagi . . . ise arvasin varesepoolse ärrituse põhjuseks olevat punase jope . . .
n
3. september 2016 13:12
neid vareseid ja hakke on köik kohad täis ja nende hävitamine on paratamatus,nagu hiirte ja rottidegi.
l
Lisaksin veel,et siis näeb ta ohtu,/ 3. september 2016 13:24
kui peaks ründama.Muidugi kui oled tema suunas kivi lennutanud,siis jätab ta selle meelde.
Varesel on parem mälu kui mõnel poliitikul,näod jäävad ka hästi meelde.
Minu Jaak käib söömas nagu Miily omadki.Agressiivsust pole ühelgi märganud.
v
Vares on nii intelligentne lind, et tema suhtumine oleneb inimese suhtumisest./ 3. september 2016 11:14
Kui tedaei rünnata, pesa ei l6huta ja poegi ei hävitata koos pesaga - nagu m6nel pool Eestis juhtub - siis ei ründa vares iialgi. Oma poegi muidugi kaitseb iga loom ja lind. Nagu ka inimeseloom.

v
vares/ 3. september 2016 10:54
on väga intelligentne, kui ta just poegi ei kaitse, ehk siis agressiivne, ei luba oma lapsi puutuda, kiiver pähe siis, kui varesepoeg on maha kukkunud ja ei saa oksale.
a
arvamus/ 3. september 2016 10:45
Peab ikka väga paha inimene olema, et vares ründaks, lahe ja sõbralik lind.
j
just / 3. september 2016 19:19
nii lahe lind..minu lemmik
m
Miily maalt / 3. september 2016 10:17
Selline varesepaar ootab mind iga päev akna taga puuotsas , vahel häälitseb mingit plaginat ja kui viskan juustu- või vorstiviilu , lendab alla , teeb kraaks - kraaks , haarab maast söögipoolise ja kaob järgmise päevani ... :D